Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Krótko mówiąc - nie. Możesz umyć auto tfr, który zdejmie 90% brudu, ale wątpliwe, żeby nic, nic, kompletnie nic nie zostało na lakierze. Nie wspominając o tym, że dekontaminacji żadna piana nie zastąpi...

Wyryte w skale z S20 FE 5G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Tedek564 Są takie, sam mam taką z APP ale przestałem jej używać na na rzecz pianownicy pod myjkę lub oprysku. Większość tego typu jest bliźniaczej konstrukcji. Jak dla mnie ich największą wadą jest pojemność zbiornika. Na litrze roztworu miewałem problemy z obskoczeniem całego samochodu. Przy większym samochodzie musisz się liczyć, że będzie trzeba dolać. Musisz też mieć wydajny kompresor.
Przykładowe które znalazłem na allegro:

12807607524

12096780326

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę, szukam i nie mogę znaleźć informacji. Ultracoat Master Wash to piana neutralna ? Skończyła mi się 5l bańka Elite Detailer Detailing Foam Duo, byłem z niej zadowolony ale chciałbym spróbować czegoś innego neutralnego w cenie ok. 130 zł za 5l i pomyślałem o Ultracoat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji kupiłem Ecoshine power. Ph8 deklarowane. Z pa fajna bita śmietana i miły słodki zapach. Przysychanie spoko, wymywanie z tych dłuższych. Filmu nie ruszyła z brudnego fest auta ale to moje wygórowane oczekiwania jako fanboya bilthambera 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem pianownicę. Włoską P. A. zastąpiłem Polar Blasterem od Autoglym. P. A. w połączeniu z Lavor Galaxy 180 robiła bardzo fajną pianę, natomiast były dwie rzeczy, które z czasem zaczęły mnie irytować. Po pierwsze mały otwór w butelce na wlewanie roztworu. Lubię sobie rozrobić pianę w baniaku, by mieć na kilka myć i musiałem kombinować z lejkami lub butelkami, by przelewać. Druga sprawa to sama butelka. Niestety mimo bardzo uważnego zakręcania, z czasem mosiężny gwint pianownicy niszczy plastikowy gwint butelki. Nowa pianownica ma duży otwór i mogę bez kłopotu lać roztwór bezpośrednio z bańki bez ceregieli. Dodatkowo zarówno butelka jak i jej pokrywka, do której przytwierdzona jest pianownica są plastikowe, więc gwint nie będzie się powoli ścinał. Dodatkowo gwint jest dużo grubszy, co też daje lepszą wytrzymałość. W kwestii piany obie pianownice są porównywalne. Na ADBL Yeti 1:14 wychodzi całkiem spoko piana. Nie za gęsta, odpowiednio wilgotna, nie jest też rzadkim mlekiem co spływa po minucie. Odnoszę wrażenie, że nowa pianownica pobiera trochę więcej towaru przy maksymalnym rozkręceniu. Starą P. A. też tak używałem. Generalnie jestem zadowolony ze zmiany. Ceny za nową są porównywalne, czyli w okolicach 2 stówek. Do P. A. mam nową butelkę , więc pewnie pójdzie na sprzedaż. Komuś jeszcze posłuży.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Trochę zgłupiałem z tymi pianownicami. P.A. z TechKara to oryginalny  produkt czy podróbka?  Techkar ma też pianownice własnej produkcji?

Teraz odnośnie pian. Jaka piana najlepiej domywa auto nie zważając na woski czy inne powłoki? Taka piana co by było mało do ręcznego mycia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Libero napisał(a):

To jak możesz to jeszcze podpowiedz co lepsze PA czy ta ich? 

PA nie używałem więc się nie wypowiem na jej temat. Ale posiadam od nich Techkar FoamPro (ta szara) i MTM SCHIUMA. W tym porównaniu techkar wypada słabo. Dysza dużo ciężej się obraca, przy szerokim pianowaniu nie rozkłada towaru równomiernie, dużo ciężej zakręcić butelką w gwincie i przy maksymalnym rozkręceniu dawkowania delikatnie "pluje" pianą (wystarczy delikatnie skręcić i jest dobrze) i daje ogólnie mniej zbitą pianę. Nie jest to zła pianownica, na pewno lepsza niż to co daje karcher do myjek z serii K ale drugi raz bym jej nie kupił. Wolałbym dołożyć do Schiumy lub właśnie wypróbować PA bo jej legenda na pewno znikąd się nie wzięła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.