Skocz do zawartości

Jaki wosk na szybko? Quick Wax


Prezes

Rekomendowane odpowiedzi

Czy na dosyć zmęczony lakier (masa rysek mniejszych i większych) będzie miał sens AUTOGLYM ULTRA DEEP SHINE + QW czy to marnowanie kasy i wystarczy jedno z tych dwóch? Wosk zapewne uwypukli wady lakieru ale chciałbym uzyskać trochę śliskościoraz hydrofobowości po umyciu, aby łatwiej można było zadbać o auto na urlopie -ponad 4000 km przede mną, to chociaż łatwiej tysiące robali zejdzie z lakieru...

 

Nie wiem co zastosować solidnym po myciu i glinkowaniu aby wydłużyć czystość samochodu. Wczoraj byłem zdecydowany na Wolf's Protection Quick Wax, ale od czytania forum, dzisiaj już nie jestem taki pewien.

 

A moze shinig car wet protector albo cos z tych psikanek wlasnoe do mycia? Daja niezly efekt hydrofobowosci a mozna spakowac w autko butelke i na bezdotykach uzuplniac jak sie zapcha. A dole. Ale nie podbija wygladu za kijka:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie, z braku czasu odszczurzyłem i odsmoliłem auto, porządnie umyłem auto, potem UP Megsa i na koniec OCW. Pytanie mam, czy dzisiaj dać jeszcze jedną warstwę OCW? Na felgi polozyłem FK i myślałem, żeby dzisiaj raz jeszcze całe przelecieć woskiem Optimum. Niby quickwax a zaskakująco trwały wg internetu. Sam się o tym przekonam. Ewentualnie mam jeszcze quickwax od Megsa, ale czy robić "kanapkę"? QW Megsa fajnie podbija look, OCW nie podbija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię, poczytałem trochę o tym produkcie SG. Na forum pojawiły się ostatnio posty, że bywają kłopoty z zaciekami, więc mimo że będzie tańszy niż Wolf + fibry do docierania, to może być problemowy dla początkującego - czyli dla mnie.

Hmm 0,5l Wet protectora "za mną" i nic takiego nie zauważyłem. Wystarczy dobrze spłukać i cieszyć się bajecznymi kropelkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

@Domel stwierdził że nie ma dedykowanego wątku to niniejszym go tworzę  :mrgreen:

 

Ja ze swojej strony mogę kilka słów o

1 - ADBL QW ver 2 - docieranie bezproblemowe, fajny zapach, mocno przyciemnia, siedzi minimum miesiąc

2 - Good Stuff Wolf's Protection - docieranie bajecznie proste, zapachu nie pamiętam, przyciemnienie prawie niezauważalne za to jest sympatyczny połysk, siedzi około 3 tygodni

3 - ADBL Sythetic Spray Wax - najłatwiejszy spray wax jaki mi wpadł w ręce - aplikacja bezproblemowa na mokro i na sucho, mega fajny zapach jakby gumy balonowej, przyciemnienie jak dla mnie takie sobie, fajny shine, leży 2-4 tygodnie w zależności od warunków

4 - Megs Ultimete Quick Wax - aplikacja również prosta, zapach nijaki, u mnie nie zrobił dokładnie nic ale ponoś jestem odosobnionym przypadkiem

5 - Shiny Garage Carnauba Spray Wax - przy dużej wilgotności docieranie takie sobie, zapach bardzo przyjemny, trochę przyciemnia i daje troszkę połysku ale szału nie ma, nie wiem ile siedzi bo jest w fazie leżenia na aucie

6 - Funky Witch Amulet - banalna aplikacja, zapachu nie pamiętam, przyciemnienia nie zanotowałem, blask też zupełnie taki sobie, dla mnie trochę nijaki bo niewiele wnosi do looku

7 - Detailers Magic Spray Wax Magic - banalna aplikacja, zapachu lekko arbuzowy o ile mnie pamięć nie myli, brak przyciemnienia, lekki połysk, nie kropelkuje a zrzuca

 

 

Z powyższych u mnie miejsce na stałe znalazły oba ADeBeeLe :)

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 2
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

To wkleję jeszcze raz ;)

 

"Dziś" pierwszy raz użyłem @Good Stuff Quick Wax.

2018-01-04_12.28.22.jpg

 

 

O podbiciu, kropelkach, trwałości, zrzucie nic nie powiem, ale zapach i docieranie ma bajeczne

Atomizer rozpyla bardzo przyjemną mgiełkę przez co środek jest bardzo wydajny.

W temperaturze 5st i wilgotności 80% - normalnie bajka. Jedną fibrą aplikacja, drugą szybki wipe out i to rzeczywiście był szybki wipe out. Dwa ruchy MF i po sprawie.

Super mi się nim pracowało.

Zapach przypomina mi jakieś męskie kosmetyki.

Konsystencja i gęstość podobna do AF Finale.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Strus napisał:

6 - Funky Witch Amulet - banalna aplikacja, zapachu nie pamiętam, przyciemnienia nie zanotowałem, blask też zupełnie taki sobie, dla mnie trochę nijaki bo niewiele wnosi do looku

DSC03048.jpg

 

Pamiętam ten słynny "test na masce", ale według mnie tam były jakieś kombinacje alpejski. Opinie każdy może mieć własną, ale daleki bym był od twierdzeń, że tylko ADBLe są w stanie zrobić przyjemne QW. 

Na zdjęciu Amulet jak by ktoś się pytał ;)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Piotrek napisał:

daleki bym był od twierdzeń, że tylko ADBLe są w stanie zrobić przyjemne QW.

A możesz powiedzieć gdzie padło takie stwierdzenie z moich ust lub z klawiatury ? ;)

 

5 minut temu, Piotrek napisał:

Opinie każdy może mieć własną

I tego bym się trzymał

 

Być może Amulet więcej maskuje i więcej wnosi na styranym lakierze. Mój jest w przyzwoitym acz nie doskonałym stanie. Może to ma znaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Strus napisał:

A możesz powiedzieć gdzie padło takie stwierdzenie z moich ust lub z klawiatury ? ;)

Cytat

Z powyższych u mnie miejsce na stałe znalazły oba ADeBeeLe 

Takie odniosłem wrażenie. Na stałe najczęściej używa się rzeczy które uważa się za najlepsze :)

 

Tematy pozwoliłem sobie połączyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Piotrek napisał:

Takie odniosłem wrażenie. Na stałe najczęściej używa się rzeczy które uważa się za najlepsze

 

Dla mnie i na moim aucie po prostu te produkty wyróżniają się na tle pozostałych. Całe nasze detailingowe hobby na tym polega - u jedno coś jest mega u innego przeciętne a na jeszcze innym lakierze jest przysłowiowa dupa. Ja zawsze dzieliłem się i nadal dzielę moimi osobistymi spostrzeżeniami. Jak wiadomo u mnie pewne produkty wypadają....hmmm... inaczej :) O ile mogę spokojnie mówić o wrażeniach "lookowych" to niestety nie bardzo o trwałości. Ale nie będę się podpisywał pod czymś co twierdzi 99 osób jeśli u ja sam widzę to inaczej. Po to jest nasza społeczność, prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z powyższą wypowiedzią :) Przecież nie jesteśmy stadem lemingów.

Jeżeli chodzi o woski, to wybór jest naprawdę bardzo duży, w różnych opcjach cenowych i z różnym przeznaczeniem. Dobrej jakości wosk trochę kosztuje, ale odwdzięcza się trwałością o podwyższonym współczynnikiem ochrony lakieru.

Proponuję sprawdzić jeszcze woski od Chemical Guys Pete's'53 który daje efekt mokrego lakieru. Tutaj proponuję sprawdzić: https://sklep.car-spa.pl/woski-naturalne-i-syntetyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Według mnie Shiny Garage Carnauba Spray Wax jest to "wosk" naturalny, z dodatkiem Carnauby, czyli taki QW na lato. SSW jest to Sythetic QW, ma więcej związków chemicznych i bardziej nadaje się na zimę i jest bardziej wytrzymaly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 9 miesięcy temu...
16 godzin temu, ghost napisał:
16 godzin temu, W1Michal napisał:

Prima Hydro MAX Super Spray - ktoś testował/ma jakąś wiedze na temat tego wosku ?

Strzelam w ciemno, że @Eidos71, on testował już chyba wszystko 😂😂

 

16 godzin temu, W1Michal napisał:

@ghost - niestety, ale wszystkiego jeszcze nie testowałem (również, jeśli chodzi o kosmetyki samochodowe) - nie stać mnie na zakup takiej ilości chemii 😂

@W1Michal - Prima Hydro MAX Super Spray Polymer posiadam, używałem ostatni raz ok. dwóch lat temu i to, co mogę dzisiaj stwierdzić: wosk przyjazny w aplikacji, jedna MF do rozprowadzenia wosku po lakierze, druga do jego wypolerowania. Trwałość jakoś nie zapadła mi w pamięci, aplikowałem go jako wierzchnią warstwę Prima Amigo i efekt optyczny był (z tego, co pamiętam) zacny. Fajnie, że przypomniałeś mi o tym wosku - muszę do niego wrócić i porównać go z OPT Car Wax Spray-em... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.