Skocz do zawartości

Czym myjecie felgi ?


przemas22

Rekomendowane odpowiedzi

a nie zniszczy, nie osłabi to lakieru felg itp ?

 

mi barziej chodzi o cos takiego, ze myjac na myjnie nie dokonca cos wymyje, pozostaną jakies slady brudu itp, wracam do garazu pod blokiem i zmywam to co zostalo, psikam lub namaczam kawałek szmatki i po feldze , bez spłukiwania (bo nie mam jak wtedy)

i tak sie zastanawiam czy ową benzyna mozna, czy nie uszkodzi lakieru na feglach itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
54 minuty temu, Marcin napisał:

wracam do garazu pod blokiem i zmywam to co zostalo, psikam lub namaczam kawałek szmatki i po feldze , bez spłukiwania (bo nie mam jak wtedy)

Do czegoś takiego używaj obficie QD np Carpro Echo albo np FW Talisman. Nazwijmy to system "waterless" i nie oszczędzaj na lubrykacji.

Psikaj obficie felgę i MF a potem doczyść.

Zaopatrz się w 50cm pręt fi50mm - obklej go taśmą izolacyjną żeby nie porysował felg. Nakładasz na niego wilgotną z QD mikrofibrę i wjeżdżasz w wszystkie szpary felgi. Mówimy tu o kurzu lub lekkim filtrze gdzie z myjni pod blok miałes 10 minut - a nie błoto lub niedomyty kilku dniowy brud.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde aż tak? Myślałem że to spoko sprzęty. Poczytam o tym tylko pytanie czy jest ona sztywna w sensie ten cały drut w środku czy miękki bo mnie coś trafia jak moja obecna się wygina na lewo i prawo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, menior napisał:

I takie szczury TenziAluxem ogarnelem,wiec nie wiem w czym problem,moze to jakies wzery,a w glinke troche watpie

Syf z zakamarków glinka wyciągnie, na takiej samej zasadzie jak na karoserii. Wżery te felgi też posiadają, a właściwie wady powłoki lakierniczej, skutkujące utlenianiem się aluminium - widać w środkowej części. Taki syf miałem po zapieczeniu się tłoczka w zacisku i starciu jednego klocka prawie do blachy w czasie ok. 2 miesięcy (nim się zorientowałem - warto czasem prowadzić statystyki zużycia paliwa w Excelu :mrgreen:). Różnej chemii próbowałem, z gładkiej powierzchni zeszło bez zarzutu, a na chropowatej w środku zostało i glinka to pięknie ściągnęła, tylko że dużo jej poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2019 o 13:37, Michał126 napisał:

warto czasem prowadzić statystyki zużycia paliwa w Excelu

Znajomy również zapisuje statystyki spalania w samochodzie, bodajże w aplikacji fuelio.  Mówił  mi że dzięki temu łatwo można zauważyć problem z samochodem, właśnie  przez zwiększone spalanie. Przykładowo problem z wtryskami, posiadając dpf nie widać ze auto kopci. A nie zawsze auto traci na mocy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie co polecicie do usunięcia takiego grubego nalotu na feldze?

 

Dodam ze używałem Vampira Liquida oraz Light

Tenzi Aluxa 

Dodam ze chciałbym wyczyścić to bez zdejmowania kół ( brak czasu)

 

20190704_191346-1024x2048.jpg.606cd1e86ef8a2cfeecb3e5f2246ca0d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.