Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, ghost napisał:

Tak, coś na pewno zawiera.

Inne produkty z dodatkami glaze zazwyczaj zmniejszają trwałość LSP. Za to na VP PP woski i sealanty utrzymują się całkiem dobrze.

 

 

 

Dzieki za info 🙂 wczoraj pierwszy raz sie dluzej pobawilem tym cleanerem z da15 i jestem pozytywnie zaskoczony. Nie mialem akurat leda pod reka zeby sprawdzic lakier po wymyciu ale tak czy inaczej przyjemnie sie pracowalo a efekt conajmniej zadowalajacy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie, jaki cleaner do ręcznej pracy (nie mam maszyny) pod wosk Soft99 fusso ? Czuję że na lakierze siedzi jeszcze z poprzedniego roku fusso, uzupełniałem go od czasu do czasu luxury gloss. Najbardziej zależy mnie na szybkości pracy, nie mam gdzie wykonać i mogę to robić tylko nocą na myjni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.08.2022 o 21:20, machanek napisał:

Panowie i Panie, jaki cleaner do ręcznej pracy (nie mam maszyny) pod wosk Soft99 fusso ? Czuję że na lakierze siedzi jeszcze z poprzedniego roku fusso, uzupełniałem go od czasu do czasu luxury gloss. Najbardziej zależy mnie na szybkości pracy, nie mam gdzie wykonać i mogę to robić tylko nocą na myjni. 

Na pewno olać waxoffy. Odtłuści mocno powierzchnię ale nijak poprawnie jej nie wyczyści.

Zrobić porządnie klasycznym cleanerem a zwłaszcza po tak długiej przerwie.

Coating prep polish w zupełności wystarczy i dobrze się pracuje też ręcznie. Oczywiście są tansze alternatywy jak poorboys 118.

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, PressionLife napisał:

f16-ipa-1000.jpg

A może stary poczciwy Tenzi ? Osobiście nie korzystałem jeszcze więc nie wypowiem się ale gdzieś obiło, że nie ma tragedii i tanio wychodzi

IPA (20%) zamiast cleanera ?

waxoff (wg Fireballa produkt do odtłuszczania po polerowaniu i przed powłoką) zamiast cleanera?

To co założyciele forum piętnowali przez długie lata zaczyna być polecane. Koniec świata

  • Lubię to 3
  • Okay 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
11 godzin temu, ghost napisał:

Zrobić porządnie klasycznym cleanerem

tylko czy wieczorem na myjni bedzie miał na tyle czasu aby zrobić klasyczny cleaner? jak dla mnie taki chemiczny cleaner na takie szybkie akcje bedzie ok. Nie mowie że to bedzie super przygotowany lakier ale na pewno lepsze to niż nic 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
11 godzin temu, ghost napisał:

waxoff (wg Fireballa produkt do odtłuszczania po polerowaniu i przed powłoką) zamiast cleanera?

Chcieliśmy sprostować - WAX OFF nie służy do odtłuszczania, tylko oczyszczania powierzchni. Przygotowuje powierzchnię do aplikacji zabezpieczenia, ale nie zastąpi odtłuszczenia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, FIREBALL napisał:

Chcieliśmy sprostować - WAX OFF nie służy do odtłuszczania, tylko oczyszczania powierzchni. Przygotowuje powierzchnię do aplikacji zabezpieczenia, ale nie zastąpi odtłuszczenia.

Bazowałem na tej wypowiedzi:

W dniu 18.07.2022 o 11:08, FIREBALL napisał:

Nie twierdzimy, że ten cleaner jest lepszy od klasycznych cleanerów, bo jego przeznaczenie jest inne.

WAX OFF (wcześniejszy Paintwork Cleaner) został stworzony, aby jak najlepiej przygotować i oczyścić lakier przed aplikacją powłok. To dodatkowy krok między polerowaniem a aplikacją powłoki. W ten sposób oczyszczamy dogłębnie pory lakieru z pozostałości past polerskich, klejów itp. i przedłużamy trwałość zabezpieczenia o nawet 30% (oczywiście później należy jeszcze odtłuścić lakier). 

Więc ten produkt nie powstał po to, aby być szybszym w użyciu niż zwykły cleaner

Korekta dużo lepiej czyści lakier niż cleaner bo w zasadzie zrywa całą warstwę z nim. W tradycyjnym rozumieniu tam już nie ma brudu ani oksydacji do usunięcia. Pozostają tylko resztki pasty, z tymi doskonale radzą sobie dedykowane płyny inspekcyjne.

 

Godzinę temu, Streat napisał:

tylko czy wieczorem na myjni bedzie miał na tyle czasu aby zrobić klasyczny cleaner? jak dla mnie taki chemiczny cleaner na takie szybkie akcje bedzie ok. Nie mowie że to bedzie super przygotowany lakier ale na pewno lepsze to niż nic 🙂 

Podczas wyjazdów gdy nie miałem dostępu do swojego garażu, bez problemu da radę.

(Detailing to zboczenie, tak na wyjazdy też zabierałem czasem kosmetyki 😄 )

Na stanowisku myjni zrobić przygotowanie z myciem ręcznym.

Odjechać ostrożnie kilka metrów na bok żeby nie blokować stanowiska.

Zrobić klasyczne cleanerowanie tricolorem.

Nawoskować i się cieszyć.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
4 godziny temu, ghost napisał:

Korekta dużo lepiej czyści lakier niż cleaner bo w zasadzie zrywa całą warstwę z nim. W tradycyjnym rozumieniu tam już nie ma brudu ani oksydacji do usunięcia. Pozostają tylko resztki pasty, z tymi doskonale radzą sobie dedykowane płyny inspekcyjne.

WAX OFF działa na innej zasadzie, bo dodatkowo czyści chemicznie pory lakieru. Choć nie twierdzimy, że jest to produkt dla każdego i lepszy od tradycyjnego cleanera. Zależy jakie kto ma potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Saczi napisał:

A jest znaczna róznica między McKees, a Duragloss?

Posiadam oba cleanery (tzn. McKee's w wersji od DP). DG jest nieco gęstszy (DP jest wodnisty) i przez to lepiej mi się nim pracuje. Nie używałem żadnego z nich ręcznie, więc mogę tylko powiedzieć o aplikacji maszynowej. Moim zdaniem cleaner od DG jest wydajniejszy - mniej muszę aplikować go na pada, aby czuć, że nie pracuję suchym padem na lakierze. Oba dają się wypracować tak, że niewiele zostaje do starcia - chociaż cleanerem od DG można pracować dłużej (dokładniej). Cleaner od DP jakby szybciej wysychał i pozostawia trochę pyłu - może należy nim bardzo krótko pracować (jeden przejazd), albo dawać go więcej, niż ja daję. Po obu lakier "skrzypi", więc chyba jest oczyszczony... Ale i tak najczęściej przecieram jeszcze zmywaczem, albo produktem typu "wipe-out" - roboty dużo nie ma, a mam pewność, że lakier jest faktycznie jałowy. Jednak tak naprawdę nie stosuję tych cleanerów jako przygotowanie pod powłoki - wolę (jeśli nie ma potrzeby korekty) użyć pasty finiszowej.

5 minut temu, janekbossko napisał:

AF?

@CarlosBlack - chodzi chyba o Auto Finesse Tough Prep Pre Sealant Cleaner..?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.