Skocz do zawartości

Jaki wosk na szybko? Quick Wax


Prezes

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Strus napisał:

Pewnie masz pierwszą wersję. Miałem obie. Mnie jakoś ta pierwsza nawet nie bardzo męczyła. Teraz znowu zaczynam korzystać tyle że już z tej drugiej.

 

 

Kupowałem 2018/10/10 w showcarshine. Myślisz, że może być z zapasu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.03.2019 o 13:16, kriss76b napisał:

CG Blazin Banana Spray Wax

Ja mam ten SW, dla mnie szału nie zrobił. Look fajny, aplikacja banalna, zapach mega ale trwałość... po dwóch tyg. jakoś niewiele widziałem, a niewiele jeżdżę. W PL bym go nie kupił za tą cenę. W US jest w przeliczeniu za 52zł i za tyle może być na lato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem nietypowy test porównawczy NGPSv3 bo porównywałem nie różne produkty, ale efekt na różnych lakierach: na czarnym uni, ciemnym grafitowym metaliku, srebrnym, białym ....

No i utwierdziłem się w przekonaniu, że kolory dzielą się na dwa. 

Czarne uni i reszta świata!

Już nawet nie chodzi o efekt wizualny ale łatwość aplikacji. Na czarnym trzeba było się przyłożyć z docieraniem, na reszcie spray sealanty był jak mist & wipe, banalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Strus napisał:

Nie. Masz drugą na 99%. A aplikacja drugiej jest banalna wiec nie wiem w czym u Ciebie leży problem

Na grupach detailingowych na FB spotkałem się dziś z komentarzami, że SSW jest trudne w aplikacji, zostają smugi itd 😄 Więc wszystko jest możliwe 😉 
Dużo jeszcze zostało Ci tego QW? 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dziś miałem aplikować SSW na cały samochód, ale zaraz po myciu zaczęło padać, wypogodziło sie przed 16, a  że byłem już po krótkiej trasie i nie chciałem ryzykować zarysowań, ale że miał być SSW to spłukałem maske na której był Prostaff CC Water Gold, po pierwszym myciu ręcznym dalej piękne kropelki, generalnie woda z niego ucieka jak oparzona 😛

Na połowie zaaplikowałem SSW na drugiej ponowiłem CC Water Gold, w zachodzącym świetle nie zauważyłem różnicy w looku. Mam ciemno szary/brązowy metalik. Jutro poprzyglądam się temu lepiej.

Aaaa i aplikacja, SSW bajka, jedną fibrą nawet bez docierania do sucha, idealnie, CC Water Gold wymaga jednak lekkiego dotarcia drugą fibrą bo zostawia lekkie mazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2019 o 20:12, Strus napisał:

Trochę się ostatnio pojawiło rzeczy więc pozwolę sobie zapytać - miał ktoś styczność z czymś co leży ze 2 miesiące, daje jak największy blask/shine/szkło ? Przyciemnienie bez znaczenia. Łatwa aplikacja natomiast jest istotna.

 

Ja też rozglądam się za fajnym lookiem, z tego i kilku innych wątków można wywnioskować, że ten fajny wygląd dają:

Meguiars GOLD CLASS PREMIUM QUIK WAX

Presta Spray n Shine Quick Detailer

Shiny Garage MORNING DEW QUICK DETAILER

Chemical Guys Blazin Banana Spray Wax

Good Stuff Show Detailer

Pytanie, który subiektywnie da to coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.11.2019 o 18:23, presik napisał:

Shiny Garage MORNING DEW QUICK DETAILER

To QD nie Wax. I jakoś mnie zupełnie nie porwał. Dla mnie taki przeciętniak.

 

W dniu 5.11.2019 o 18:23, presik napisał:

Chemical Guys Blazin Banana Spray Wax

Niby Wax a leży krócej niż Water Gold. Dyskwalifikacja

 

W dniu 5.11.2019 o 18:23, presik napisał:

Good Stuff Show Detailer

Nie miałem ale specjalnie trwały to chyba nie jest. I aplikacja (coś mi świta) że też taka sobie.

 

W dniu 5.11.2019 o 18:23, presik napisał:

Presta Spray n Shine Quick Detailer

Znowu QD

 

W dniu 5.11.2019 o 18:23, presik napisał:

Meguiars GOLD CLASS PREMIUM QUIK WAX

Czym się różni od Xpress'a ?

W dniu 5.11.2019 o 22:14, presik napisał:

@menior nie zależy mi na wytrzymałości, i tak smalcuje samochód po każdym myciu, bardziej zależy mi na looku od mycia do mycia.

To nie idż w waxy a w QD. Water Gold jest na razie nie pobity w kwestii looku. O ile oczywiście szukasz szkła a nie ciepła carnauby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Strus napisał:
W dniu 5.11.2019 o 18:23, presik napisał:

Meguiars GOLD CLASS PREMIUM QUIK WAX

Czym się różni od Xpress'a ?

Pierwszy posiada w składzie wosk carnauba, a drugi - to czysty syntetyk naładowany polimerami. Xpress jest dużo trwalszy.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jestem w trakcie testowania troche malo popularnego u nas IW QDX,o ile aplikacja metoda klasyczna mnie troche rozczarowala to juz po aplikacji metoda "woskowa" efekt mnie przekonuje juz wiele bardziej,po miesiacu trzyma sie bardzo dobrze,daje efekt szklistosci i lekkiego przyciemnienia na bardzo wysokim poziomie,fajne hydro i pewne wlasciwosci "autoczyszczace" zobaczymy ile polezy 😀

 

20191101_182522.jpg

20191103_141813.jpg

20191117_153850.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
24 minuty temu, Domel napisał:

Ktoś coś ? OPT Car Wax

Trzecią butelkę zacząłem - podobny trochę do DG AW, ale trwalszy. Generalnie d... nie urywa (trudno, aby przy obecnym wysypie kosmetyków coś urywał), ale lubię go - należy do grupy klasyków. To jeden z tych produktów, który zyskuje na wyglądzie kilka godzin po aplikacji.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Arkeolowy napisał:

Smutna prawda, każdy wciska to na czym ma najlepszą marżę i co głównie dystrybuje, teraz dojdzie tac system

Akurat OPT i TS to dobre produkty, oby tylko nie było przeginania z cenami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Strus napisał:

200 za Moonlight nie wymaga komentarza

Obawiam się, że SCS też za tyle wystawi jak otrzyma nową partię, bo z tego co TacSystem pisał, moonlight idzie w górę z ceną

@CAR CRAZY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.