Skocz do zawartości

Czym myjecie felgi ?


przemas22

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ostatnio do regularnego mycia felg używam Tenzi Car Max w rozcieńczeniu 1:20

Przy cenie 11,50 za 1L daje to jakieś śmieszne pieniądze w stylu 55 groszy za 1L rozcieńczonego preparatu. Na większe szczury można dać 1:10, np zimą.

PH przy stężeniu 1:20 wychodzi między 9 a 10.

Domywa bardzo ładnie. Przy ceramicznych klockach ATE nie muszę praktycznie używać deironizera, czy kwasu.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
1 godzinę temu, xnolb napisał:

Miałem sobie kupić 5L rotona ale widzę że wprowadzają jakąś nowość i średnio chce mi się ją testować, wiec jakiego deironizera taniego proponujecie? Głównie do szybkiego wyczyszczenia felg/lakieru.

Deironizery nie nadają się do regularnego użytku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xnolb Ta nowosc, ma podobna siłe czyszczcaca jak Vampir Light od Adbl.Zobaczy sobie test kolegi @rygryss.  Więc zapowiada sie, bardzo obiecujaco. Ale jak chcesz coś innego taniego to @tenzi Detailer ale on chyba nie wystepuje w opakowaniach 5 litorowych.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę chyba nudny jak kolejny napiszę, że polecam Excede UWC i Tenzi Alux, ale dla mnie te środki to po prostu bajka. Excede bardzo wydajny i super się myje, jedynie tylko brakuje tego efektu krwawienia, no ale wychodzę, że to ma działać nie wyglądać 😉 Jeśli chodzi o stężenie to używam 1:7 i nawet jeśli zdarzyło mi się nie myć 3-4 tygodnie z powodu braku czasu to bez problemu schodzi. Alux tylko w ekstremalnych przypadkach.

Tutaj zdjęcie dla przykładu niemytej felgi chyba od kilku lat 😁 Jedynie problem jest z usunięciem starego zaschniętego kleju po ciężarkach... Chyba, że za słabo szorowałem, albo te środki tego nie usuną.

 

felga.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do kleju po ciężarkach używam krążka do usuwania klej (najszybciej). 

Kupię chyba wheel gel od rr i połowę rozrobię 1:1, na lakier będzie ok, na felgi i tak stosowałem tylko jeżeli po prewashu nie chciały się domyć, mam jakieś takie klocki które strasznie pyla ale na szczęście ten pył się praktycznie samą wodą zmywa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki cleaner polecacie? Klocki mi nie pylą zbytnio, samochody myję regularnie, więc nie musi być jakiś super mocny. Do opon czytałem o excede.

 

Mam jakiś K2 w szafce - nada się do nawoskowania felg? Jak przygotować powierzchnię?

 

 

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kojarzycie może jakiś środek którego można użyć zarazem do felg jak i do opon do bieżącego mycia na bezdotyku ? Obecnie używam UWC ale do opon się nie nadaje, natomiast na zabawę z UWC + pędzel + T&R od Excede + szczotka nie ma czasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojarzycie może jakiś środek którego można użyć zarazem do felg jak i do opon do bieżącego mycia na bezdotyku ? Obecnie używam UWC ale do opon się nie nadaje, natomiast na zabawę z UWC + pędzel + T&R od Excede + szczotka nie ma czasu. 

Apc np. Surfex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Stosowałem parę preparatów do felg i mogę powiedzieć że godne uwagi są 

K2 Roton zwykły aczkolwiek PRO ciekawi 😄

Sonax Xtreme 

Wheel Gel z RRC 

+ szczotka do felg 😄  ładnie wszystko zmywa, nawet cięższe zabrudzenia, zapach ostry !

PS. Dużo moich znajomych poleca zieloną Tuge Teufel podobnież daje efekt !! Ktoś testował? Jak opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.