Skocz do zawartości

Czym myjecie felgi ?


przemas22

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, jolley napisał:

Kupiłem niedawno Cleantech'a. Zrobił robotę w rozcieńczeniu.
Myślę, że nie ma nad czym debatować. Każdy produkt zrobi swoje 🙂

Nowicki testował Aluxa i CleanTech i wyszło mu że CT mocniejszy (co prawda są jeszcze mocniejsze odmiany Aluxa), W komentarzach twierdził że ADBL WW to słabszy preparat. Z tym, że on to testował na mega szczurach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyłem jakiś czas temu CT rozcieńczonego 1:10 do pewnej roboty, Nie zdał egzaminu. Kilka dni temu podszedłem jeszcze raz do tej samej roboty ale czystym CT. No teraz to felga inaczej wygląda.

Tutaj stan jaki był po dwukrotnym użyciu krwawej felgi + ostra gąbka do mycia naczyń (a felga naprawdę była zapuszczona), a po tym jeszcze poprawka właśnie CT 1:10 + ostra gąbka do mycia naczyń . No i niestety już więcej nie dało się wycisnąć.

IMG_20191230_232011.jpg.c4fcef12e6cad66fd91839369dcb48ee.jpg

 

A tutaj poprawka czystym CT + miękki pędzelek. Oczywiście przed felga wyglądała identycznie jak tamta.

IMG_20191230_231928.jpg.6dde30318002414da329c0f75b2713e6.jpg

A tak wyglądało to na początku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy zamierzam zmienić felgi. Myślę o takich jakie ma założone to auto: czarno - srebrne.

Link

Czy takie felgi są trudne do utrzymania w czystości i czy można używać różowych środków do ich czyszczenia?

Czy są podatne na zarysowania bardziej niż zwykłe srebrne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Moderator
18 minut temu, rudi0018 napisał:

@Streat Na FB sami fachowcy 😄 

mi to sie rzygać chce jak widze te grupy na fb, jestem w paru ale normalnie jak widze niektore wypociny to nie wiem czy sie śmiać czy płakać... 
 

 

@Michał82 Co do samego mycia felg to wszystko zalezy czego oczekujesz Excede UWC spoko jest, nawet takim ADBL TFR umyjesz felgi w odpowiednim stężeniu wiec wszystko zalezy co lubisz i co masz 😉 Na upartego to nawet tenzi truckiem umyjesz felgi bezdotykowo 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Streat napisał:

mi to sie rzygać chce jak widze te grupy na fb, jestem w paru ale normalnie jak widze niektore wypociny to nie wiem czy sie śmiać czy płakać... 
 

Weź. Minimum kilka pytań w ciągu dnia 

"Co jest potrzebne do otworzenia studia detailingowego ?" 

Aż mnie trzęsie jak to widzę 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pomóżcie, bo ja dalej nie ogarniam, mimo lektury forum od dłuższego czasu.

Czym w praktyce różni się kwas od deirona? Deiron powinien iść na suche felgi i bardziej hamulce, to już wiem.

Chodzi o to, że kilka aut juz potraktowalem ironem i wszystko/prawie wszystko zeszlo, więc do używania kwasu musi być juz dość ciężki przypadek... dobrze myślę?

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj korzystajac z ładnej pogodny umylem felgi Turle wax red line

-temperatura nakladania ok 9st

-felgi srednio brudne 

-produkt dosc gesty ,nie spływa dobrze sie utrzymuje na felgach nawet po 15min

-atomizer nie cieknie chociaz moglby lepiej pryskac bo psika punktowo i wiecej srodka potrzeba

 

10min po  aplikacji:

a3b16bb5c0a0.jpg

d521154860fb.jpg

 

Po spłukaniu :

6038047fb12e.jpg

 

33a4265385af.jpg

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMCzysci żeby zrozumieć różnice, to trzeba zacząć od szkoły podstawowej (no może gimnazjum) - wartość PH tym się różnią te dwa produkty. No i oczywiście obydwa produkty wyłapują też inny rodzaj zabrudzeń.

1) Kwasy - odczyn kwaśny. Cena niższa.

2) Deiron - odczyn neutralny lub zasadowy (zależy jaki deiron). Cena wyższa.

Jakbyś robił auta np zawodowo to byś docenił zalety kwasu 🙂 czasem deiron wymięka przy nie których zabrudzeniach. Jak trafi się szczur to najlepiej na dzień dobry potraktować go kwasem + pędzel 🙂 a potem deironem kontrolnie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@MMCzysci Jak trafisz na felgi gdzie deiron nie poradzi sobie to zrozumeisz jaka jest roznica miedzy nimi 🙂 ogolnie kwas lepiej żre i wszystko a deiron głownie opiłki (a ich najwiecej na kołach) bratu próbuje doprowadzić koła do porządku to dopiero po 5x kwasu zaczęły wygladać, deiron to sobie pieknie krwawił ale wgryzionego brudu w lakier felgi nie ruszał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, PanKrzysztof napisał:

Co polecicie do czarnych felg uni z położoną ceramiką (dlux)? Mam APC ADBL - powinno wystarczyć? Bo do mocnych szczurów to tutaj sporo zostało wymienionych propozycji, ale szukam czegoś w miarę delikatnego ale i skutecznego 🙂 

Tu polecam jakiś Wheel Cleaner , np Excede UWC 1:10 da radę świetnie , teraz testuje SG EW wheel Cleaner i nie jest zły 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś różnica w bieżącym czyszczeniu felg między samym szamponem a WC przy regularnie deironowanych felgach we w miarę ogarniętym stanie? Poza tym oczywiście, że przy WC nie trzeba zasuwać z rękawica Wheel Cleaner ma jakieś magiczne składniki, inhibitory or sth?

Wheel Cleaner nie będzie osłabiać Fusso na felgach?

Pytam, bo ostatnio bawiłem się produktem@DETAILiNK (wstawię testy, obiecuję ) i felgi były dobrze doczyszczone, ale gąbka+szczotka dają na pierwszy rzut oka taki sam efekt... chociaż niby jak umyjemy auto Ludwikiem i Duraglossem to efekt tez jest podobny

 

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MMCzysci napisał:

różnica w bieżącym czyszczeniu felg między samym szamponem a WC

jeśli felgi zabezpieczone i właśnie są regularnie myte, to - NIE MA RÓŻNIC 🙂 Aktywna piana i mycie szamponem wystarczy.

5 minut temu, MMCzysci napisał:

regularnie deironowanych felgach

co Mycie używasz deirona ? Bez sensu 🙂 już lepiej WC 🙂 a jak zabezpieczone to tylko woda z szamponem

6 minut temu, MMCzysci napisał:

Wheel Cleaner ma jakieś magiczne składniki, inhibitory

akurat Excede UWC posiada inhibitory 🙂 

6 minut temu, MMCzysci napisał:

Wheel Cleaner nie będzie osłabiać Fusso na felgach?

Myślę, że z czasem zacznie podgryzać wosk 🙂 w koncu jest do silna zasada 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.