Skocz do zawartości

Jaki wosk na szybko? Quick Wax


Prezes

Rekomendowane odpowiedzi

Konkretnie i zbiorczo...

 

Jakich wosków używacie do podbicia "klimatu"??

 

Ja czasami "psiknę" gdzieniegdzie QD+ (same plusy: zapach, łatwość pracy, śliskość, efekt wizualny), ale chciałbym dowiedzieć się czego wy używacie i ewentualnie jak możecie porównać je do wyżej wymienionego...

 

(Osoby, które takich produktów nie stosują proszone są o ciszę :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DG Aquawax. W porównaniu do QD+ nie jest detailerem a speed wax'em. Jest łatwiejszy w pracy, daje lepszy efekt IMO wizualny, lepszą śliskość, dużo większą trwałość. Można go używać z powodzeniem na mokry samochód a wg. producenta QD+ nie bardzo.

Aquawax jest droższy o 3 zł a ma ok. 180 ml więcej i dużo przyjemniejszy oraz oszczędniejszy atomizer.

 

Poza tym dla mnie QD+ jest tragiczny w pracy na ciemnych lakierach. Nie idzie tego spolerować w krótkim czasie żeby lakier był bez smug.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wosk... to mi podszedł osobiście Optimum Car Wax, bardzo łatwy w aplikacji, przyjemnie pachnie, ewidentnie poprawia "look" i trzyma się kilka tygodni. Z wszystkich posiadanych (QW+, OptiSeal, RaceGlaze Clearsmist, Optimum) zdecydowanie najciekawszy.

 

Jeśli zaś chodzi o "coś w sprayu"... tutaj prym niepodzielnie wiedzie jak dla mnie Reload. Odprowadzanie wody, aplikacja, wygląd lakieru, trwałość :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym dla mnie QD+ jest tragiczny w pracy na ciemnych lakierach. Nie idzie tego spolerować w krótkim czasie żeby lakier był bez smug.

 

Nie wiem jak go uzywasz, ale ja mam czarny lakier i z QD+ jestem bardzo zadowolony. Oceniam go dużo wyżej niż popularniejszego P40, ktory wg mnie smuzy i trudniej się dociera, czego nie zauwazylem przy pracy z QD+. Zapach tego ostatniego też jest dla mojego nosa fajniejszy-coś a'la borowki z BH.

 

No a ze temat o woskach... ;)

Ja kiedyś kupiłem QW+ ale jakos nie mogłem się przyzwyczaić/odnaleźć przy pracy niby psikasz jak QD ale rozcieranie dużo gorsze bo jest gesciejszy niż qd'ry i czasowo na koniec bez rewelacji. Lepiej go uzywac bez spryskiwacza, z butelki na aplikator, bo wówczas łatwiej kontrolować ilość i mniej się go zużywa niż przy psikaniu bezpośrednio na auto. Plastyków nie barwie, poleruje się po wyschnieciu łatwo.

 

Wole jednak na szybko poczciwy qd a mając nieco więcej czasu po prostu położyć wosk nawet na szybko for fun bez cleaner'a bo większą przyjemność sprawia mi "tradycyjne" woskowanie niz rozcieranie "mleczka". Nie jestem jednak targetem dla tego typu produktu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich wosków używacie do podbicia "klimatu"??

 

Ja czasami "psiknę" gdzieniegdzie QD+ (same plusy: zapach, łatwość pracy, śliskość, efekt wizualny), ale chciałbym dowiedzieć się czego wy używacie i ewentualnie jak możecie porównać je do wyżej wymienionego...

Ja używam POLISHANGEL® Connoisseur Rapidwaxx - rewelacja! :good:

Opis ze strony polishangel.pl:

 

POLISHANGEL® Connoisseur Rapidwaxx

- Chroni przez blaknięciem lakieru

- Ekstremalna gładkość i wysoki połysk

- Aplikacja trwa około 15 minut.

- Nie pozostawia smug

- Długotrwała ochrona

POLISHANGEL® Connoisseur Rapidwaxx jest łatwym i szybkim w użyciu woskiem w spray'u. Nadaje niesamowity połysk, żywy blask i wzmaga intensywność koloru. Connoisseur Rapidwaxx nie zawiera alkoholu i silikonowych wypełniaczy.

Polimerowy skład i płynna Carnauba powoduje, iż nawet zagorzali entuzjaści wosków tradycyjnych przekonają się do tego produktu.

Można używać również na szkle, aluminum, chromowanych i polerowanych felgach.

Sposób użycia:

Spryskać powierzchnie, wypolerować miekką szmatką z mikrofibry.

 

Nic dodać nic ująć - polecam! :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POLISHANGEL® Connoisseur Rapidwaxx - rewelacja! :good:

 

Potwierdzam jestem w fazie testów z nim ale REWELKA :good:

 

Jedyny QD/QUICK WaX który tak szybko i sprawnie potrafi zrobić ostatni szlif :-]

 

Testowany na czarnym uni więc wiem co mówię :-]:-]:-]

 

 

Prezes jak dla mnie temat można zakończyć w tym miejscu :mrgreen: Chyba że dostanie się w ręce coś lepszego :o:dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ultimate Quik Wax z Megs'a :good:

Bardzo pozytywnie mnie ten produkt zaskoczył.

Aplikacja banalna - prostsza niż niektórych QD, nie przeszkadza mu wysoka temperatura, pachnie genialnie (mi kojarzy się z jednymi z owocowych Mentos'ów), zrzuca wodę i kropelkuje świetnie.

Nieco łatwiej go dotrzeć niż QD+, zapach zupełnie inny, ale oba pachną super, za to wygrywa pod względem trwałości.

Fajnie sprawdza się nawe na matowych powierzchniach i nie zostawia śladów na plastikach.

 

Po zakupie standardowego Quik Wax'a Megs'a, miałem awersję do wszelkich QW, ale UQW to zmienił - zdecydowanie polecam :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DG Aquawax. W porównaniu do QD+ nie jest detailerem a speed wax'em. Jest łatwiejszy w pracy, daje lepszy efekt IMO wizualny, lepszą śliskość, dużo większą trwałość. Można go używać z powodzeniem na mokry samochód a wg. producenta QD+ nie bardzo.

Aquawax jest droższy o 3 zł a ma ok. 180 ml więcej i dużo przyjemniejszy oraz oszczędniejszy atomizer.

 

Poza tym dla mnie QD+ jest tragiczny w pracy na ciemnych lakierach. Nie idzie tego spolerować w krótkim czasie żeby lakier był bez smug.

Na pewno mówisz o QD+ a nie QW+??

Nie zaobserwowałem przy tym pierwszym mazania się lub problemów z polerowaniem i smugami... :|

 

Generalnie, nie potrzebuję wosku w sprayu... lubię tylko mieć produkt, który na biegu zrobi robotę na już ogarniętym aucie... Quick Detailer nigdy nie zawodzi, ale dlaczego by co i raz nie psiknąć jakimś "speed wax'em"?? :)

 

Prezes jak dla mnie temat można zakończyć w tym miejscu Chyba że dostanie się w ręce coś lepszego

Trzeba być zawsze czujnym... zawsze któryś producent może wyjąć asa z rękawa :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno mówisz o QD+ a nie QW+??

 

Tak o QD+. Nie jest to tylko moja opinia. Kilka osób potwierdzało to na forum min. http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... 5970#95970 i w wielu innych postach na forum oraz za granicą http://www.autogeekonline.net/forum/pro ... spray.html.

Mój QD+ był kupowany ponad 3 lata temu i być może coś poprawili ale nikt o tym nigdzie nie informował.

Nie używałem go nigdy na czarnym ZTCP ale na granatowym i ciemnym zielonym była tragedia. Na srebrnym jest niedostrzegalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno mówisz o QD+ a nie QW+??

 

Tak o QD+.

 

Nie używałem go nigdy na czarnym ZTCP ale na granatowym i ciemnym zielonym była tragedia. Na srebrnym jest niedostrzegalne.

 

Ja uzywam na czarnym Phantomschwarz Perleffekt i jest wszystko ok.

Tak jak pisalem wczesniej, problem ze smuzeniem mialem jedynie z P40, ale z QD+ nigdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 9 miesięcy temu...

co myślicie na temat wosku w płynie shiny garage bee knees purple spray wax??

http://showcarshine.pl/woski-w-spray-u/ ... 500ml.html

 

Jest on warty uwagi? wiem, że jest to budżetowy produkt, ale jestem ciekawy czy rzeczywiście podbija on połysk lakieru?

 

Warto go kupić czy jednak coś z wyższej półki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darek87dz, to chyba nowość, z tego miesiąca, więc ciężko będzie znaleźć opinie na jego temat. Cena nie jest porażająca, więc myślę, że warto kupić, spróbować i przetestować :) Inne produkty od SG są dobrej jakości, więc podejrzewam że spray wax nie będzie im odbiegał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Właśnie jestem po jego pierwszych testach. Bardzo łatwy w aplikacji, świetnie maskuje hologramy pozostawione przez lakiernika i delikatnie przyciemnia lakier. Kropelek nie widziałem ;)

Łatwy, szybki i przyjemny produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • Administrator

Lakier nigdy nie widział wosków oraz maszyny.Umyłem auto zgodnie ze sztuką, wyglinkowałem. Zabezpieczone Shiny Garage Bee's Knees Purple Spray Wax.

Zdjęcie tydzień po aplikacji i umyciu DG901.

BKP nałożyłem wbrew zasadom czyli za pomocą aplikatora i starcie MF.

 

 

 

xuww.jpg

 

7dg8.jpg

 

9b7s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

hehehe miałem zapytać o to co napisał Arekkaz, więc zapytam bardziej doświadczonych kolegów , jutro bd tak troszkę szykował autko i tu moje pytanko

Auto bd myte DG901 i po nim na lakier chce miejscowo położyć PB BH dla zamaskowania kilku małych rysek i na to Shiny Garage Bee's Knees Purple Spray Wax i tu moje pytanie chce zrobić tak jak Arek czyli psiknąć na aplikator , rozprowadzić i po minucie zetrzeć , ale może lepiej zrobić tak jak z QD psiknąć i wcierać , co mi doradzicie , i powiedzcie czy ten BH na 2/3 elementy ma sens ? czy odpuścić go i kłaść sam SG BKPSW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe miałem zapytać o to co napisał Arekkaz, więc zapytam bardziej doświadczonych kolegów , jutro bd tak troszkę szykował autko i tu moje pytanko

Auto bd myte DG901 i po nim na lakier chce miejscowo położyć PB BH dla zamaskowania kilku małych rysek i na to Shiny Garage Bee's Knees Purple Spray Wax i tu moje pytanie chce zrobić tak jak Arek czyli psiknąć na aplikator , rozprowadzić i po minucie zetrzeć , ale może lepiej zrobić tak jak z QD psiknąć i wcierać , co mi doradzicie , i powiedzcie czy ten BH na 2/3 elementy ma sens ? czy odpuścić go i kłaść sam SG BKPSW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.