Skocz do zawartości

Jaki wosk na szybko? Quick Wax


Prezes

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Jak chcesz cos szybkiego to jedna z szybszych powłok która potrafi posiedzieć to Neoxal Reload 50 ml starczy CI na 2-3 aplikacje a potrafi posiedzieć na lakierze, jedyna wada ze atomizery szybko padają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przez małą ilość wolnego czas ostatnio zamiast wosków z wyższej półki stosowałem na samochodach rodziców Spray Sealanty, Quick Waxy lub Quick Detailery...

No i zaczęły się pytania:

-co ten brud tak się lepi do samochodu

-co ten samochód taki zakurzony

 

Nie ma co sie czepiać tylko SSW. Niestety ale mocna wiekszość ss, qw, qd zostawała daleko w tyle za klasycznymi woskami.

 

Jaki produkt w sprayu najlepiej sie u Was sprawował w kontekscie braku łapania brudu?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, ghost said:

Przez małą ilość wolnego czas ostatnio zamiast wosków z wyższej półki stosowałem na samochodach rodziców Spray Sealanty, Quick Waxy lub Quick Detailery...

No i zaczęły się pytania:

-co ten brud tak się lepi do samochodu

-co ten samochód taki zakurzony

 

Nie ma co sie czepiać tylko SSW. Niestety ale mocna wiekszość ss, qw, qd zostawała daleko w tyle za klasycznymi woskami.

 

Jaki produkt w sprayu najlepiej sie u Was sprawował w kontekscie braku łapania brudu?

A testowałeś QW od ADBL? Jeśli tak to podziel się proszę przemyśleniami : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ghost  ja juz dawno ten watek poruszylem ze jak dla mnie wszelakie siuwaxy nijak sie maja do ochrony przed brudem i to nie tylko chodzi o lapanie brudu ale tez zmywanie go do tradycyjnych woskow! Jak narazie zaden sealent w spraju mnie nie przekonal od tej strony,moze np.Water gold spisuje sie nieco lepiej i pewnie inne produkty na bazie sio2 ale to i tak nie poziom dobrego wosku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, czester napisał:

A testowałeś QW od ADBL?

nie, od ADBL jak już Synthetic Spray Wax

Godzinę temu, menior napisał:

@ghost  ja juz dawno ten watek poruszylem ze jak dla mnie wszelakie siuwaxy nijak sie maja do ochrony przed brudem i to nie tylko chodzi o lapanie brudu ale tez zmywanie go do tradycyjnych woskow! Jak narazie zaden sealent w spraju mnie nie przekonal od tej strony,moze np.Water gold spisuje sie nieco lepiej i pewnie inne produkty na bazie sio2 ale to i tak nie poziom dobrego wosku 

@Gardor wrzucił fajny film z różnicami, na początku porównanie zabrudzeń. Ogólnie przychylam się do Twojej opinii. Chyba najwyższy czas zrobić test zabrudzeń po Prostaff CC WG  i Meguiars Hybrid Ceramic Wax, Lithium Ceramic Slam.
 

 

24 minuty temu, Moniak Lord Masło napisał:

Bsd 😄

Trochę mało śliski, dlatego za dawnych czasów sporo osób mieszało go z Chemical Guys

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gardor napisał:

@ghost po obejrzeniu tego filmu zainteresował mnie produkt Adam’s Graphene Ceramic Spray Coating 🙂 

Myśle że lsp powinien pomagać w pielęgnacji samochodu a nie tylko dawać hydro.

Ostatnimi czasy też zaczybam zmieniać zdanie. To chyba kwestia dojrzałości... Kiedyś tylko kropelki kropelki a teraz wolałbym żeby była szybka tafla... Dlatego coraz częściej myślę o powłokach opti...

To chyba jest jak z pojazdami, za młodego w głowie miałem tylko motory typu ścigacze potem samochody rwd, na razie jestem na etapie kompromisu i jest sportowe coupe ale gdzieś tam wiem że i tak czeka mnie SUV 😂🤦‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej skromnej kolekcji wyraźnie wyróżniły się dwa produkty. Łapanie brudu to specjalność ssw. Czystość i efekt jak po wosku to turtle. 

Przy kolejnym myciu wrzucae je na jeden element obok siebie i postaram się pokazać.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po moich zimowych testo-obserwacjach wyróżnie produkt Chemical Guys V07. Z opisu wynika, że jest to sealant. Trwałość jak najzwyklejsze qd. Utrzymuje się na lakierze krótko tak 1-2 mycia. Jednak ta trwałość wystarcza żeby po samym opłukaniu być zadowolonym z domycia. Mimo tej krótkiej trwałości jestem zadowolony z zakupu. Po każdym myciu aplikuje i mam ułatwiony prewash podczas kolejnego mycia.

V07 jest bardzo bliźniacze do Bead Makera jednak efekt samoczyszczenia zauważalnie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, analyzator napisał:

Łapanie brudu to specjalność ssw.

Dla mnie ten produkt to ze skrajności w skrajność - trwałość ma bardzo dobrą i to jest ok, ale z drugiej strony nie znam innego produktu, który w tak kolosalnym stopniu łapałby i przyciągał brud, który nie tak łatwo zluzować nawet mocną pianą.

Kolega z rok temu (totalny laik) poprosił o jakiś prosty szybki wosk w sprayu, żeby z miesiąc spokojnie poleżał. No to co? Poleciłem SSW.
Po kilku tygodniach spotykam się z nim i mówi, ze ogólnie wosk jakieś szkiełko dodaje lakierowi i ma fajne krople, ale mówi, że dziękuje... częściej jeździł na myjnie jak wcześniej gdzie miał goły lakier.

Ja osobiście też wyleczyłem się z SSW i niestety po krótkich testach garażowych dochodzę powoli do wniosku, że nowy Wax One ma bardzo podobne właściwości. Krople trzymają się powierzchni jak przyklejone. Zobaczę jak to będzie w realu na aucie.

Ale to temat na inny wątek.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2021 o 09:36, Grzechu23 napisał:

Ja osobiście też wyleczyłem się z SSW i niestety po krótkich testach garażowych dochodzę powoli do wniosku, że nowy Wax One ma bardzo podobne właściwości. Krople trzymają się powierzchni jak przyklejone. Zobaczę jak to będzie w realu na aucie.

Ale to temat na inny wątek.

Fajnie, wiedzieć o Wax One czyli trzeba obrać inny kierunek może w końcu trzeba kupić wosk @Funky Witch🤣

A co do Ssw mnie się wydaje że z Wolfgangiem nie ciągnie tak kurzu. O zastanawia mnie czemu ludzie przestali polecać Quick Wax od @ADBL. Przecież to mega fajny produkt , wiadomo nie jest super łatwy , ale trwałość i wygląd jaki zostawia jest mega😀

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, analyzator napisał:

@Qlimaxss z tym wyglądem to hm. Z Lexusa go ściągnąłem bo wyjątkowo mi nie leżało. Płaski zgaszony lakier. Trwałość fakt.

Według mnie zależy od koloru. Ja miałem go na granatowym , bordowym i czarnym położone to efekt Mk się podobał. Ale to.jak z każdym qd,Qw, woskami , na każdym lakierze siądzie inaczej. Muszę wreszcie spróbować Turtle😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Berd napisał:

@Qlimaxss

A jak wrażenia po użyciu Surf City Garage Barrier Quik Wax

Powiem ci że jakiś hiper problematyczny nie był z tego co kojarzę. Kładłem go raz. Jakiegoś Wow na mnie nie zrobił poprostu Ok. Fajny zapach 😉, raczej bliżej PPZ , jeśli się nie nie przesadzi z ilością. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, analyzator napisał:

@Qlimaxsswiadomo. Na czarnym może być z tego samego powodu petarda 😉

Dokładnie 😁, po za tym na tym czarnym to był pierwszy raz z tego typem produktu. Ale potem na nim. Kozacko siadł mi @Funky Witch Aumet v1. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2021 o 19:18, analyzator napisał:

Z mojej skromnej kolekcji wyraźnie wyróżniły się dwa produkty. Łapanie brudu to specjalność ssw. Czystość i efekt jak po wosku to turtle. 

Przy kolejnym myciu wrzucae je na jeden element obok siebie i postaram się pokazać.

No to za tydzień się okaże co jest co.

IMG_20210307_164929.jpg

IMG_20210307_170041.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.