Skocz do zawartości

Jaki wosk na szybko? Quick Wax


Prezes

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Grzechu23 napisał:

towar schodzi jak ciepłe bułeczki

Sam widzisz, jak było z dostępnością u Mariusza w SCS - przyszła dostawa i chwilę potem Moonlight był wykupiony. W UK i USA też schodzi... Jest popyt, to podaż idzie w podwyższonej cenie... Prawa handlowej dżungli... Dobrze, że mam prawie pełną butelkę, kupioną niedawno - muszę oszczędzać jej zawartość 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Panowie,

Szukam jakiegos wosku w sprayu do swojego auta - Mazda 6 kolor machine grey .

1c650e107534cea7med.jpg

Auto w 2019 roku mialo robiona polerke oraz nakladany wosk ( przez poprzedniego wlasiciela).

Nie mam mozliwosci nalozyc normalnego wosku dlatego szukam czegos na kilka tygodni ( nalozyc po umyciu auta na myjni bezdotykowej metoda na 2 wiadra ).

Zalezy mi na tym aby uzyskac efekt lustra .

Ktory z tych woskow sie nada :

MEGUIARS GOLD CLASS PREMIUM QUIK WAX

MEGUIARS QUIK WAX SPRAY

DURAGLOSS AQUAWAX 650ML

DURAGLOSS AQUAWAX WATERLESS WASH N WAX 971

 

Czy moze polecacie cos innego - budzet do 100 zl ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Beny.rac A może taki zestaw Quick Wax od Adbl i mniejsza butelkę Prostaff Water Gold. I będzie akurat 100. Quick Wax da ci dłuszne zabezpieczenie . A później możesz psiknąć WG. Bo QW da ci fajnie przyciemnienie i głębię. A Prostaff da ci później fajne szkiełko 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, Qlimaxss said:

@Beny.rac A może taki zestaw Quick Wax od Adbl i mniejsza butelkę Prostaff Water Gold. I będzie akurat 100. Quick Wax da ci dłuszne zabezpieczenie . A później możesz psiknąć WG. Bo QW da ci fajnie przyciemnienie i głębię. A Prostaff da ci później fajne szkiełko 😉

Ty to zawsze kombinujesz 😉 BTW ja zapomniałem jeszcze o dwóch produktach które trochę ciężej się aplikują ale maja w sobie wosk; Shiny Garage Morning Dew i Good Stuff Show Detailer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czester No w sumie 😁. Są, ale jakoś ostatnio wróciłem do Qw na aucie. A Mazdy nowsze mają mega kozackie kolory. Oczywiście kolego @Beny.rac  Tak jak kolega @czester radzi MD i GS Show też wartę uwagi. Ale ja osobiście dalej będę polecał to co pisałem wyżej bo Morning będzie cieszył oko dwa tygodnie potem ten look minie . Show nie testowałem trwałości. Ale jak sama nazwa wskazuje to produkt mający robić Wow. A Quick przyciemni da dłuższe zabezpieczenie a WG da ci Mega szkiełko i banana na twarzy na każdej wizycie na bezdotyku. Zresztą oba na świeżo mają kozacki zrzut i kropelki 😉. Łatwiej będzie się usuwało też ten syf co jest na drzewach. Bo to co jest Teraz jest jakaś maskara lakier po korekcie śliski jak.kaczka postoi noc pod drzewem lakier Tarka😣

Edit: poza tym nowsze wersje Shiny Morning Dew już tak fajnie nie pachną 😣.  A jeżynowa wersja już niedostepna. I jest dosyć problematyczny w aplikacji ja na początku swojej przygody potrafiłem mieć problemy.  Show jest łatwiejszy w aplikacji 😁

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Qlimaxss @Beny.rac

To może być akurat ciekawa opcja. Adbl quick wax faktycznie siedzi długo. Na spanachanym lakierze który był tylko odtłuszczony leżał pół roku. Auto stało pod chmurka. Ogólnie nie jestem fanem tego produktu aplikuje się kiepsko i wygląda tak sobie ale jako baza pod kanapkę ma sens. Water gold na podobnym lakierze ,szarym metaliku w leksusie mojej żony, jest dla mnie numerem jeden jeśli chodzi o look.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator No właśnie najbardziej przy tej kanapce boję się że Qiuck Wax stłumi ta super perłę . Jaką mają nowe lakiery Mazdy ale to trzeba było by zobaczyć. Bo może faktycznie to dobrze siąść. Według mnie to dla takiego blokersa który dba o auto . Ale nie ma jak np : Ja  opcji u znajomych umyć albo u rodziców umyć na dwa wiadereczka. To ta opcją ma najwięcej sensu. Bo zapewni według mnie najlepsze samoczyszczenie lakieru po wizycie na bezdotyku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Qlimaxss napisał:

@Beny.rac A może taki zestaw Quick Wax od Adbl i mniejsza butelkę Prostaff Water Gold. I będzie akurat 100. Quick Wax da ci dłuszne zabezpieczenie . A później możesz psiknąć WG. Bo QW da ci fajnie przyciemnienie i głębię. A Prostaff da ci później fajne szkiełko 😉

Qlimaxss dzieki za ciekawa propozycje.

Szczerze mowiac moge i zwiekszyc budzet do 200 zl skoro ma byc jakas fajna kombinacja .

Pytanie tylko czy w wiekszym budzecie znajde cos wartego tej doplaty 😄

Z tego co widze w sklepie w ktorym chce zrobic zamowienie (showcarshine. )to mam takie opcje :

ADBL QUICK WAX 1L ok 80 zl + PROSTAFF CC WATER GOLD 200 ML ok 65 zl i troche mi nie na reke ze nie ma Prostaff CC Water Gold 480 ml za 105 zl bo wtedy mialbym ladny zapas tych woskow 😉

Mam jeszcze jedno pytanie jaka mikrofibra bedzie dobra do tego zestawu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Beny.rac No problemo 😉 jeśli ta opcja dojdzie do skutku to pochwal się efektami😊.

Aaa no bo proponowałeś do 100 to taka opcje ci zaproponowałem , Ale jak 200  stówki to możesz dorzucić albo Car Pro Elixir Albo Good Stuff Show Detailer. Ale w tej kasie to chyba lepsza opcja będzie na 500 ml Quick Wax plus 480  ml Water Golda. i jeszcze ci zostanie albo dokup jeszcze Show albo Elixir . A co do mikrofibry to  polecam do nich @Good Stuff Gentelman Basic , możesz sobie kolorki wybrać 😉 .Super mikrofibra.

Aaa i pamiętaj Quick Waxa aplikuj na początku z dwa strzały na mikrofibrę i potem 1-2 na panel w zależności od wielkości unikniesz wtedy mazów  itp. A water Gold to aplikacja istny lajcik . 

Właśnie prawie bym zapomniał 😉 Weż tu zobacz u partnerów grupy rabatowe , będzie parę groszy taniej ,zapisz się czasem jest tak że te rabaty łączą się i np. masz rabat 15 % wtedy już jest na dodatkowy pędzelek albo nawet taki dostaniesz przy zamówieniu 😉

Powodzenia 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Beny.rac napisał:

ADBL QUICK WAX 1L ok 80 zl

1L QW to chyba przez 2 lata nie zużyjesz. Jego nie można obficie aplikować bo mogą być problemy z dotarciem. Jak coś to weź 500 ml.
Mikrofibra tak jak kolega wyżej pisał, również polecam Work Stuff Basic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie Pan zawodolony.

Pamiętaj tylko, QW od ADBL aplikujesz skromnie. Polecam Ci aplikować go Padem z mikrofibry, rozprowadzić jak wosk - aczkolwiek szybsze ruchy na panel. Docierasz fibrą panel - tak jak koledzy radzili, krótsze włosie. 3 miesiące posiedzi lekko. Możesz też go użyć na felgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli aktualnie nie mam w planach dokładnego oczyszczania lakieru i nakładania standardowego wosku, ale jednocześnie chciałbym zaopatrzyć się w coś co nałożę szybko i co da przyjemny efekt, który nie zniknie po chwili, to co byłoby lepszą opcją? QW raz na miesiąc/dwa i po myciu podbijanie QD, czy może SSW po każdym myciu(raz na tydzień/dwa)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Bartoshek napisał:

@david2888

Prostaff trochę za wysoka półka cenowa, ale ten MW Neon Night mnie zaciekawił. Z dwójki MW Neon Night i ADBL SSW  - co i pod jakim względem wypada lepiej?

Nie odpowiem Ci na to pytanie. Wejdź w dział testów i zobacz testy jednego i drugiego produktu. Może tam znajdziesz odpowiedź 🙂 zdecyduj się na jedną pozycję 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.