Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem co jest w "fajerwerkach" ale dorzuć też t&g. co do ipa - cieszę się, że mi została - do mix'u płynu do czyszczenia szyb dodaję, średnio się nadaję do "wymywania". cleaner jest wg mnie niezbędny ale... dziś też się dowiedziałem, że mamy XXI wiek i po co myć auto ręcznie jak można pianę wrzucić... tak że tego... 😉  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra,

Przymierzam się do letniego odświeżenia lakieru w swoim mito (narazie bez korekty - potrzebuję trochę czasu na naukę żeby tego nie spieprzyć)

 

Po poczytaniu forum zadecydowałem, że najlepszym wyborem będzie wosk Poorboys natty's paste wax blue (mam ciemno brązowy lakier, z którego trzeba wydobyć głębie). 

Czy cleaner POORBOY'S WORLD PROFESSIONAL POLISH będzie odpowiednim wyborem do tego wosku? Czytałem w tym wątku dużo dobrych opinii o nim. Rozważam jeszcze DODO lime juice. No i do tego oczywiście aplikator typu tri-color.

Rozumiem, że aplikuję cleaner zgodnie z instrukcją na aplikator i ruchami okrężnymi "przecieram" lakier tak jakbym dokonywał ręcznej polerki tak? I potem zmyć go IPĄ czy bezpośrednio na to wosk?

 

Dzięki za pomoc! 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Cjgames napisał:

potrzebuję trochę czasu na naukę żeby tego nie spieprzyć

 

58 minut temu, Cjgames napisał:

No i do tego oczywiście aplikator typu tri-color

Spokojnie, ręcznie pójdzie wszystko łatwo.

Professional Polish doskonale nadaje sie pod Nattysa.

Po cleanerze, nie musisz używać ipa. (Dozwolone ale nie potrzebne w tym przypadku).

Po wypracowaniu cleanera, docierasz pozostały nadmiar fibrą jak wosk. Na to wosk i ciesz oczy 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, ghost said:

 

Spokojnie, ręcznie pójdzie wszystko łatwo.

Professional Polish doskonale nadaje sie pod Nattysa.

Po cleanerze, nie musisz używać ipa. (Dozwolone ale nie potrzebne w tym przypadku).

Po wypracowaniu cleanera, docierasz pozostały nadmiar fibrą jak wosk. Na to wosk i ciesz oczy 🙂

 

Dzięki za odpowiedź 🙂 Lookniesz jeszcze na mój zestaw w wątku Zestawy do weryfikacji? Rozpisałem tam też cały proces jaki zamierzam zrobić krok po kroku ale nie wiem czy napewno wszystko okej 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czytam, czytam i mam coraz to więcej wątpliwości 🙂

Mam Citroena w kolorze białej perły i przymierzam się do pierwszego pełnego mycia tj. z dekontaminacją, deironem itp (glinkę odpuszczam - może to śmieszne, ale boję się, że narozrabiam). Planuję położyć wosk HoW Sapphire, a pod niego Poorboy's White Diamond Glaze. I teraz pytanie, czy przed glaze'm dawać cleaner (a raczej, jaki prosty w użyciu cleaner dać)? Czy może użyć tylko cleanera i bezpośrednio na to wosk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, luciowisla napisał:

Czytam, czytam i mam coraz to więcej wątpliwości 🙂
 

Biała perła jest bardzo wdzięczna i ciężko dostrzec na niej niedoskonałości. Użyj cleanera, wymyj jeśli tego wymaga i kładź wosk 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Mam pytanie czy ktoś na forum robił test z cleaner'em McKee's 37 - mimo, że zostawia jałową powierzchnię to go wymył.

Pytam bo gadałem dziś ze znajomym i początkiem lata zrobił sobie furę tym cleaner'em i na kilku elementach mimo wszytko wymył IPĄ. I na elementach wymytych IPĄ wosk nadal siedzi a tam gdzie podszedł wosk prosto na cleaner to już wosku nie ma lub słabo. Używałem go sporo czasu temu i byłem zadowolony i nigdy go nie wymywałem. Gdzieś kiedyś na necie od MX Nowicki widziałem info, że raczej takich cleaner'ow 100 procent czystych to nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zapytam tutaj, chociaż pytanie dotyczy nie tyle cleanera, co aplikatora/gąbki. Ten zielony dołączany do Soft99 jest świetny, ale ten co mam jest już trochę zmęczony życiem, a że w butelce specyfiku jeszcze jest, to nie będę specjalnie kupował następnego. Czy dostanę gdzieś taki aplikator oddzielnie? Aby był miękki w miejscu nakładania i twardy w rączce? Może aplikator do powłok spełni taką funkcję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, blazej napisał:

Zapytam tutaj, chociaż pytanie dotyczy nie tyle cleanera, co aplikatora/gąbki. Ten zielony dołączany do Soft99 jest świetny, ale ten co mam jest już trochę zmęczony życiem, a że w butelce specyfiku jeszcze jest, to nie będę specjalnie kupował następnego. Czy dostanę gdzieś taki aplikator oddzielnie? Aby był miękki w miejscu nakładania i twardy w rączce? Może aplikator do powłok spełni taką funkcję?

Alledrogo 8829522493

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.08.2021 o 14:02, V1RU$ napisał:

Mam pytanie czy ktoś na forum robił test z cleaner'em McKee's 37 - mimo, że zostawia jałową powierzchnię to go wymył.

Robiłem, ale nie było zbytnich różnic. Cleaner w małych ilościach i dobrze dotarty.

Większa różnica bywała w naturalach, które np na masce były bardziej wrażliwe na temperatury. Ogólnie poziome powierzchnie bardziej obrywały niż pionowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, rozmawiałem z Kuzynem i on lakier od wosk chce oczyścić "zmywaczem silikonu".
Pokazał mi puszkę takiego specyfiku od Boll'a:
https://www.boll.pl/produkty-techniczne-5/boll-zmywacz-silikonu-84
 

On jest blacharzem samochodowym i twierdzi, że używa się tego przed lakierowaniem samochodu.
Ja pojęcia o tym nie mam i nie potrafiłem z nim dyskutować (bo nawet nie wiedziałem, co to ten zmywacz  jest ... ).
Na moje oko, ten zmywacz to taka trytytka, ale mogę się mylić.
Co o tym sądzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Saczi raz ściągałem dokładnie tym zmywaczem adbl quick waxa. Kładłem na to fusso na zimę. Nic się stało. Wszystko działało. Auto miało  niedawno o czyszczony lakier - chciałem szybko usunąć zabezpieczenie którego look wybitnie mi nie siadł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Saczi nie pytałem nikogo o pozwolenie;) Produktu używałem oszczędnie, na ręcznik. Dałem mu 30 minut na odparowanie i działałem dalej.

Zmywacz powinien być bezpieczny dla lakieru. Nie wiem jak z lakierami single stage.

 

Nie zastąpi to przygotowania lakieru. To jest odtłuszczacz.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 20.12.2020 o 16:54, Domel napisał:

Nada się. Wczoraj nim robiłem panel testowy pod Saphira i Diamonda. Bardzo dobrze pracuje się nim maszynowo, usuwa ryski, holosy.


A ręcznie Softem pracowałeś? 
 

Lub ktoś inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@sloniu  - pod wosk Tonyin najlepszy będzie tzw. "czysty" cleaner, czyli nie zawierający wypełniaczy i nie pozostawiający po sobie nic na lakierze. Z takich cleanerów możesz wybierać wśród Duragloss , Wolfgang, McKee's/Detailer's Pro. Jeśli jednak posiadasz już inny cleaner, po jego użyciu możesz wymyć powierzchnię rozpuszczalnikiem sylikonowym.

Pod Soft99 Kiwami możesz stosować dowolny cleaner, gdyż jest to wosk zawierający carnaubę, więc żaden cleaner nie qpłynie znacząco na trwałość wosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.