Skocz do zawartości

Jaki wosk na szybko? Quick Wax


Prezes

Rekomendowane odpowiedzi

@rombinik trochę tak go rozumiem. Nie cleaner (pytanie czy na jałowe czy jednak nie), nie ścierny, długa trwałość. Glaze ale dobity carnauba po kokardki - 66% nie w kij dmuchał. Zwykle glaze się kryje woskiem a na to producent zaleca lekkie produkty. Glaze o trwałości do roku + QW o trwałości pewnie 2-8 tygodni

Niemniej, jak do wypełniania rys to niekoniecznie będzie miał u mnie co robić. Ciekawa jest droga jaką wybrał producent - oparcie na carnaubie a nie syntetyku celując w trwałość. Ale ja nie bardzo jestem w glejzy 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Miałem okazję porównać ostatnio na czerwonym podstawowym lakierze Hondy Civic, dwa QW mianowicie, Sonax BSD oraz ADBL SSW.

IMHO:

BSD  jest mniej śliskie, fajnie podbija kolor, raczej w stronę zimnego odczucia barwy - jeśli można tak powiedzieć o czerwonym kolorze. Zapach kokos OK.

SSW bardziej śliski, również podbija kolor, ale tutaj bardziej wychodzi jakby taki "ciepły look". Zapach bubble gum OK.

Aplikacja obydwu w zasadzie taka sama, z tym że SSW lepiej się rozpyla. 

Produkty zbliżone z tym, że cenowo wiadomo jak jest.

 

 

Czy ktoś mógłby napisać coś o wrażeniach z użytkowania:

Meguiars Quik Wax (710 ml, ciemnoczerwona butelka)

oraz

Poorboy’s World Quick Wax Plus (473 lub 946 ml, biała butelka).

Domniemam, że obydwa w aplikacji są banalne, a interesuje mnie jakie dają wykończenie i jaką mają trwałość w porównaniu do BSD czy SSW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dragster nie używałem ale z góry powiem że bsd i ssw mimo swoich powiedzmy innych cech wytrzymałość mają na najwyższym poziomie.

Jak chcesz trwałe i fajne to popatrz na fukupike. U mnie na czerwonym bardzo mi look siedział. Jak chcesz nie qd a qw to sobie kup tenzi carnauba spray. Woskowy look i aplikacja jak qw a nie qd.

Pytanie po co ci kolejne trwałe jak już masz dwa 🙂

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, dragster napisał:

Poorboy’s World Quick Wax Plus (473 lub 946 ml, biała butelka)

Ja niestety się na nim trochę zawiodłem. Zapach taki sobie, bardzo szybko się rozdziela, nie zauważyłem by zbytnio coś wnosił do wyglądu a kropelki słabe.

IMG_20220414_113024.jpg

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To ja dodam coś od siebie. Mam za sobą drugą aplikację SSW i naprawdę kupił mnie ten produkt (wiem, że na rynku jest od ładnego czasu, ale jakoś nie miałem okazji, by się nim pobawić). Niestety, wobec moich aktualnych warunków na zabawę z autkiem, szukałem QD'ka lub quick waxa, który byłby trwały i dawał fajny look. Mówimy tu o czarnym lakierze. Przerobiłem BSD, QD1 adbl, show detailer od good stuffa, qd od Elite Detailer i chyba SSW wypada najlepiej. Niestety, z racji, że auto myję pod chmurką i w zależności od warunków, bardzo ważna jest dla mnie łatwość aplikacji, SSW spisuje się najlepiej i to samo jeżeli chodzi o trwałość produktu. Po 3 tygodniach zauważyłem, że zaczął "padać" dopiero dół drzwi. Na drugim miejscu byłby BSD. Czy macie takie same opinie?

A może ktoś testował coś lepszego w podobnych warunkach i mógłby mi polecić? Myślałem o Elixir, ale czytałem, że mogą być problemy z jego aplikacją i docieraniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gemaro zdecydowanie są lepsze ale jak ci siedzi to nie szukaj na siłę. Elixir to akurat jest kozak a SSW się mnie kurzy na szafce 😉 show to inny produkt. To nie jest QD a niezbyt szybki wosk na mokro. SSW ma set zalet - dobry look na moment aplikacji. Coś w nim jest bezdyskusyjnie. Trwałość i kropling. Jak tego szukasz to masz. Elixir doda maskowanie, przyciemnianie. Zależnie od lakieru i stanu może pozamiatać lub nie. Produkt nie jest idotoodprony ale w życiu bym nie powiedział, że aplikacja to problemik. Wadą jest atomizer który podaje dużo za dużo produktu i pewnie stąd wspominki o problemach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
9 godzin temu, gemaro napisał:

A może ktoś testował coś lepszego w podobnych warunkach i mógłby mi polecić? Myślałem o Elixir, ale czytałem, że mogą być problemy z jego aplikacją i docieraniem.

AutoGraph Saphir.

SSW łapie dużo kurzu.

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, MetalMagnes said:

Meguiar's Quik Wax (czerwony) vs Meguiars Gold Class Premium Quik Wax (czarny)? Który lepszy do czarnego lakieru?

Ja używałem Quick Waxa czerwonego do czarnego auta i robił naprawdę fajny efekt. Gdzieś tu na forum są chyba nawet zdjęcia.

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MetalMagnes kiedyś się mocno nakręciłem na quick wax gold class. Kupiłem i na uni ciemnym granacie nie było w ogóle efektu, auto wyglądało jak tylko po umyciu. Od razu poleciał na giełdę, ale podobno seria ultimate jest bardzo fajna.

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.07.2022 o 12:53, MetalMagnes napisał:

Meguiar's Quik Wax (czerwony) vs Meguiars Gold Class Premium Quik Wax (czarny)? Który lepszy do czarnego lakieru?

Wstawialem kiedys zdjecia Quick wax naprawde fajny na ciemnych kolorach i aplikacja bajka,ale to raczej typowy QD polezy do nastepnego mycia 

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.07.2022 o 12:53, MetalMagnes napisał:

Meguiar's Quik Wax (czerwony) vs Meguiars Gold Class Premium Quik Wax (czarny)? Który lepszy do czarnego lakieru?

Niedawno mi się skończył QW czerwony i w porównaniu do Ultimate Wax nie ma startu. Do czarnego zdecydowanie Ultimate Wax, nie ma problemów z docieraniem, ze smużeniem, a efekt świetny, jestem nim zachwycony jak CC Water Gold'em , który u mnie zimą króluje. A dobrze wiemy, że z czarnym nie jest łatwo.

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie powiedzieć jak nakładacie Ultimate Wax, że taki efekt wam daje? Ja nie widzę wielkiej różnicy między Ultimate Wax a Ultimate Detailer i na mnie wielkiego wrażenia na czarnej Skodzie nie zrobił. O wiele lepszy efekt dał mi Meguiars hybrid ceramic wax, a później nakładany na to Meguiars hybrid ceramic detailer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.07.2022 o 09:39, Dreamer42 napisał:

Możecie powiedzieć jak nakładacie Ultimate Wax, że taki efekt wam daje? Ja nie widzę wielkiej różnicy między Ultimate Wax a Ultimate Detailer i na mnie wielkiego wrażenia na czarnej Skodzie nie zrobił. O wiele lepszy efekt dał mi Meguiars hybrid ceramic wax, a później nakładany na to Meguiars hybrid ceramic detailer.

Jesteś w stanie coś wiedzieć powiedzieć o megsie ? Mówimy tu o tym w butelce z atomizerem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
20 godzin temu, menior napisał(a):

Ile wam lezy samodzielnie znany RELOAD? Podoba mi sie po nim efekt ale trwalosc u mnie kiepska,2 mycia i go nie ma....on tak ma czy u mnie nie lezy? 

Napewno leży, ale zwróć uwagę na to, że ma on tendencję do "zamiany" kroplingu w zrzut wody. Czytałem o tym, kiedyś to widziałem na BMW, tydzień temu zarzuciłem na Oplai po 300 km w desczu to samo. Dla mnie fajny efekt, woda się ładnie rozbija i zjeżdza taflami. Ale trwałości Ci nie powiem, nie jestem aż tak wytrwały i jak mam czas i myję to zarzucam nowe bez głębszej analizy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś ma doświadczenie w porównaniu klasycznych trwałych quick waxów takich jak np. Sonax BSD, Sonax High Speed Was (użyty na sucho jest również bardzo trwały), Turtle Wax Ice, ADBL SSW, Carpro Elixir, w stosunku do nowych serii quick waxów w "technologii ceramicznej" np. Sonax Ceramic Coating, Turtle Wax Hybrid Solutions Ceramic Spray, Meguiars Ceramic Wax?

Chodzi mi przede wszystkim o trwałość i jeśli można to tak ująć "nie łapanie brudu poprzez łatwiejszy zrzut brudnej wody"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
26 minut temu, dragster napisał(a):

Panowie, czy ktoś ma doświadczenie w porównaniu klasycznych trwałych quick waxów takich jak np. Sonax BSD, Sonax High Speed Was (użyty na sucho jest również bardzo trwały), Turtle Wax Ice, ADBL SSW, Carpro Elixir, w stosunku do nowych serii quick waxów w "technologii ceramicznej" np. Sonax Ceramic Coating, Turtle Wax Hybrid Solutions Ceramic Spray, Meguiars Ceramic Wax?

Przejrzyj dział TESTY, dużo tam informacji na temat tych produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dragster mi ostatnio się spodobał meguirs ceramic wax (ten w niebieskiej butelce) Tzn widziałem różne filmy testy i aplikacja na mokro a potem jak to wyglada mega mi wpadł w oko. Korzystam z ceramic drtailera i tez jest świetny. Podobno fajne uzupełnienie jednego na drugim. Trwałość Waxa miesiąc może dłużej. 
 

pewne jest to ze zamawiam butle lada dzień bo opcja wykorzystania na beZdotyku jest dobra sprawa. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.