Skocz do zawartości

Czym myjecie felgi ?


przemas22

Rekomendowane odpowiedzi

Tenzi wychodzi 55 zł za 5l i rozrabia się 1:10, excede 100 zł za 5l i rozrabia się 1:20/1:30 więc cena/wydajność prawie to samo. Skoro mówicie że excede ma lepsze inhibitory to dokonałem wyboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, david2888 napisał:

@czester testowałem Tenzi En-Jee 1:10 + BM a ostatnio Excede UWC 1:20 i chyba wróce do Excede bo jednak te inhibitory korozji w nim są lepsze 😉 

Ja przelałem jak na razie z 2l UWC w formie oprysku i formie piany + sprawdziłem rozcieńczenie od 1:30 po 1:5 i.. kompletnie mnie nie ujął.. może kwestia tego ze używałem go wyłącznie na bezdotyku i bez ruszenia szczotką.  

Ale..

Przy tych samych felgach i również bez ruszenia o niebo lepiej spisała się Czysta Felga od Tenziego, i z racji iż mialem litr En Jee to spróbowałem go aplikując z pianownicy. 

Efekt nieco słabszy niż Czysta Felga ale o wiele lepszy niż UWC.. 

A wydajność?  1 rozrobienie w pianownicy 200/1800ml starcza na min. 5 do 7 (dolanie wody) wizyt na bezdotyku. 

Ja jestem zadowolony z Tenziego, w formie piany siedzi kolo 1.5 minuty na kole. Bardzo fajnie czyści również opony. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, FilipO napisał:

może kwestia tego ze używałem go wyłącznie na bezdotyku i bez ruszenia szczotką.  

Słowo klucz 😉 

Godzinę temu, FilipO napisał:

Ja jestem zadowolony z Tenziego, w formie piany siedzi kolo 1.5 minuty na kole. Bardzo fajnie czyści również opony. 

Taaa bardzo mocny zawodnik z Tenziego 🙂 ale i pięknie sieje spustoszenie 🙂 tez mam butle EnJee 1:10 i zawsze dolewam ADBL BM 🙂 

Dobrym APC też domyjesz felgę 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, czester napisał:

@david2888 Ja mam en-jee jeszcze więc póki jest nie będę nic nowego kupować. Jak się skończy to pomyśle nad UWC albo kupię Shiny Garage EF Wheel Cleaner (raz myłem i mam dobre wspomnienia).

SG EF bdb zawodnik dla mnie lepszy od ExCede. Używałem sporo czasu temu - teraz męczyłem innych zawodników ale chyba wrócę do niego. I nie boję się teraz użyć stwierdzenia król jest tylko jeden.

Teraz sporo używałem Tenzi EnJee też mocny zawodnik. Fajny bo taki all in one. Spokojnie ogarniesz, felgę, nadkole i opony. Taki multi. Na co dzień używam 1:20 plus do tego ADBL BM.

Fakt jest na wodorotlenku sodu, więc zostawia bałagan. Ale z BM i małym stężeniu problemu nie widzę a fajnie się pieni. I dla zabezpieczonych felg, opon spokojnie starczy.

Pewnie jak wykończę butlę EnJee to wrócę do SG EF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@V1RU$ jakie stężenie SG EF do codziennego mycia, jedni piszą że rozrabiać 1:5 a inni że 1:20? Jak z rdzą? Ja na przykład w seatach mam duży problemu tarczami i rdzą i czy w takim wypadku excede nie lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MMCzysci napisał:

Takie dziwne pytanie ode mnie: używacie Wheel Cleanerów co mycie, czy co 2-3?

Co mycie lubie sobie psiknąć 😛 a czasem to i samym szamponem umyje 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wam excede też dość szybko zasycha na felgach podczas mycia? Nawet jak koła są zimne to nie bardzo mogę oprskac dwóch kół na aucie, odczekać i myć po kolei. Muszę każde z osobna bo produkt mega szybko odparowuje.

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mycie lubie sobie psiknąć  a czasem to i samym szamponem umyje  
No właśnie wydaje mi się, że przy dobrze utrzymanych felgach i szampon + pędzelek starczą. Przy myciu raz w tygodniu cleanery to chyba droga zabawa, ale ja się nie znam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vlodek2532 napisał:

@V1RU$ jakie stężenie SG EF do codziennego mycia, jedni piszą że rozrabiać 1:5 a inni że 1:20? Jak z rdzą? Ja na przykład w seatach mam duży problemu tarczami i rdzą i czy w takim wypadku excede nie lepsze?

Ja używam Shiny Garage EF Wheel Cleaner 1:10 i jest OK przy cotygodniowym myciu. Na butelce jest napisane, że posiada inhibitory korozji. 

MuXGbx8.png

2 godziny temu, Patryk14 napisał:

Czy wam excede też dość szybko zasycha na felgach podczas mycia? Nawet jak koła są zimne to nie bardzo mogę oprskac dwóch kół na aucie, odczekać i myć po kolei. Muszę każde z osobna bo produkt mega szybko odparowuje.

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka
 

Mam to samo z ww. SG EF, szybko zasycha razem z rozpuszczonym brudem i potem trzeba to wzruszyć pędzelkiem, bądź rękawicą, żeby domyć felgi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vlodek2532 napisał:

@V1RU$ jakie stężenie SG EF do codziennego mycia, jedni piszą że rozrabiać 1:5 a inni że 1:20? Jak z rdzą? Ja na przykład w seatach mam duży problemu tarczami i rdzą i czy w takim wypadku excede nie lepsze?

Do regularnego starcza 1:20, nie ma sensu mocniejszego. SG EF ma też inhibitory korozji. Zresztą jak masz zabezpieczony felgi itp. to możesz samą pianą czy szamponem umyć.

Też tak robię jak napisał @david2888jak mnie natchnie i jak mi się chce.

Można dodać ADBL BM i nie będzie tak szybko zasychał, choć ja takich problemów nie mam - choć aplikuję oprysk. Albo jak komuś zasycha niech aplikuje z pianownicy - jakiś czas tak robiłem bdb się to sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Cześć,

Przejrzałem trochę postów i jestem wielce zmieszany. Moje pierwsze autko i chciałbym się zająć felgami. Przede wszystkim je dobrze doczyścić. Zmyć cały nalot z klocków, nie tylko z przodu ale i od wewnętrznej strony obręczy.

Czy macie jakieś sprawdzone specyfiki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Profesjo dlaczego jesteś zmieszany po przeczytaniu. Masz tutaj wiele produktów, które Ci pomogą doprowadzić felgi do ładu. 

Moim zdaniem będą potrzebne Ci:

  • środek kwasowy do gruntownego czyszczenia - CLEANTECH CLEAN WHEEL, Acid Wheel Cleaner Plus, te środki należy rozcieńczyć w zależności od zabrudzenia 
  • deiron - środek do usuwania zanieczyszczeń metalicznych, tutaj masz bardzo duże pole wyboru, każdy z producentów ma w swoim arsenale taki środek😉. np. GOOD STUFF IRON w REMOVER GEL, ADBL VAMPIRE LIGHT
  • zasadowe - do bieżącego  czyszczenia , EXCEDE ULTIMATE WHEEL CLEANER, SHINY GARAGE EF WHEEL CLEANER

Pierwsze dwie grupy powinny Ci pomóc skutecznie ogarnąć felgi, musisz pamiętać żeby nie pozwolić im zaschnąć. 

Ostatnia grupa jest do regularnego czyszczenia, plusem jest to, że te wymienione środki posiadają inhibitory korozji co ogranicza trochę rdzewienie felg.

Pomyśl o zabezpieczeniu felg, bo to ułatwi ich czyszczenie następnym razem😉.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Profesjo napisał:

@keza dziękuje. Napisałem felgi, a chodziło mi o alufelgi. Czy to coś zmienia czy mogę śmiało kupować? 🙂

Śmiało możesz kupować i używać, to sprawdzone środki ale nie musisz się ograniczać tylko do tych wymienionych przez @keza. W razie czego pytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, Panowie jaki polecacie środek o neutralnym PH do felg? Środek o obojętnym PH nie poradził sobie z zabrudzeniem, chodź częściowo je usunął.

Nie chcę od razu dawać kwasu bo jest duża szansa, że zasadowy środek sobie poradzi.

Proszę o poradę jaki wybrać, gdyż kompletnie się nie orientuje 😐 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.