Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Eidos71 Czy wymywanie cleanera można przeprowadzać IPĄ? Czytając forum zazwyczaj takie rozwiązania widziałem. Co do Kiwami, czy cleaner stosowany przed woskowaniem też należy wymyć, np IPĄ?

Czysty cleaner to jest cleaner "nieścierny"? Patrzę na cleanery tutaj https://detailstore.pl/kategoria-produktu/pielegnacja-zewnatrz/pielegnacja-lakieru/pre-wax-cleanery/ , więc wybór mam ograniczony (sklep niedaleko mnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
22 minuty temu, sloniu napisał:

@Eidos71 Czy wymywanie cleanera można przeprowadzać IPĄ? Czytając forum zazwyczaj takie rozwiązania widziałem. Co do Kiwami, czy cleaner stosowany przed woskowaniem też należy wymyć, np IPĄ?

Czysty cleaner to jest cleaner "nieścierny"? Patrzę na cleanery tutaj https://detailstore.pl/kategoria-produktu/pielegnacja-zewnatrz/pielegnacja-lakieru/pre-wax-cleanery/ , więc wybór mam ograniczony (sklep niedaleko mnie).

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sloniu napisał:

Czy wymywanie cleanera można przeprowadzać IPĄ?

Można, aczkolwiek uważam, że zmywacz silikonowy jest skuteczniejszy i daje lepsze efekty.

 

1 godzinę temu, sloniu napisał:

Czysty cleaner to jest cleaner "nieścierny"?

"Czysty" cleaner to cleaner, który pozostawia jałową powierzchnię. Ścierność cleanera to inny aspekt, chociaż akurat te "czyste", dostępne w PL, są nieścierne.

 

1 godzinę temu, sloniu napisał:

Co do Kiwami, czy cleaner stosowany przed woskowaniem też należy wymyć, np IPĄ?

Można, ale nie jest to konieczne. Poza tym typowe cleanery (tzn. takie, które pozostawiają na lakierze filery, silikony i inne substancje chemiczne), poprawiają optycznie stan lakieru. A tak, jak napisałem, większość tych pozostałości nie ma znaczącego wpływu na trwałość większości wosków, zawierających w składzie carnaubę (pomijam woski hybrydowe, w których połączono carnaubę z SiO2 - takie woski wymagają powierzchni jałowej, lub "zaprawionej" produktem typu CP Essence, lub Angelwax Enigma AIO).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CezaryGM - pod powłokę "nano" (cokolwiek masz na myśli) najlepsza będzie oczyszczona, jałowa powierzchnia. A jeśli koniecznie ma być cleaner, to z tych "czystych", np. Duragloss, Wolfgang, lub McKee/DetailingPro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie potrzebuje cleaner którym łatwi się pracuj ręcznie w stosunku do tego co otrzymamy - chciałem go użyć przez Geyon Wax. Czy możecie nakierować mnie na produkty? MOze taki który sciagnie mi oksydacje - może coś tam wypełnić (ryski itp) grunt aby był mega łatwy w użyciu i Geyon po nim nie spłynął w miesiąc 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ronol - pod wosk Gyeon tylko cleaner bez dodatków wypełniających. Lakier musi być jałowy, bo inaczej ten wosk Ci spłynie. Może być podany przez @alexander.p cleaner, ale po aplikacji musisz go wymyć i odtłuścić lakier. Dlatego lepiej sprawdzi się jakiś "czysty" cleaner, typu Wolfgang, lub McKee'37.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eidos71 nie jestem pewien ale Wolfgang chyba jednak ma jakieś "dopalacze". w sumie mam oba ale nigdy się nie doktroryzowałem bo zawsze siadał na nie jakiś wosk więc trwałość nie miała dla mnie znaczenia. trzeba by do tablicy wywołać @ghost 😉  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CarlosBlack - cleaner Wolfganga jest dedykowany pod ich sealant, a ten wymaga jałowej powierzchni. Fakt, że po cleanerze Wolfganga lakier dostaje lekkiego "kopa", ale skoro jest to cleaner pod sealant, to pod wosk Gyeon-a nada się również.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, CarlosBlack napisał:

@Eidos71 nie jestem pewien ale Wolfgang chyba jednak ma jakieś "dopalacze". w sumie mam oba ale nigdy się nie doktroryzowałem bo zawsze siadał na nie jakiś wosk więc trwałość nie miała dla mnie znaczenia. trzeba by do tablicy wywołać @ghost 😉  

Wolfgang PPE ma jakieś dodatki co łatwo zdiagnozować po wpływie na wygląd. Zdecydowanie nie jest to cleaner typu Mckees37. Nawet glossmeter jest w stanie wychwycić jak zmienia przepływ światła odbitego od lakieru.

Ale to w niczym nie przeszkadza. Sealanty i woski doskonale siedzą na obu. 

 

Purple passion też nie zostawia jałowej powierzchni a doskonale dogaduje się z syntetykami, jak widać nie wszystkie kombinacje muszą się wykluczać.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ghost napisał:

Nawet glossmeter jest w stanie wychwycić jak zmienia przepływ światła odbitego od lakieru.

 

Przecież glossmeterem nie jestes w stanie zmierzyć dokładnie tego samego miejsca. Większość osób pomiary robi jako średnia kilka pomiarów 🤭

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomas-sg napisał:

 

Przecież glossmeterem nie jestes w stanie zmierzyć dokładnie tego samego miejsca. Większość osób pomiary robi jako średnia kilka pomiarów 🤭

czy to coś zmienia? Preparaty są zazwyczaj stosowane na całą powierzchnię, lub przynajmniej całą pomiarową.

Prosty przykład: Masz powierzchnię ze średnią GU 93.5 ( dużo odczytów w zakresie 93-94).

Po pokryciu powierzchni jakąś substancją 91.5 ( 91-92).

Po zmyciu substancji płynem inspekcyjnym znów 93.5.

Jeden z wielu przypadków, gdzie można wyciągnąć wnioski. Natomiast tam gdzie różnice są w zakresie błędu pomiarowego albo nie da się rzetelnie sprawdzić z innych powodu po prostu uznajemy za mało wartościowe i pomijamy 🙂

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomas-sg napisał:

@ghost a wiesz że jeśli Ty zarabiasz 10 tysięcy a ja zarabiam dwa to średnio zarabiamy 6 tysięcy na głowę ? 🙂

Odchylenia wartości zazwyczaj sięgają ułamka punktu procentowego. Większe wahania 2-3 % to skrajne przypadki ale i to można obejść na kilka sposobów.

Nie ma to jak dać przykład gdzie 10 to kilkaset procent 2 😄

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

@haleczka7 moim skromnym zdaniem warto. Cnacoat jest powłoką typu light więc spokojnie możesz ją położyć na dobrze odtłuszczoną powierzchnię. Jak czytasz uważnie forum to już wiesz, że duże znaczenie ma samo przygotowanie lakieru na efekt końcowy. Jeżeli nie planujesz korekty to proponuję użyć cleanera, żeby trochę nadać blasku lakierowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.