Skocz do zawartości

Czym myjecie felgi ?


przemas22

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Jestem w stanie w jakiś sposób ogarnąć tą rdze? Będę przygotowywać samochód pod sprzedaż i zastanawiam się jak poprawić stan felg. Oczywiście krwawa felga itd. wleci, nie mam zdjęcia po umyciu bo nie ma mnie w Polsce, ale felga jest w słabym stanie. Jakiś pomysł?

170773500_906235723506972_9079378256859206238_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zabezpieczyć. Na bank po sezonie będziesz miał jakąś smołę i osady metaliczne, ale raczej bez paniki. Na pewno taka ilość syfu, jak przez 10 lat się na nich nie zbierze

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MMCzysci napisał:

Zabezpieczyć. Na bank po sezonie będziesz miał jakąś smołę i osady metaliczne, ale raczej bez paniki. Na pewno taka ilość syfu, jak przez 10 lat się na nich nie zbierze emoji6.png

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 

To elegancko, bo trochę pracy w to włożyłem. Zabezpiecze w takim razie powłoką i powinno być dobrze. Przed powłoką tylko odtluscic? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak zastanawiam czy mając apc Koch GS który ma inhibitory korozji i ładnie domywa jest sens używać kolejnego produktu do felg excede UWC ? Czy poprostu zrobic lżejsze rozcieńczenie (np 1:30 ?) do bierzącego mycia felg? Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Bapko napisał:

Tak zastanawiam czy mając apc Koch GS który ma inhibitory korozji i ładnie domywa jest sens używać kolejnego produktu do felg excede UWC ? Czy poprostu zrobic lżejsze rozcieńczenie (np 1:30 ?) do bierzącego mycia felg? Co sądzicie?

Daje radę. Spokojnie koch gs do wszystkiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2021 o 17:57, p.kolodziej napisał:

Witam, Panowie jaki polecacie środek o neutralnym PH do felg? Środek o obojętnym PH nie poradził sobie z zabrudzeniem, chodź częściowo je usunął.

Nie chcę od razu dawać kwasu bo jest duża szansa, że zasadowy środek sobie poradzi.

Proszę o poradę jaki wybrać, gdyż kompletnie się nie orientuje 😐 

Ale nakręciłeś. Chcesz środek o neutralnym PH bo z "obojętnym" sobie nie poradził, boisz się kwasu i liczysz na pomoc zasady ?

Tanio i dobrze Tenzi EnJee GT. Ja używam wersję w koncentracie i rozrabiam wg. potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Bapko napisał:

Tak zastanawiam czy mając apc Koch GS który ma inhibitory korozji i ładnie domywa jest sens używać kolejnego produktu do felg excede UWC ? Czy poprostu zrobic lżejsze rozcieńczenie (np 1:30 ?) do bierzącego mycia felg? Co sądzicie?

Używam od około miesiąca na przemian właśnie GS i UWC. Stężenia 1:15

Jeden i drugi rozpuszcza brud bardzo dobrze i ogólne wrażenia spoko, jednak za wcześnie żebym zdecydował który jest 'lepszy'. Oba robią robotę! 😉 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam od około miesiąca na przemian właśnie GS i UWC. Stężenia 1:15

Jeden i drugi rozpuszcza brud bardzo dobrze i ogólne wrażenia spoko, jednak za wcześnie żebym zdecydował który jest 'lepszy'. Oba robią robotę!  
 

Tak się zastanawiam czy 1:15 nie za duże stężenie do bierzacego mycia? Czy o szczurkach mówisz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bapko Do typowo bieżącego mycia raz w tygodniu.

Fakt, może wydawać się ciut za mocne, ale ostatnio robie tygodniowo blisko 1kkm, a po takim nalocie jest co zbierać z felg (tym bardziej, że obecne klocki ATE nie należą do tych mało pylących). 

Jak skończę te wyprawy to przyrzucam się na 1:20. Wg mnie to optymalne stężenie, gdzie jeszcze mamy fajną painę po wzruszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BapkoJa ostatnio przerzuciłem się na SG EF.

1:15 ściąga bardzo fajnie zabrudzenia.

Pieni się ekstra, ładnie pachnie, też ma inhibitory korozji. Bardzo łatwo się wypłukuje.

Usiadł mi bardziej niż Excede UWC i Tenzi. Wrzuciłem na yt krótki filmik. Możesz sobie zerknąć w wolnej chwili. 

 

 

 

Co do samego GS to osobiście traktowałem felgi stężeniem 1:20/25.

@DZIADZIA na którymś filmiku mówił chyba o stężeniu nawet 1:40. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BapkoJa ostatnio przerzuciłem się na SG EF.
1:15 ściąga bardzo fajnie zabrudzenia.
Pieni się ekstra, ładnie pachnie, też ma inhibitory korozji. Bardzo łatwo się wypłukuje.
Usiadł mi bardziej niż Excede UWC i Tenzi. Wrzuciłem na yt krótki filmik. Możesz sobie zerknąć w wolnej chwili. 
 
 
 
Co do samego GS to osobiście traktowałem felgi stężeniem 1:20/25.
@DZIADZIA na którymś filmiku mówił chyba o stężeniu nawet 1:40. 

To ze są inne środki do felg to wiem, SG tez znam ale chodzi mi o to żeby nie kupowac 100 różnych płynów tylko jednym oblecieć jak najwiecej zwłaszcza ze jest bezpieczny robi robotę, ma inhibitory o to jest apc wiec do wszystkiego mogę go stosować. SG i UWC są teoretycznie tylko do felg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Bapko napisał:


To ze są inne środki do felg to wiem, SG tez znam ale chodzi mi o to żeby nie kupowac 100 różnych płynów tylko jednym oblecieć jak najwiecej zwłaszcza ze jest bezpieczny robi robotę, ma inhibitory o to jest apc wiec do wszystkiego mogę go stosować. SG i UWC są teoretycznie tylko do felg

Tak jak pisałem niżej.

GS osobiście stosowałem 1:20/25. Domywało wszystko co mogło.

Teoretycznie, jeżeli pielęgnujemy auta systematycznie, to szampon neutralny też da radę 🙂 

 

W kosmetyce hobbystycznej pozostają jeszcze dwie kwestie. Finansowa (czyli jeden preparat do wszystkiego) oraz przyjemność z pracy przy aucie (ładne zapachy, kolory, skuteczność środków, itp.) 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 
W kosmetyce hobbystycznej pozostają jeszcze dwie kwestie. Finansowa (czyli jeden preparat do wszystkiego) oraz przyjemność z pracy przy aucie (ładne zapachy, kolory, skuteczność środków, itp.)  


Jasna sprawa! Zgadzam się! Ale jeden i drugi środęk nie pachną ani intensywnie ani jakoś ładnie, robią to samo dlatego chce do jednego się sprowadzić a jeśli chodzi o „feeling” zapachy itp to jak najbardziej, ale to u mnie bardziej szampony qd zapachy do auta itp
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
2 godziny temu, tryhp3 napisał:

@Gozdziu23 Tylko cena prawie x2 - zwłaszcza dziś (BF).

Nie no jak x2.
carlab 60zł 1l  - 5l 200zł
Shiny    39 1l - 5l 160zł

A carlaba rozcienczas 1x1 z wodą deminerlizajaną wiec za 200zł masz 10l to wychodzi 20zł od litra 🙂 gdzie przy SG wychodzi 32zł za litr przy baniaczku 5l. Litrowo wychodzi podobnie. Ja do mycia felg osobiscie używam kwasów albo shiny garage ef wheel clenaer nei deironów. Do opiłków metalicznych na jasnych uzywam carlaba w koncentracie, a na ciemnych roźcieńczonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.