Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie taka sprawa, mam Pianownice @techkar.pl, myjkę Parkside 135bar, piana @cleantechco citrus foam, 1/10, stężenie na pianownicy ustawione na maksymalne, a piana taka średnia wychodzi. I dość szybko spływa. Ta piana tak ma czy coś z pianownicą lub myjką? Bo ogląśdam filmiki na jutubach i piany jak bita śmietana a u mnie jak na foto od razu po natrysku zrobione. Mimo to piana fajnie domyła auto na którym siedzi Fusso.

nYjO1l9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PA tylko jakieś marketowe piany z Brico do testów pianownicy na szczurze ojca i Citrus Oila od SG (niby nie typowa piana ale z marolexa bita śmietana wychodziła) i też średnio. Kupiłem tego CleanTech i ogólnie przy moim aucie jestem zadowolony bo z nawoskowanego auta bez problemu zmyło tygodniowe zabrudzenia tak, ze odpuściłem sobie dwa wiadra wczoraj. Jednak do szczurów wolał bym aby piana utrzymywała się dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam myjke Parkside i borykałem się z problemem piany z PA, bardzo kiepska wychodziła ☹️ @rygryss polecał sitka z alli, zamówiłem i kiedy przyszło to popełniłem montaż i odkamienienie pianownicy. Efekt taki że mnie zatkało, w końcu mam bitą śmietanę ! Przy następnym myciu postaram się o zdjęcie 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Chochlik437 napisał:

Posiadam myjke Parkside i borykałem się z problemem piany z PA, bardzo kiepska wychodziła ☹️ @rygryss polecał sitka z alli, zamówiłem i kiedy przyszło to popełniłem montaż i odkamienienie pianownicy. Efekt taki że mnie zatkało, w końcu mam bitą śmietanę ! Przy następnym myciu postaram się o zdjęcie 😀

Podlinkujesz ofertę na ali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pływak napisał:

Jest sens kupować nową w takim przypadku?

nie ma, czy po zakończonym pianowaniu, przelewasz przez pianownicę czystą wodę, żeby wypłukać chemię? Jeżeli nie, to masz prawdopodobnie czyszczonko.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pływak napisał:

Tak wyjeżdżam piane do końca aż zacznie walić samą wodą. Mimo wszystko wytargam sitko i wymoczę w occie albo aluxie. Mam twardą wodę może się "zamieniło" ale skoro u Ciebie i u mnie piana z Citrus Foam wygląda podobnie to chyba wszystko mam w porządku.

Nie zawsze da się sitko domyć wszelkimi róznościami, po prostu raz na kilka miesięcy warto kupić nowe sitko za 8zł i zaoszczędzić czas na czyszczenie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Która pianownice byście polecili od Techkar'a do myjki K4 Compact?
Bo na stronie widziałem ze sa dwie wielkości.
 
Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 
 
 
 

Napisz do techkar dobiorą Ci pod myjkę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
21 godzin temu, Pływak napisał:

Panowie taka sprawa, mam Pianownice @techkar.pl, myjkę Parkside 135bar, piana @cleantechco citrus foam, 1/10, stężenie na pianownicy ustawione na maksymalne, a piana taka średnia wychodzi. I dość szybko spływa. Ta piana tak ma czy coś z pianownicą lub myjką? Bo ogląśdam filmiki na jutubach i piany jak bita śmietana a u mnie jak na foto od razu po natrysku zrobione. Mimo to piana fajnie domyła auto na którym siedzi Fusso.

nYjO1l9.jpg

Piana wyglada jak najbardziej prawidłowo. Za gęsta piana czy bita śmietana to nie jest dobra oznaka bo krócej poleży (będzie  zbyt obciążona).

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie czyli wszystko jasne. Po prostu PA mam od niedawna i jak wspomniałem naoglądałem się jutubów z gęstymi pianami i się zastanawiałem co mam nie tak bo u mnie na żadnej taka nie wyszła. Skoro jest prawidłowa to super. Piana imo domywa super, lekko przybrudzone auto ze świeżym woskiem domyła bezdotykowo na tyle, ze z czystym sumieniem sięgnąłem po fluffiego 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Pływak napisał:

Dzięki Panowie czyli wszystko jasne. Po prostu PA mam od niedawna i jak wspomniałem naoglądałem się jutubów z gęstymi pianami i się zastanawiałem co mam nie tak bo u mnie na żadnej taka nie wyszła. Skoro jest prawidłowa to super. Piana imo domywa super, lekko przybrudzone auto ze świeżym woskiem domyła bezdotykowo na tyle, ze z czystym sumieniem sięgnąłem po fluffiego 😄

domywanie super :good:jak chcesz gęstą to przytrzymaj chwile PA w jednym miejscu a zobaczysz co się będzie działo 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Pływak napisał:

o prostu PA mam od niedawna i jak wspomniałem naoglądałem się jutubów z gęstymi pianami i się zastanawiałem co mam nie tak

słowo klucz 😄 JUTUB 😄 gęste piany są dla "marketingu" filmików, youtubów itp 🙂 piana ma domywać a nie być jak bita śmietana, która spłynie raz dwa i nic nie zrobi. 

Ja się wyleczyłem z tego 😄 ale tez tak na początku miałem, że chciałem bitą śmietanę, a potem testy to zweryfikowały, że za gęsta w cale nie jest lepsza, bo szybko spływa 😉 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, david2888 napisał:

słowo klucz 😄 JUTUB 😄 gęste piany są dla "marketingu" filmików, youtubów itp 🙂 piana ma domywać a nie być jak bita śmietana, która spłynie raz dwa i nic nie zrobi. 

Ja się wyleczyłem z tego 😄 ale tez tak na początku miałem, że chciałem bitą śmietanę, a potem testy to zweryfikowały, że za gęsta w cale nie jest lepsza, bo szybko spływa 😉 

Sprawdzone organoleptycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.