Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 28.04.2022 o 20:26, haleczka7 napisał:

Czy przed aplikacją gyeon cancoat i podobnymi powłokami również warto używać cleanera?

Pasta tnąca

Pasta polish/ one step / pośrednia*

Pasta Finishowa

Cleaner ścierny

Cleaner nieścierny tylko chemiczny

 

Zawsze warto.

Tylko trzeba wybrać z listy środek o odpowiedniej agresywności, a to się dobiera na podstawie stanu lakieru

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Krótko i na temat: kolejna butla Autofinesse Rejuvenate czy McKees37? McKees polecacie jako wyjątkowo "czysty", ale w sumie do AF się też nie przyczepię.

Wyryte w skale z S20 FE 5G



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tych dwóch McKees. Ale z drugiej strony jak o AF chodzi - "Tough Prep". Zwykły chemiczny cleaner, sealanty naprawdę fajnie na nim siedzą, nie wiem jak teraz z dostępnością bo swego czasu ciężko to było trafić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że szmat czasu temu polecałeś mi właśnie AF w wersji pod sealanty. Dostałem tę pod woski, rodzice nie chcieli zapłacić okupu, i tak już została Różnica, jak rozumiem, polega na braku wypełniaczy. Rejuvenate, mimo posiadania ww. też działał spoko.
Zobaczymy, czy McKee's wart swojej ceny






Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu trochę nielogicznie napisałem - chodziło mi o różnicę między cleanerami AutoFinesse. Zresztą, już namówiłeś na Mckee's, więc możemy postawić kropkę

Wyryte w skale z S20 FE 5G



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję lekko ściernego cleanera do aplikacji na maszynie DA. Mam DJLP, który fajnie maskuje i usuwa drobne niedoskonałości, ale zauważyłem, że niektóre woski, zwłaszcza te bardziej naturalne, dociera się na nim sporo gorzej (trzeba się czasami trochę pomęczyć z tłustymi hologramami, oczywiście mówię o inspekcji w latarce) niż na chociażby Prima Amigo, które to z kolei słynie z osłabiania wosków.

Dla porównania FW Paradise Gloss na PA wystarczy przetrzeć dwa razy i wosk pięknie dotarty, w latarce idealne odbicie światła, natomiast na DJLP niestety musiałem wspomagać się dodatkową fibrą i trochę pomachać żeby do końca dotrzeć tłuste holsiki.

Szukam więc złotego środka, czyli czegoś co dobrze zamaskuje / usunie drobne niedoskonałości lakieru i dramatycznie nie skróci działania wosku, a przy tym zapewni bajecznie prostą aplikację dla bardziej naturalnych wosków. Co byście polecili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
45 minut temu, 7777777 napisał:

Szukam więc złotego środka, czyli czegoś co dobrze zamaskuje / usunie drobne niedoskonałości lakieru i dramatycznie nie skróci działania wosku, a przy tym zapewni bajecznie prostą aplikację dla bardziej naturalnych wosków. Co byście polecili?

HoW ❤️

Dużo testów wosków na nim tutaj robiłem. Szczerze polecam ❤️ Mój ulubiony cleaner a chyba bliżej mu do pasty polishowej.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@7777777 a nie jest to kwestia czasu między cleanerem a woskiem? Na DJLP po szybkiej aplikacji jak wskoczyłem od razu (10 minut..) z woskiem zresztą dodo to też miałem jakieś holsy. 

Jak chcesz coś co wypełnia to BH cleanser fluid i pozamiatane. Chcesz coś lekko zaokrąglić to sobie działasz chociaż głównie siłą pada. Nie chcesz to możesz nawet ręcznie machnąć od niechcenia. Oszust skubany jest dobry. Co do trwałości to u mnie na nim zimę woski robiły w tym z pamięci carchem, sama carnauba. Na połowie maski było bez i bez różnicy. Na kolegi golfie jeżdżonym mocno w trasy i ogólnie codziennie z BH DSW też 6 miesięcy siedział - zdaje się że deklarowana trwałość tego wosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.06.2022 o 20:58, 7777777 napisał:

Szukam więc złotego środka, czyli czegoś co dobrze zamaskuje / usunie drobne niedoskonałości lakieru i dramatycznie nie skróci działania wosku, a przy tym zapewni bajecznie prostą aplikację dla bardziej naturalnych wosków. Co byście polecili?

Mało jest produktów spełniających wszystkie kryteria. Np. Wolfgang Paintwork Polish Enhancer wpisuje się w Twoje wymagania

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.06.2022 o 21:54, analyzator napisał:

BH cleanser fluid

A nie cleanser polish?

 

2 godziny temu, MikeLBN napisał:

CarPro Essence też powinno się nadać

Tu bardziej bym szedł w maszynę. I musiałbym porównać aplikację wosku. Nie na każdym podkładzie aplikator z woskiem dobrze sunie.

Po Wolfgangu przyjemnie się nakłada woski.

 

Wiele osób opisując jak nalłada się wosk (czy aplikator sunie gładko) zapomina, że nie tylko wosk i aplikator mają na to wpływ. Ale również typ lakieru/stan oraz film, który może pozostawić cleaner

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ghost napisał:

A nie cleanser polish?

 

Tu bardziej bym szedł w maszynę. I musiałbym porównać aplikację wosku. Nie na każdym podkładzie aplikator z woskiem dobrze sunie.

Po Wolfgangu przyjemnie się nakłada woski.

 

Wiele osób opisując jak nalłada się wosk (czy aplikator sunie gładko) zapomina, że nie tylko wosk i aplikator mają na to wpływ. Ale również typ lakieru/stan oraz film, który może pozostawić cleaner

 

 

Komfort aplikacji, rozgraniczam na:

aplikację na podkładzie vs na IPA 😉 diametralna różnica. Wosk typu maselko na ipa daje radę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Godzinę temu, Aivars napisał:

@ghost pytanie z innej beczki. Czy VP Purple Passion zawiera jakies wypelniacze ? Widzialem ze troche dzialales z tym srodkiem, dlatego pytam 😉 

Tak, coś na pewno zawiera.

Inne produkty z dodatkami glaze zazwyczaj zmniejszają trwałość LSP. Za to na VP PP woski i sealanty utrzymują się całkiem dobrze.

 

 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.