Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Zachęcony opiniami zamawiam pianownicę z Techkaru https://sklep.techkar.pl/pianownica-pa-lavor-parkside-techkar,3,3584,2528

Korzystam z piany ADBL Yeti, kupiłem także na dniu otwartym w MX Nowicki SONAX Profiline Active Foam Energy zachęcony prezentacją. Ta pierwsza na dołączonej pianownicy w sumie szybko spływała z samochodu, drugiej jeszcze nie testowałem, mam nadzieję, że na porządnej pianownicy będzie wszystko działać jak trzeba

Od razu zadam pytanie żeby nie pisać później. Przy tej pianownicy pokrętło powinno być skręcone maksymalnie zgodnie z ruchem wskazówek zegara czy przeciwnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 25.06.2018 o 18:09, grabek246 napisał:

Używam tej piany z sonaxa i jest cudowna. Fajnie pachnie, bardzo gesta piana i dlugo lezy😜

podpisuje sie bo również mam również używam również polecam 🙂

51 minut temu, wobbjack napisał:

Ta piana ma neutralne pH?
 

Tak ma Naturalne pH

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
26 minut temu, paperson napisał:

@BiałyGTi a jak ma się do Magifoam?

Magi to trochę inna liga jeszcze lepiej domywa, dłużej siedzi na lakierze. używam jej jak mam mega brudne auto jak jest lekko przykurzone to siegam po sonaxa badz inne nie tak agresywne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, rozkręciłem PA, wyczyściłem filtr, skręciłem ponownie i niestety pianownica dalej nie domaga. W ogóle nie wytwarza piany, podaje praktycznie wodę z dodatkiem piany, takie mydliny.

Umarła na amen? Jest jeszcze coś co mogę zrobić? Dziwna sprawa, bo upadła mi na beton, ale działała normalnie, jedynie butelka się uszkodziła (dokończyłem pracę z uszkodzoną). Szukam już każdego rozwiązania, ale przecież butelka nie ma żadnego wpływu na funkcjonowanie pianownicy. Trochę mi jej szkoda, bo zdążyłem jej użyć może 10 razy 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie. Mam planowanie techkar  z końcówką do karcher,mam myjke lavor, u siebie nie mogę kupić odpowiedniego adaptera a jedynie sama złączke. I moje pytanie grami: ta złączka jest odkręcana?

Kupiłem techkar dla karchera który się zepsuł i wpadł lavor. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy kupiłem polecaną tutaj pianownicę https://sklep.techkar.pl/pianownica-pa-lavor-parkside-techkar,3,3584,2528 i proszę powiedzcie mi ile nalać piany(Tenzi neutral magic foam) i wody oraz, w którą stronę ustawić pokrętło by mieć fajną pianę. Wiadomo, że i tak później sam będę eksperymentował, ale tak na początek jakie proporcje/ustawienia byście zalecali?

Będzie to moja pierwsza styczność z pianownicą. Nie wiem czy ma znaczenie model myjki, ale Parkside PHD 150 C2.

Z góry dzięki za wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
10 minut temu, krzygaj napisał:

Z góry dzięki za wskazówki

na każdej pianie jest etykieta z dawkowaniem np:

Cytat

https://www.pielegnowacauto.pl/kosmetyka-samochodowa/pielegnacja-na-zewnatrz/mycie/piany-aktywne-pre-wash/good-stuff-white-bear-snow-foam-5l.html

Zalecane rozcieńczenie od 1:9 do 1:5 w pianownicy

Pianownica ręczna około 50-60ml na 1l

Nie stosować w słońcu i na rozgrzane elementy!

Zawsze stosuj na suchy lakier

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=20419]paperson[/mention] ok czyli ile roztworu przygotować na mycie auta kombi(Octavii) - 1L czy za dużo?
laguna 3 kombi 0.7l wystarcza spokojnie

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.07.2018 o 13:22, david2888 napisał:

@Mumins też mam pianownicę od techkaru i jest prosto, więc masz uszkodzoną 

 

W dniu 6.07.2018 o 13:30, paperson napisał:

@Mumins potwierdzam. Też mam te blaszki proste.

 

W dniu 6.07.2018 o 14:43, KapselK napisał:

@Mumins moje są proste. 😉 

Dzięki Panowie, Techkar też opisał i pianownica idzie do zwrotu (uszkodzona w transporcie) 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.