Skocz do zawartości

Jaki wosk na szybko? Quick Wax


Prezes

Rekomendowane odpowiedzi

Dobre pytanie... Jestem typowym amatorem. Z tego co wyczytałem na forum powłoka daje bardziej plastikowy blask, a dobry wosk bardziej ciepłą, naturalną barwę. Czy zauważyłbym różnicę, nie wiem. 
Przypuszczam, że coś musi być na rzeczy w przewadze wosku, bo w przeciwnym wypadku zapewne  prawie wszyscy by poszli w powłoki. Poza tym jak oglądałem tu jakieś konkursowe relacje, to też to były woski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

@Strus - sprawdzany już przez Ciebie WoWo's Crystal Sealant, aplikowany na niegarażowane, codziennie użytkowane auto w połowie października 2020 r. na miźnięty one-stepem lakier (dach), leży do teraz i ma się (sądząc po kropelkach) świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O konkrety poproszę. Sprawdzałeś żółwia ? Ile Siedział ?

Na nieprzygotowany lakier aplikowany podczas osuszania ale w okresie wakacyjnym siedział conajmniej miesiąc ale znowu umyłem siostrze furę i znowu go zarzuciłem
Polecam sprawdzić nie jest drogimi zawsze go można do wnęk i felg stosować

Ps z tego co pamietam to lubisz ładne kropling i niestety ale tu jest z tym srednio... napewno taki ssw i bsd lepiej kropelkuje
...ale z tego co gdzieś kolega [mention]analyzator [/mention] Wspominał ze Turtle mniej ciągnie brud od powyższych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gardor napisał:

A jest na prawdę „quick” w aplikacji czy szybciej nałożę twardy wosk typu fk1000p? 

 

5 godzin temu, Strus napisał:

On w ogóle nie jest quick i przestałem go trochę lubić. 

 

Posiadam obie wersje Crystal Sealant'a (v1 i v2) - v1 rzeczywiście był/jest upierdliwy, ale v2 nie jest już taki zły. Wystarczy trochę praktyki i z v2 praktycznie nie ma problemu - ważna jest tylko temperatura otoczenia i wilgotność - Wowo's CS jest quick, jeśli nie jest zbyt sucho i zbyt ciepło (ani nie jest też zimno i wilgoć nie wisi w powietrzu). To produkt typu "mam humory co do warunków aplikacji" - jednak po październiku polubiłem go bardziej, niż BSD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strus mam adbl qw i turtla. Nie testowałem wytrzymałości obok siebie ale mam mocną preferencję na turtla. Aplikacja na jeden ręcznik. Ciekawy look. Świetnie odprowadza wodę co zresztą widać na filmiku. Wytrzymałość wg youtube topowa i łatwiej zdjąć np cancoata. U mnie jeździł jako top. Jedyna powiedzmy wartość jaką mogę się podzielić to miesiąc na nieprzygotowanych felgach bez uszczerbku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, AudiBlask napisał:

Gyeon Cancoat? Moonlight?

Z droższych zabawek nabyłem ostatnio Zwizzer Spray Coat, więc szukam czegoś tańszego a sensownie trwałego czyli te 3 do 4 miesięcy. Gdyby BePro wprowadziło Bead Wax to nie byłoby tematu. Niestety ta kwestia na razie leży.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moonlight,  cancoat i visiona przecież to są „powłoki lite” 

Najszybsza z tej trójki w aplikacji jest zdecydowanie vision. 
 

Godzinę temu, Strus napisał:

BePro wprowadziło Bead Wax

Właśnie co z nimi? Czekam i czekam na duża butle Tara.

 

@analyzator Co szybsze w aplikacji adbl qw czy turtle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.