Skocz do zawartości

Czym myjecie felgi ?


przemas22

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Foam Wheel Cleaner

na bazie:

Tenzi Czysta Felga

#piana z Marolex Axel

 

 

Bawię się od roku w testowanie rożnych wheel cleanerów (WC) czyli nazwijmy to dedykowanych "apc/cleanerów" - ale nie deironizerów - do felg  i opon.

Na moje co tygodniowe mycie jest to idealna metoda dbania o koła. Pewna, sprawdzona a wręcz neutralna w swej agresywności czyszczenia.

Praktycznie każdy WC ma siłę domywania, która wpisuje się w moje potrzeby ale jest kilka parametrów które mi przeszkadzają a chciałbym poprawić, jak:

 

#kleistość (wiele produktów spływa od razu zamiast kleić się do obręczy)

#płynność i konsystencja (zbyt wodniste)

#czas leżakowania (krótko leżą na obręczy, wręcz spływają od razu i ciężko stwierdzić jak długo penetrują brud)

#zapach (chemiczny)

 

Idealny byłby żel jak Nigrin ale cena i atomizer nie zachęca. Ostatnio dużo słychać na zachodnich forach o piankach czyszczących. Pewnie ameryki nie odkryłem ale ta metoda bardzo mi sie spodobała i będę ją rozwijać mimo ze mój Marolex zaczyna już nie domagać.

Sprawdzałem mój ulubiony od roku @tenzi Czysta Felga. Kupuje zawsze 5-6 opakowań 600ml i przelewam do baniaczka:

2019-04-04-19-09-53.jpg

 

 

 

 

 

Moje wnioski:

+ Piana siedzi na kołach 2 minuty

+ dobrze penetruje i obkleja obręcze

+ dobrze domywa bezdotykowo

+ po pianowaniu używając szczotki lub pędzla, narzędzie to ma obfitą lubrykację i nie rysujemy samym piachem obręczy.

+ używając piany pracujesz cały czas produktem (tą pianą) na elemencie.

 

- cena zestawu to pianownica Marolex + WC = +/- 120 pln

- wielkość zestawu to duża i nie poręczna pianownica którą trzeba wozić

- trzeba się napompować

- piana może zatykać filc w pianownicy.

 

Ciekawa alternatywa dla wodnistych wheel cleanerów - polecam sprawdzić. U mnie bardzo fajnie to zdaje egzamin. Niby piana ale moc większa. Polecam spróbować też z SG Citrusem albo każdym innym APC lub Wheel Cleaner'em 🙂

 

#domeldetailinglaboratory #domeltestuje #domeltest #domelowaopona #domelowefelgi #foamwheelcleaner #foam #wheelcleaner

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
11 minut temu, david2888 napisał:

a próbowałeś kiedyś atomizerów spieniających

tak mam, nawet domówiłem wczoraj kolejne 😉 ale to nie to co szukam 😉 na pewnym etapie hobby zaczyna się "hopla" szukanie świętego grala bazując na jakiś tam swoich zachciankach które ciężko dostać na rynku 😉  Jak to mówią - jak nie możesz czegoś kupić trzeba to zrobić samemu 😉

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Domel napisał:

Foam Wheel Cleaner

na bazie:

Tenzi Czysta Felga

#piana z Marolex Axel

 

Też od jakiegoś czasu ExceDe  UWC zapodaję z Glori FC100 i pędzelkuję. I Taka metoda sprawdza mi się BDB. Te trigger'y spieniające - słaba pianka. Nie ma jak pianownica. Choć tym moim maluszkiem trzeba się troszkę namachać.

Domel  - a zapychają Ci się szybciej filce ? Bo ja musiałem w tym maleństwie wsadzić 1 szt. Bo tak szybko pianownica dostawała czkawki.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 11.04.2019 o 10:35, V1RU$ napisał:

Domel  - a zapychają Ci się szybciej filce ? Bo ja musiałem w tym maleństwie wsadzić 1 szt. Bo tak szybko pianownica dostawała czkawki.

Tak, jednego filca musiałem nawet "przeszlifować" pilnikiem do paznokci. Dziwne. Ale testuje dalej zobaczymy jak sprawdzi się na dłuższa metę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecie jako srodek do mycia felg aluminiowych na bezdotyku? Jedynie na zasadzie: popsikac czekajac w kolejce, splukac, ewentualnie 20 sekundowe przetarcie mikrofibra kazdej felgi 🙂 Felgi sa dosc widocznie uszkodzone (utlenienia, miejscami odpadajacy lakier, przetarcia od chodnika), wiec nie chcial bym tego poglebic jako ze nie planuje na razie renowacji. Fajnie gdyby nie bylo to Sonax, ADBL, SG, tylko cos latwo dostepnego w UK. Dobrze gdyby nadawal sie tez do opon (chyba ze wszystkie sie nadaja? jedynie zastanawia mnie czy najmocniejsze nie utwardzaja gumy), jako czyszczenie przed nalozeniem dressingu 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecie jako srodek do mycia felg aluminiowych na bezdotyku? Jedynie na zasadzie: popsikac czekajac w kolejce, splukac, ewentualnie 20 sekundowe przetarcie mikrofibra kazdej felgi  Felgi sa dosc widocznie uszkodzone (utlenienia, miejscami odpadajacy lakier, przetarcia od chodnika), wiec nie chcial bym tego poglebic jako ze nie planuje na razie renowacji. Fajnie gdyby nie bylo to Sonax, ADBL, SG, tylko cos latwo dostepnego w UK. Dobrze gdyby nadawal sie tez do opon (chyba ze wszystkie sie nadaja? jedynie zastanawia mnie czy najmocniejsze nie utwardzaja gumy), jako czyszczenie przed nalozeniem dressingu
 
ValetPro bilberry wheel cleaner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czasami felgi aluminiowe są już tak sfatygowane, że jeżeli ktoś nie chce wydawać grubej kasy na ich profesjonalną renowację, to lepiej jest zainwestować w malowanie felg. Proces ten poprzedzony jest usunięciem starego lakieru, w zasadzie do gołych felg i nałożenie nowego razem z farbą. W ten oto stosunkowo prosty sposób, można przywrócić oponom nowy blask.

Proponuję sprawdzić jeszcze tutaj pod linkiem: http://auto-mlynarski.com.pl/dodatki-do-motorow-i-aut/jak-myc-alufelgi/ - witryna na której można znaleźć trochę więcej informacji z tego zakresu.

  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.