Skocz do zawartości

Czym myjecie felgi ?


przemas22

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.05.2020 o 06:54, rygryss napisał:

Odradzam produkt nieprzewidywalny

4:27

 

https://youtu.be/IseLvNhsdi8

 

Ale, że co? Z Cleantechem? Ładnych kilka kompletów felg juz zrobiłem czystym CT i nigdy nic złego się nie stało. Mało tego produkt leżał nawet 5 minut po wewnetrznej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z was stosuje / stosował Tenzi En-jee (koncentrat) w rozcieńczeniu 1:10 / 1:20 ? Szukam czegoś do bieżącego mycia.

Aktualnie UWC mi się kończy (a nie zrobiło na mnie wrażenia), Czysta Felga fajnie daje radę ale to samo, jedna butelka została a to mi na miesiąc / półtora max starczy, ale wyciągnąłem z czeluści szafki butelkę En-jee koncentratu ( ze 2 lata będzie miał ) i tak się zastanawiam czy do bieżącego mycia się nada i w jakiej formie. Tj.  oprysk / piana z pianownicy / piana z triggera. Mam jeszcze Cleantecha Cleen Wheel, pytanie czy on się nada do bieżącego mycia w rozcieńczeniu 1:10-1:20 ? 

@Domel widziałem że stosowałeś En-Jee GT w formie gotowego produktu, koncentrat już ruszyłeś ? Coś mógłbyś powiedzieć ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FilipO Używałem, używam 🙂 daje rade 1:10. Ja dodaje jeszcze krople ADBL Bubble Maker aby mięć lepszą pianke i poślizg przy pędzelkowaniu. No i dodatkowo te sławne inhibitory korozji.

Butelka z atomizerem lub z atomizerem pianującym. Jak kto woli.

11 minut temu, FilipO napisał:

Mam jeszcze Cleantecha Cleen Wheel, pytanie czy on się nada do bieżącego mycia ? 

To jest produkt kwasowy - nie nadaje się do bieżącej pielęgnacji. Wheel Cleanery to produktu zasadowe.

 

Co do Tenzi EnJee kolega @V1RU$ może jeszcze dopowiedzieć kilka słów jak używa i do czego 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, david2888 napisał:

@FilipO Używałem, używam 🙂 daje rade 1:10. Ja dodaje jeszcze krople ADBL Bubble Maker aby mięć lepszą pianke i poślizg przy pędzelkowaniu. No i dodatkowo te sławne inhibitory korozji.

Butelka z atomizerem lub z atomizerem pianującym. Jak kto woli.

To jest produkt kwasowy - nie nadaje się do bieżącej pielęgnacji. Wheel Cleanery to produktu zasadowe.

Pianownicy Marolex-a nie zeżre mam nadzieję ? xD  Bubble Maker własnie daje u mnie w połączeniu z UWC i Marolex-em (bodaj średnia wkładka) fajną pianę. Ale bezdotykowo coś słabo czyści. Skończy się UWC to zrobię En-Jee 200ml / 2 litry + korek Bubble Maker-a i zobaczymy jak to da radę.  

Co do Cleantecha mam świadomość że to kwas, ale myślałem że w rozcieńczeniu 1:10-1:20 da radę do bieżącego bezdotykowego mycia -> choć tu się obawiam co by było gdyby zaschnął na feldze .. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, david2888 napisał:

@FilipO Używałem, używam 🙂 daje rade 1:10. Ja dodaje jeszcze krople ADBL Bubble Maker aby mięć lepszą pianke i poślizg przy pędzelkowaniu. No i dodatkowo te sławne inhibitory korozji.

Butelka z atomizerem lub z atomizerem pianującym. Jak kto woli.

To jest produkt kwasowy - nie nadaje się do bieżącej pielęgnacji. Wheel Cleanery to produktu zasadowe.

 

Co do Tenzi EnJee kolega @V1RU$ może jeszcze dopowiedzieć kilka słów jak używa i do czego 🙂 

EnJee do bieżącego mycia zabezpieczonych felg, opon spokojnie 1:20 daje radę. Wbrew pozorom to mocny zawodnik. 1:5 na brudasy. Taki mocny zaburza hydro i ściąga słabe dresingi aż miło. Nawet gotowca wersję GT robiłem pół na pół z wodą. Gdyby miał inhibitory korozji to był by idealny produkt. Ale mam litra ADBL BM i zawsze dolewam do umieszanej porcji małe co nieco. Spokojnie można też nim ogarniać nadkola tam też robi robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 godzinę temu, FilipO napisał:

widziałem że stosowałeś En-Jee GT w formie gotowego produktu, koncentrat już ruszyłeś ? Coś mógłbyś powiedzieć ? 

Nie jeszcze nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Panowie i Panie, mam problem, otóż kupiłem nowe felgi 18 firmy "MAM" czarne lakierowane połysk, rysują się od patrzenia 😄 założyłem ceramike od FX'a i teraz pytanie jak je myć ? kupiłem rękawicę od Work Stuff'a do felg, myślałem, żeby kupić lekko zasadową pianę aktywną "cleantech citrus foam" rozmaić w trigerze 1:30 i aplikować piankę z tego atomizera, potem spłukać i normalnie wymyć tą rękawicą wodą z szamponem neutralnym. Czy to będzie dobry zabieg, czy potrzeba coś jeszcze po tej pianie aktywnej ? Oczywiście raz na miesiąc lub dwa będzie ADBL Vampire nakładane. Może ktoś ma lepszy schemat, który nie naruszy ceramiki lub coś trzeba dodać jakiś cleaner po tej pianie tylko tak, żeby ceramiki nie gryzło.
Czy te cleanery zasadowe do felg nie zjedzą ceramiki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vampire raz na miesiąc to przesada, a i mycie felg Citrusem nie bardzo mi się widzi - to dosyć mocny zawodnik. Nie ma potrzeby tak komplikować - kup jakiś cleaner typu Excede, Detailink, a tak naprawdę i woda z szamponem doskonale się sprawdzi przy ceramice. Deironizacja raz czy dwa na sezon wystarczy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@V1RU$ miałeś racje P&S Break Duster robi robotę. Zużyłem już pół butli tylko na różnych oponach, gumach, dywanikach. Reszta butli zostawię na felgi. ewelacyjnie doczyszcza gumę. Guma robi się taka satynowa, równomierna w barwie, bije od niej taka czystość. Porónam go z produktami do opon i felg ale bardzo mi się podoba. Szkoda tylko, że taka cena wysoka na polskie warunki 🙂

2020-06-11-12-15-47.jpg


2020-06-11-12-15-49.jpg

 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PPatryk napisał:

@Domel co to ma w składzie? Wodorotlenek sodu jest? 

Trudno powiedzieć Yankesi nic na ten temat nie piszą. Mocny zawodnik mocniejszy od FW. Zaraz za nimi EnJee GT. Na plus że ma inhibitory korozji więc "ruda" na tarczach po nim nie wyłazi jak po EnJee. @Domel możesz na co dzień 1:5 urobić i też da sobie radę bdb. Fajny produkt dla leni taki all in one. Fakt cena wysoka. Choć FW do tanich też nie należy.

No i u nas kiepsko z dostępnością.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@V1RU$ a na opakowaniu nie ma na przykład napisane przy piktogramie (o ile taki jest?) Jaka substancja wpływa na to, że jest piktogram? Po prostu jestem ciekawy co z grubsza tam siedzi, a widziałem że swego czasu na amerykańskich kanałach na YT był na to szał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PPatryk napisał:

@V1RU$ a na opakowaniu nie ma na przykład napisane przy piktogramie (o ile taki jest?) Jaka substancja wpływa na to, że jest piktogram? Po prostu jestem ciekawy co z grubsza tam siedzi, a widziałem że swego czasu na amerykańskich kanałach na YT był na to szał

O ile pamiętam brak piktogramów. Ale luknę zaś dokładnie na butelkę.

A sam środek naprawdę fajny. EnJee od Tenzi ma właśnie wodorotlenek sodu - dlatego on też taki mocny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.06.2020 o 12:38, MMCzysci napisał:

Vampire raz na miesiąc to przesada, a i mycie felg Citrusem nie bardzo mi się widzi - to dosyć mocny zawodnik. Nie ma potrzeby tak komplikować - kup jakiś cleaner typu Excede, Detailink, a tak naprawdę i woda z szamponem doskonale się sprawdzi przy ceramice. Deironizacja raz czy dwa na sezon wystarczy.

 

 

A czy produkty, które przedstawiłeś nie mają czasem zasadowej konsystencji ? z tego co wiem ta piana ma 'lekko' zasadowe ph, dużo osób polecało do ceramiki, stąd mój post, szukam czegoś przetestowanego, do felg z nałożoną ceramiką, jak to w ogóle myć, żeby nie przysporzyć sobie kompleksów, czy ktoś może konkretnie się określić co mam kupić, żeby to miało ręce i nogi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Szukam czegoś do cotygodniowego mycia felg i czytam wasze opinie.

 

Co lepiej kupić:

Koncentrat tenzi en-jee GT czy

Koncentrat excede UWC.

Rozumiem, że obydwa środki wymagają mechanicznego wzruszenia brudu i bez dotykowo słabo się sprawdzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, vlodek2532 napisał:

Szukam czegoś do cotygodniowego mycia felg i czytam wasze opinie.

 

Co lepiej kupić:

Koncentrat tenzi en-jee GT czy

Koncentrat excede UWC.

Rozumiem, że obydwa środki wymagają mechanicznego wzruszenia brudu i bez dotykowo słabo się sprawdzą?

Ja ostatnio przesiadłem się na En-Jee w rozcieńczeniu 1:10 + 20ml Bubblemaker w pianownicy Marolexa. Bezdotykowo jest dobrze, dotykowo jest świetnie.  Przy cenie 56zl /5L jest to chyba jedna z najlepszych mozliwych opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.