Skocz do zawartości

Czym myjecie felgi ?


przemas22

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...
W dniu 27.01.2022 o 11:46, RoBee napisał:
W dniu 27.01.2022 o 10:39, Arttreyu napisał:
Witam. 
Kojarzy ktoś środek do mycia felg polena? Dostałem kiedyś od dziadka litr tego środka i daje fenomenalnej radę ze wszystkim, przy czym inne środki się poddają. 

Pollena 2000?

A to nie jest proszek. Forma płynna 😅. To w takim  razie chyba ślepy zaułek 🙈

Edit. 

Ustaliłem, że jest to płyn do mycia zbiorników od żywności, mleka itp. Faktycznie pollena, niestety nie znam nazwy dokładnej. 

 

Edit. 2

Jest to Pollena Farma JK 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@kenczorf ostatnio robiłem rozeznanie i bardzo fajnie wypada FX Protect Iron Remover (1L/60zł), Cartec Iron Wash (1L/50zł) i CarLab De-Iron HD (1L/70zł) - ale on jest w koncentracie, docelowo 1:1. Top to chyba Bilt Hamber Korrosol (1L/80zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Hej Kumple, 

Kurde mam problem, dzięki Wam już nie jeden kosmetyk kupiłem i tak też teraz postąpiłem, a mianowicie:

Mam taki nalot na felgach i spryskalem to Tenzi Krwawa Felga, nie pomogło. Poczytałem temat i kupiłem Tenzi Alux GT, spryskałem, poczekałem 10 sekund i obmylem myjka na myjni, ale ciągle jak widać brak efektu.

Dodam tylko że niedawno polakierowałem sobie cele, nie wiem czy to może ma coś wspólnego z tym syfem z hamulców.

Dodam, że jak drapie pazurem to schodzi.

Czym to można potraktować żeby to domyć?

 

Dzięki za sugestie!

 

Pozdroo

 

IMG_20220520_221417.jpg

IMG_20220520_221413.jpg

IMG_20220520_221350.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saided Po pierwsze to po spryskaniu  zrusz bród mechanicznie,  pędzelek lub szczotka, ewentualnie nawet gąbka... Spryskanie i spłukanie wodą niewiele Ci da. 

Druga sprawa to te 10 sekund,  daj produktowi zadziałać dłużej,  chociaż minutę.  Pilnuj przy tym aby nie wysechł,  nie aplikuj produktu w słońcu i na rozgrzane felgi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, penkus5 napisał:

@saided Po pierwsze to po spryskaniu  zrusz bród mechanicznie,  pędzelek lub szczotka, ewentualnie nawet gąbka... Spryskanie i spłukanie wodą niewiele Ci da. 

Druga sprawa to te 10 sekund,  daj produktowi zadziałać dłużej,  chociaż minutę.  Pilnuj przy tym aby nie wysechł,  nie aplikuj produktu w słońcu i na rozgrzane felgi. 

Chciałem uniknąć tych przebarwień co kolega wcześniej pokazał jak potrzymał dłużej tego ALUX'a na felgach.

To polecw dzisiaj raz jeszcze teraz że szczotka:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saided To nawet spróbuj bez trzymania go dłużej,  tylko spryskaj felgę,  następnie szczotkę i wtedy jazda. Samo ciśnienie wody na specyfik nie zawsze daje zadowalający efekt,  ale gdy zruszysz bród z preparatem mechanicznie, to powinno być cacy 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Do bieżącego czyszczenia żaden się nie nadaje, neutralne pH nie ma tu nic do rzeczy, czynnikiem agresywnym jest kwas tioglikolowy (opisy niby mówią, że MWC kwasów nie ma, ale tioglikolowy jak najbardziej jest w karcie charakterystyki). Musisz kupić wheel cleaner, a deironizera używaj najwyżej dwa razy w sezonie (przy w miarę regularnym myciu felg częściej i tak niespecjalnie jest sens). Inaczej, jak napisałeś, będziesz mieć problemy z rdzą na hamulcach i śrubach.
Przy hobbystycznym użyciu nie jestem pewien, czy dopłacanie do dwóch ww. ma sens, Vampire jest skuteczny (czego może nie powinienem pisać, nie używając zagranicznych środków, podkreślam tylko wysoką skuteczność ADBL w stosunku do rozsądnej ceny).
Apropos - ten z nową formułą faktycznie jest taki "nowy"?

Wyryte w skale z S20 FE 5G









  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, MMCzysci napisał:

Do bieżącego czyszczenia żaden się nie nadaje, neutralne pH nie ma tu nic do rzeczy, czynnikiem agresywnym jest kwas tioglikolowy (opisy niby mówią, że MWC kwasów nie ma, ale tioglikolowy jak najbardziej jest w karcie charakterystyki). Musisz kupić wheel cleaner, a deironizera używaj najwyżej dwa razy w sezonie (przy w miarę regularnym myciu felg częściej i tak niespecjalnie jest sens). Inaczej, jak napisałeś, będziesz mieć problemy z rdzą na hamulcach i śrubach.
Przy hobbystycznym użyciu nie jestem pewien, czy dopłacanie do dwóch ww. ma sens, Vampire jest skuteczny (czego może nie powinienem pisać, nie używając zagranicznych środków, podkreślam tylko wysoką skuteczność ADBL w stosunku do rozsądnej ceny).
Apropos - ten z nową formułą faktycznie jest taki "nowy"?

Wyryte w skale z S20 FE 5G








 

Dziękuje za bardzo merytoryczną odpowiedź ! Potwierdziłeś tylko moje wcześniejsze obawy. Zostawiam w takim razie irony na okazyjne używanie podczas mycia. Polecasz może jakiś Wheel Cleaner ? Może P&S Brake Buster Wheel Cleaner ? Czy może lepiej oprysk z APC i pędzelkowanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P&S nie znam, na forum jest polecany, przy czym dosyć drogi. Śmiało bierz Shiny Garage albo Excede, mam pierwszy i myje się nim fajnie, do tego przyjemnie pachnie.
Jeśli umyjesz felgi dobrym APC, prawdopodobnie wyjdzie na to samo. Na przykład kilka wpisów wyżej:

Używam od około miesiąca na przemian właśnie GS i UWC. Stężenia 1:15

Jeden i drugi rozpuszcza brud bardzo dobrze i ogólne wrażenia spoko, jednak za wcześnie żebym zdecydował który jest 'lepszy'. Oba robią robotę!  
 

Trochę inna sprawa z oponami, APC jest szkodliwe dla gumy i moim zdaniem nie tak skuteczne. Póki nie kupiłem pierwszego Tire&Rubber Cleanera, miałem problem z solidnym doczyszczeniem opon.



Wyryte w skale z S20 FE 5G


  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.