Skocz do zawartości

Czym myjecie felgi ?


przemas22

Rekomendowane odpowiedzi

@FilipO Exceede + weź sobie rozrób w zwykłą butlę do opryskania apc jeśli wymagją domycia. Nie jestem przekonany, czy jeśli copony myjemy dotykowo to potrzebujemy dużo siły. EWC nie radzi sobie słabo do tego stopnia, że o ile nie chcę ściągać dressingów to pewien czas nie sięgałem po nic więcej. Jak chcesz domyć opony to APC 1:10 i po prostu przeleć je twardszą szczotką, tzn taką co ma trochę siły i będą piękne. Jak chcesz je wyzerować to wal acp 1:5 i szoruj staranniej. Nie mówimy o szczurach. Mam też wątpliwość czy takim ph powinniśmy wjeżdżać na opony przy myciu "maintenance". Opony które są utrzymane i dressingowane, myte z autem więc pewnie jak większośc forum co max 2 tygodnie, nie wymagają broni atomowej 😉

@Birkhof Podziel się proszę doświadczeniem. Z mojego, jakiś czas testuję. Greenstar ~1:15 z pianownicy i to na woskowanych felach bezdotykowo tak sobie - słabiej niż UWC. Chciałem popróbować ale chyba jednak kupię kolejną butlę uwc. Mam wrażenie, że UWC jest mniej agresywny dla lsp jak na felgach coś siedzi i myje skuteczniej.

@maajkeelo RRC wheel gel i Sonax. Oba próbowalem. Sonax jest drogi i mało wydajny ale skuteczny nie tylko jako deiron ale myje felgi. RRC. Po obfitym spryskaniu tym felg doczyszczonych i nawoskowanych z tydzień wcześniej, starannym płukaniu, felgi były brudne. Po prostu brudne jakbym je ochlapał wodą. Ponadto śmierdzi nawet zamknięty. Wiem, że jak szorujesz szczotą to działa na poślizg nawet sprej na muchy ale celując w skuteczne mycie bezdotykowe, dobry prewash a tak często lądują deirony, to to jest totalna porażka.

Przypominając jeszcze, w sumie podważając moją opinię o rrc, deiron to co ileś myć, felgi myjemy czymś mniej agresywnym.

 

Taki optymalny czasowo i skuteczny proces, z mojego skromnego doświadczenia. Oprysk UWC 1:15, potem dopryskanie bilt hamber autofoam w trakcie oprysku auta, spłukanie pod ciśnieniem, dopryskanie uwc i mycie ręczne dedykowaną rękawicą szenilową, tym szamponem co macie po myciu auta. Na bardzo delikatnych felach z czarnym uni do tej pory otymalnie sensownie. w mintajm uwcem przeleciane oponki szczotką niby do felg ale do nich szczotkami nie podchodzę bo "rysuje się od patrzenia"

 

Przykład fajnej rękawicy do felg poniżej. Podobną kupiłem za kilka złotych w stokrotce. Przypomne tylko, że forensic wspominał, że ten typ mikrofiberki jest najbezpieczniejszy. Zastanawiam się czy gyeona i workstufa na próbę nie zastąpić dredowatym mothersem - na karoserii

artykuly-agd-h-rekawica-szenilowa-do-samochodu-16x22-cm[1].jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, analyzator napisał:

Jak chcesz domyć opony to APC 1:10 i po prostu przeleć je twardszą szczotką

Z tego co pamiętam to APC się do opon zbyt często nie stosuje ponieważ może uszkadzać strukturę gumy, ale nie mam teraz źródła. Dlatego powstały dedykowane preparaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie do regularnego mycia felg stosuje Tenzi Detailer Czysta Felga, czy Excede Ultimate Wheel Cleaner będzie lepszy od Tenzi? Bo z tenzi jestem mega zamówimy, kilka psiknięcie na felgę kilka minut i bo samym spłukaniu felgi czyste, szczotka nie ma prawie wcale roboty później przy myciu właściwym. 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu fajnie sprawował się u mnie zestaw ADBL Vampire Liquid + GS Mint Snow z Marolexa Axel 3000. Bez dotykowo fajnie umył felgi 🙂 Najpierw ADBL potem po przeleceniu każdego koła, poszła piana na to, spłukanie auta, znowu piana na felgi i praktycznie nic na froncie nie zostało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
9 minut temu, rudi0018 napisał:

@Domel To znowu ja. Zauważyłem na dzisiejszych filmach, które wstawiłeś, że posiadasz Tenzi Czysta Felga i Excede UWC, czy porównywałeś te produkty i jesteś w stanie odpowiedzieć na moje pytanie w poprzednim poście? 😉 

Jest wielu fanów Excede. Mimo, że fajnie się je rozcieńcza ja zdecydowanie upodobałem sobie Czystą Felgę. Kupuje w promocjach i przelewam do 5Litrowego zbiornika.  Dzisiaj nawet odlałem litr Tacie.

2019-10-12-12-21-01.jpg

Używałem rozcieńczonych 1:4 UWC ale jakoś nigdy te produkty nie podbiły mojego serca. Pewnie subiektywna opinia. Czysta felga dawał mi lepsze rezultaty i szybciej.

Muszę sobie zrobić kiedyś test koncentratu UWC vs Czysta Felga i porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel dzięki wielkie za konkretną odpowiedź 😉 

Tyle, że koncentrat UWC do Tenzi będzie wtedy o wiele drożej wychodził i tak czy siak będzie lepiej kupić Tenzi, tym bardziej, że jestem z niej mega zadowolony i jak na 4 felgi na raz zużyje 50-70ml to max 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko wszystkim, szukam alternatywy dla Excede UWC z racji BF, a Excede w wielu sklepach po prostu nie ma 😕
Najlepiej coś, co też jest w koncentracie, bo wydajność UWC jest bardzo fajna

Wybaczcie, że nie przedstawiam własnych propozycji, chciałbym do północy wiedzieć co wziąć 😉 
Pozdro i złapcie coś fajnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paki112  Podobno Tenzi En-Jee ma ten sam skład co Tenzi Detailer Czysta Felga i jeśli rzeczywiście tak jest, to z czystym sumieniem mogę Ci polecić, felgi użyciu tego produktu bezdotykowo i spłukaniu myjką czyściutkie. Występuje jako gotowy płyn lub koncentrat, cena śmieszna. UWC nie miałem, ale zrezygnowałem z niego i będę zamawiał En-Jee. 😉 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, paki112 napisał:

@rudi0018  dzięki za odzew i za propozycję, szukałem czegoś co mi zastąpi deironizery, bo mocno mi atakowały zaciski i tarcze, stąd pomysł na Wheel Cleanery 

En-Jee w koncentracie. Tani i wydajny. Używam od niedawna zamiast UWC i jestem zadowolony. Spokojnie możesz też myć opony (choć tu nie ma takiej mocy, ale do bieżącego mycia ok) i nadkola (tu spisuje się BDB).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Szukam czegoś do szczurów, polecacie kilka kwasów:

Tenzi Alux - rozcieńczenie 1:3-1:5, czyszczenie: felg aluminiowych, burt aluminiowych, kołpaki, chromowane rury wydechowe - A czy można czyścić felgi stalowe?

CleanTech CLEAN WHEEL - rozcieńczenie 1:10, czyszczenie: felg aluminiowych i stalowych. Nie należy go stosować na elementach chromowanych lub lakierowanych! Nie używać na felgach chromowanych.

VALETPRO BLUE GEL WHEEL CLEANER - rozcieńczenie do 1:5, czyszczenie: felg. NIE STOSOWAĆ NA NIELAKIEROWANE, SPECJALNIE WYKONANE LUB ANODOWANE FELGI. Formuła żelowa. 

Detailink Acid Wheel Cleaner - wychodzi drogo bo bez rozcieńczenia, czyszczenie: felg aluminiowych i stalowych (w przypadku innych trzeba wykonać próbę w niewidocznym miejscu).

Tuga czerwona - też wychodzi drogo bo bez rozcieńczenia, czyszczenie: felg aluminiowych, kołpaków jak również felg stalowychZe względu na swoją kwasową strukturę produkt jest niebezpieczny dla powłok polerowanych, chromowych i jest w stanie uszkodzić powłoki zewnętrzne czyszczonej felgi.

ADBL WHEEL WARRIOR - rozcieńczenie do 1:4. zastosowanie: czyszczenie felg aluminiowych. Nie używać do felg z polerowanego aluminium, anodowanych etc.

 

Tenzi Alux mnie przekonuje, bo według opisu ze strony producenta jest produktem dosyć bezpiecznym, podobnie jak Detailink, ale on jest drogi. Aczkolwiek szczury które mam to zwykłe felgi, ale mam też nówki polerowane, wiec być może kiedyś przyda się coś co ich nie poniszczy. Ale z tego co czytam po testach, od Aluxa mocniejsze są VALETPRO BLUE GEL WHEEL CLEANER czy CleanTech CLEAN WHEEL.

Znacie jeszcze jakieś kwasy które można używać na felgach polerowanych?

Jaki termin ważności od daty produkcji mają tego typu produkty? Zerknie ktoś do swojego arsenału bo nie wiem ile tego kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tryhp3 data ważności na clean wheelu to 36mc od daty produkcji, a czy po tym okresie coś się dzieje to nie wiem. Do polerowanych to deironizer raczej, lub jakaś zasada ale i tak nie za często. Iron + szampon najbezpieczniejsze raczej. Jeśli chodzi o CTC clean wheel to jestem bardzo zadowolony. 1:10 daje bardzo fajny poślizg pod pędzlem, fajnie się pieni żre brud bez trudu, po pół roku nie uszkodził butelki z PET jeśli to ma dla kogoś znaczenie 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem takie felgi (czarne+poler). Rozumie ze całość jest lakierowana (tak mi się przynajmniej wydaje).

Czy przy takiej feldze można używać Excede UWC  czy np Tire&Rubber cleanery?

Czym myć taka felge?  Tylko szampon? Może Tuga green?

wycinek152312.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PawelKRZ jak całość jest lakierowana to możesz myć wszystkim tylko sprawdź czy ten srebrny front ma lakier, bo jeśli to gołe aluminium no to bez szaleństw.

Jak gołe aluminium no to szamponik co tydzień i delikatna rękawica bez problemu sobie poradzą z zabrudzeniem, dodatkowo wspomagać się deironem. W środek który jest lakierowany nie ma problemu psikać coś typu UWC, albo po prostu deironem, bo najprościej. Jak 2 razy przed i po sezonie użyjesz kwasu też tragedia się nie stanie tylko żeby nie zaschło i wypłukać dobrze i juz. Taka moja opinia 🙂

Bardziej bym się skupił na zaopatrzeniu się w delikatną szczotkę do tego połysku 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.12.2019 o 23:29, tryhp3 napisał:

Szukam czegoś do szczurów, polecacie kilka kwasów:

Tenzi Alux - rozcieńczenie 1:3-1:5, czyszczenie: felg aluminiowych, burt aluminiowych, kołpaki, chromowane rury wydechowe - A czy można czyścić felgi stalowe?

CleanTech CLEAN WHEEL - rozcieńczenie 1:10, czyszczenie: felg aluminiowych i stalowych. Nie należy go stosować na elementach chromowanych lub lakierowanych! Nie używać na felgach chromowanych.

VALETPRO BLUE GEL WHEEL CLEANER - rozcieńczenie do 1:5, czyszczenie: felg. NIE STOSOWAĆ NA NIELAKIEROWANE, SPECJALNIE WYKONANE LUB ANODOWANE FELGI. Formuła żelowa. 

Detailink Acid Wheel Cleaner - wychodzi drogo bo bez rozcieńczenia, czyszczenie: felg aluminiowych i stalowych (w przypadku innych trzeba wykonać próbę w niewidocznym miejscu).

Tuga czerwona - też wychodzi drogo bo bez rozcieńczenia, czyszczenie: felg aluminiowych, kołpaków jak również felg stalowychZe względu na swoją kwasową strukturę produkt jest niebezpieczny dla powłok polerowanych, chromowych i jest w stanie uszkodzić powłoki zewnętrzne czyszczonej felgi.

ADBL WHEEL WARRIOR - rozcieńczenie do 1:4. zastosowanie: czyszczenie felg aluminiowych. Nie używać do felg z polerowanego aluminium, anodowanych etc.

Kupiłem niedawno Cleantech'a. Zrobił robotę w rozcieńczeniu.
Myślę, że nie ma nad czym debatować. Każdy produkt zrobi swoje 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.