Skocz do zawartości

Czym myjecie felgi ?


przemas22

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, david2888 napisał:

@inspire Cleantech Wheel Cleaner

Masz jakieś porównanie do ALUXa (tenzi)? Tenzi wychodzi sporo taniej po rozrobieniu, nie wiem tylko jak wypada porównanie ich skuteczności. 

Tenzi 5l ~35zł(1:3-1:5) wychodzi 1,15-1,75zł/L w Cleantech 1L ~30zł (1:10) wychodzi 2,72zł/L, więc różnica jest spora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@inspire Tenzi Alux 1:4 przy tym stężeniu działa dobrze i super usuwa stary syf z kół . Cleantech również wydaję się mocny przy 1:4 ale troszkę droższy . Przy szczurach oba produkty radzą sobie podobnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, inspire napisał:

Masz jakieś porównanie do ALUXa (tenzi)? Tenzi wychodzi sporo taniej po rozrobieniu, nie wiem tylko jak wypada porównanie ich skuteczności. 

Tenzi 5l ~35zł(1:3-1:5) wychodzi 1,15-1,75zł/L w Cleantech 1L ~30zł (1:10) wychodzi 2,72zł/L, więc różnica jest spora. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy APC od ADBL mogę używać do bieżącego mycia felg aluminiowych bez ściągania kół? (APC+szczotka+płukanie) W jakim stężeniu najlepiej? Czy nie działa źle na zaciski, tarcze? Opony też mogę bezpiecznie tym myc? 

Nie chce zamawiać do tego specjalnie, poprostu mam tego środka trochę i chciałbym go wykorzystać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś krążyła informacja, ze APC niszczy gumę. Inna sprawa, że nie widzę, żeby domywalo opony lepiej, niż szampon. Bez sensu jak dla mnie, spróbowałem kilka razy i odpuściłem.

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegoś nowego do bieżącej pielęgnacji felg. Do tej pory używałem Excece ultimate wheel cleaner i byłem bardzo zadowolony. Chciałbym spróbować czegoś innego i pytanie na co warto się skusić 😛 Dodam, że produkt najlepiej jakby miał w miarę bezpieczne pH i był rozrabialny z wodą. Najpewniej sięgnę po Elite Detailer Wheel Cleaner ale chcę usłyszeć co jest jeszcze wartę uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BiałyGTi Może być. Nie miałem nigdy tego EF od SG 🙂 na razie Excede męczę. Kolega mi użyczył TENZI 🙂 następny stoi i czeka Pro Elite Wheel Cleaner 🙂 

Wszystkie co podaliśmy powyżej są dobra alternatywą dla Excede 🙂 kolega może wybierac

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, david2888 napisał:

@DaV jeszcze cena + jakość = Tenzi En-Jee

Polecam. Używam jakiś czas i daje radę. Zaleta oblecisz nim, felunek, oponę, kołpak, nadkole. Wbrew pozorom mocny. Możesz kombinować stężeniem od 50, 100, 200 ml na litr wody. Do regularnego mycia 1:20 robi robotę. Dla leni Tenzi ma gotowca w wersji GT.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Mumins Polecił En-Jee. Produkt bliźniaczy albo nawet ten sam co "Czysta Felga". Nie wiem co było pierwsze ale takie mam odczucia. Fajnie mi się nim pracowało ale zapach tragiczny.

Bardzo mocna piana - według mnie mocniejsza niż w "Czystej Feldze" bo dłużej trwało jej wypłukanie. Ale już sama aplikacja wyciąga brud z opon i felgi a brud spływa z pianą. Będę En-Jee męczył następny rok.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.