Skocz do zawartości

Tanie i dobre microfibry


kuflik

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chodzi o porównanie wax pro no limit i gentelman basic to wystarczy wziąć do ręki oba i odrazu wiadomo dlatego jest Równica w cenie. Work Stuff to zajebista jakość a wax pro taka średnia z plusem. Jak mi ktoś powie ze nie to chyba nie trzymał ich w ręku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Siema, jakie fibry polecacie do pracy wewnątrz auta? Tzn czyszczenie plastików, aplikacja dressingu, docieranie dressingu, przeciąganie plastików z kurzu QD? ;) myślałem na gentleman basic o work stuff, ale nie wiem czy długie włosie się nada i nie będzie zostawiało kłaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rudi0018 wg mnie nadadzą się do wycierania APC, ale mi ich szkoda do takiego celu 😂

Do zbierania APC używam noname z sklepu detailingowego za kilka zł o gramaturze ok 350, ale takich zbitych a nie puszystych - takie lubię do tego celu - lub K2 moli. Dressing kładę aplikatorem z mikrofibry i nie docieram. Interior qd fajnie mi gra z fibrą z zawiniętym splotem gramatura ok 300-350 max lub inną, która ma gładką strone i jest w miarę cienka, np waxpro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2020 o 20:43, rudi0018 napisał:

Siema, jakie fibry polecacie do pracy wewnątrz auta? Tzn czyszczenie plastików, aplikacja dressingu, docieranie dressingu, przeciąganie plastików z kurzu QD? 😉 myślałem na gentleman basic o work stuff, ale nie wiem czy długie włosie się nada i nie będzie zostawiało kłaków.

https://allegro.pl/oferta/sciereczka-z-mikrofibry-nano-320g-m2-40x40cm-7122100918

Używam jakiś czas, niezłe, chyba kupię więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiedziałem jakie zamówić, na razie zamówiłem tego work stuff gentleman basic 4 pack za 40 zł na allegro, więc chyba wartto około 20% taniej niż normalnie, a z tego co czytam to mają wszechstronne zastosowanie, a sam nie wiem czy lepiej używaj bardziej puszystych do wnętrza czy mniej puszystych. 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Strus napisał:

Lub żółte Tenzi

Niebieskie do wnętrza, kół, plastików zewnętrznych też są ok... 5zł / szt. w Bricomanie

Żółte są ok. 1 zł droższe...

@Strus a Ty HD Wax'a docierałeś ich mikrofibrą?? ...SC Soft Cloth 40x40... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bochen napisał:

@Strus a Ty HD Wax'a docierałeś ich mikrofibrą?? ...SC Soft Cloth 40x40

Nie. Fibry od nich nie mam. @rygryss ma. 
Ja docierałem chyba grubym Chińczykiem i cienkim niebieskim Tenzi. Ale nie pamiętam dokładnie. Zerknij na film pierwszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2020 o 17:34, Lukaso napisał:

Jeśli chodzi o porównanie wax pro no limit i gentelman basic to wystarczy wziąć do ręki oba i odrazu wiadomo dlatego jest Równica w cenie. Work Stuff to zajebista jakość a wax pro taka średnia z plusem. Jak mi ktoś powie ze nie to chyba nie trzymał ich w ręku. 

To jak porównanie sedana z kombi.

Gentelman basic to raczej jednostronna mikrofibra z dłuższym włosiem. Przez to mimo podobnej gramatury jest znacznie bardziej puszysta.

No limit jest dwustronna z krótkim włosiem. Mi się nią dobrze pracuje z QD, jedną stroną rozprowadzasz drugą polerujesz. Przy inspekcji też się dobrze sprawuje. 

20200602_132124.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tryhp3 Zauważ jaki jest brzeg w wax pro a jaki w work Stuff. No limit ma twardy przytopiony brzeg i jak się zawinie to zarysuje a gentelman nie ma absolutnie nic ostrego. Druga sprawa to delikatność samego włosia, jego puszystość i jakby większe rozproszenie w gentelmanie gdzie w tej kwestii wax pro nie ma podejścia. I gentelmanem można spokojnie pracować na obie strony. Jeszcze tylko jedna rzecz mnie zastanawia której nie sprawdziłem to jakie jest trzymanie jakości po kilku praniach. Dobre mikrofibry po kilku praniach nadal są dość miękkie i dobrze zbierają pastę a te gorsze, mimo że nowe były super, po kilku praniach już słabo radzą sobie z tłustą pastą polerską. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lukaso W moich No limit nie czuć absolutnie przytopionych brzegów. Natomiast w Gentelmenie jak się dokładnie spojrzy to widać, że one nie są do końca bezkrawędziowe. Na jednym brzegu widać delikatne obszycie ale jest ono z tego samego materiału co mikrofibra. To obszycie jest jakby w cieniutkiej plastikowej wkładce, która jest ostrzejsza niż krawędzie w No Limit. Mam nadzieje, że widać o co chodzi na zdjęciu.

20200602_161843.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Lukaso napisał:

@tryhp3 Wiem o co chodzi, heh no to dziwne ja tak trafiłem akurat na odwrót. 

Takie pytanie jakie nie drogie fibry do lakieru do past i odtłuszczania? Coś innego od no limit czy raczej to pozostaje? 

Jako amator nie potrafie odczytac co wniosles w tych ciekawych postach,bo tu chwalisz jedno i mowisz ze skoro ktos nie trzymal jednego i drugiego to nie ma racji.A dla mnie no limit sa jak kolega tryhp3 powiedział,nawet bardzo wszechstronna, czy to zewnątrz czy srodek.Uzywam od jakiegos czasu i zadnych krawedzi przytopionych a specjalnie kupuje bezkrawedziowki.Wiec???Jak chcesz cos tanszego to kirkland dla mnie tez jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wiele mikrofibr ma lekko twardy jakby stopiony brzeg od tego niby cięcia laserem czy tam czymś. I no limit nie ma tej miękkości co gentelman. Z resztą nie musi być to ws, spokojnie jest sporo fibr które są delikatniejsze od no limit. Dobra ja o cenie wax pro, chodziło mi o to że tak ludzie wszędzie chwalą wax pro no limit i po tych pochwałach (tym bardziej w ten cenie?) kupiłem sprawdziłem no i spodziewałem się czegoś lepszego po tych opiniach. Fibra spoko ale nie aż tak super jak to niektórzy pisali. Tyle w temacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wczoraj microfibry 30x30 z pepco (3 sztuki za 4,99 zł) i dealz (4 sztuki za 6 zł).

 

Do szczurów i łachania jak znalazł. Te z pepco ciut lepsze. W dealz są niby 4 sztuki ale jedna jest bezużyteczna bo ma taki wzór kratki z włosia, leży w kuchni. Na pewno lepsze niż te dodawane kosmetyków na allegro.

 

Szyby fajnie się dociera zielona mikrofibra sonax gładka. 7 zł sztuka za fibre 40x40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.