Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Który cleaner da lepszy efekt pod wosk How Diamont. Lakier biały perłowy mikro rysy nie było robionej korekty. Myślę o MEGUIARS Ultimate Compound Cleaner albo AUTOGLYM SRP SUPER RESIN POLISH. Posiadam teraz SOFT99 MICRO LIQUID. Czy któryś z tych wcześniej wymienionych da lepszy efekt ukrycia mikro rys czy wybrać inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
17 minut temu, NIXON1975 napisał:

MEGUIARS Ultimate Compound Cleaner

 

17 minut temu, NIXON1975 napisał:

AUTOGLYM SRP SUPER RESIN POLISH

To nie są cleanery proszę Pana.

17 minut temu, NIXON1975 napisał:

SOFT99 MICRO LIQUID

Nada się. Wczoraj nim robiłem panel testowy pod Saphira i Diamonda. Bardzo dobrze pracuje się nim maszynowo, usuwa ryski, holosy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Domel napisał:

 

To nie są cleanery proszę Pana.

Nada się. Wczoraj nim robiłem panel testowy pod Saphira i Diamonda. Bardzo dobrze pracuje się nim maszynowo, usuwa ryski, holosy.

Dziękuję za odpowiedź. To zostanę przy tym co posiadam. A warto zastosować któryś z tych wymienionych środków polerskich przed woskiem? I jeżeli tak to który będzie lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, NIXON1975 napisał:

A warto zastosować któryś z tych wymienionych środków polerskich przed woskiem?

Meguiar's UC to pasta polerska, którą można bawić się ręcznie, a maszynowo potraktować jak one step. Autoglym SRP to rodzaj AIO o delikatnych właściwościach polerskich, ale za to o sporym potencjale wypełniającym/maskującym. Oba możesz stosować przed woskiem - Meg's po wymyciu z lakieru (jak pastę polerską) pozostawi praktycznie jałową powierzchnię, zaś SRP poprawi wygląd lakieru, ale wpłynie negatywnie na trwałość wosku. Wszystko to znajdziesz na forum - oba są popularnymi produktami używanymi od lat, więc zostały zrecenzowane wiele razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 20.12.2020 o 16:37, NIXON1975 napisał:

Lakier biały perłowy mikro rysy nie było robionej korekty. Myślę o MEGUIARS Ultimate Compound Cleaner albo AUTOGLYM SRP SUPER RESIN POLISH. Posiadam teraz SOFT99 MICRO LIQUID.

Post już stary. Choć chłopaki wspomnieli, że to pasta polerska, aio, cleaner.

To brakło kilku informacji.

S99 jest najmniej przyjemny w pracy z powyższych.

UC jest najmocniejszy pod kątem sciernści z powyższych. Zawiera też fajne olejki, których efektem ubocznym jest maskowanie. Połysk jest na wysokim poziomie.

 

Srp to kompromis, klasyk, doskonale czyści, lekko maskuje, ale sealant zawarty w składzie lekko tłumi ostateczny połysk.

Do białych wybrałbym inny cleaner/aio niż srp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ghost popracowałeś więcej maszynowo uc? Przelałem butlę ale ręcznie i jest w nim siła. Zawsze wymywalem traktując jak pastę. Pomysł użycia jako potentnego cleanera/glejza pod wosk na wiosnę mnie zaciekawił. Fajny tłuściutki produkt.

Look? Woski jak na nim leżą? Jaka gąbka itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, analyzator napisał:

@ghost popracowałeś więcej maszynowo uc? Przelałem butlę ale ręcznie i jest w nim siła. Zawsze wymywalem traktując jak pastę. Pomysł użycia jako potentnego cleanera/glejza pod wosk na wiosnę mnie zaciekawił. Fajny tłuściutki produkt.

Look? Woski jak na nim leżą? Jaka gąbka itd?

Robiłem i ręczni i maszynowo na wielu autach.

Look - bardzo bardzo dobry

Woski leżą średnio na jeża, różnie bywa, żeby zachować kompatybilność bez wymywania możesz też pomyśleć o zestawie

Ultimate Compound, Ultimate Polish, Ultimate Paste Wax.

Z gąbek używałem miękkich czerwonych NaT i Supershine. Średnich żółtych nat. Oraz one step pomarańczowe royal. Każda sie sprawdziła zależnie od potrzeb

Myślę, że na twardym lakierze nawet twarde niebieskie byłyby warte przetestowania ale to już domysł.

Na DA9 i DA15 sprawdza sie bdb.

Na rotacje nie byla stworzona i to widać, bo dziwnie sie zachowuje, zwłaszcza przy wyższych temperaturach pracy.

 

Maszynowo delikatnie cieło.

Ręcznie bardziej czyściło mechanicznie i maskowało.

Niektórzy, są zwolennikami oczyszczania tylko chwmicznego (kasyczny  cleaner).

Ale należy pqmiętać, że środek ścierny jak pasta może oczyścić nawet więcej, bo nie tylko usuwa osady w porach, ale zdziera całą mikro warstwę.

Cleaner chemiczny nieścierny

Cleaner ścierny

Pasta fnish

Pasta polish/one step

Pasta cutting

 

Tak wyglada mnie jwiecej sila scierna, którą dopasowujemy do potrzeb. Oczywiście osobny jest temat gąbek.

UC to juz zdecydowanie coś mocniejszego niż cleaner. Choć ręcznie trzeba sie namachać zeby usunąć defekty 😉

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

2 auta zrobiłem i byłem mega zadowolony, bo lekkie rysy usunął bardzo dobrze i super zapach przy aplikacji. W listopadzie na swoim aucie nim robiłem i jakieś miałem dziwne problemy. Nie wiem czemu ale poradzilem sobie. Po ostatnim woskowaniu doszedł do moich faworytów cleaner Collinite 😄 

więc Funky Witch Lemon Peeling lub COLLINITE 390 Pre-wax Auto Polish 

POLECAM 🙂

Tu masz mini relacje co robi Cleaner Coli

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wiecie gdzie można kupić VP Purple passion? Wszędzie braki a jak nie to cena zaporowa bądź nie można nic interesującego mnie dobrać do zestawu. Mam zamiar położyć go ręcznie na stare bmw e39 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Mazda3BM napisał:

Poorboy’s World Professional Polish zawiera dodatki ścierne? Szukam czegoś do ręcznej aplikacji do miękkiego lakieru pod wosk i zależy mi aby cleaner nie zawierał dodatków ciernych,

Nie,

Pro Polish 2 ma dodatki ścierne.

 

Ale ręcznie i tak to bez znaczenia, chyba, że byś robił maszynowo. Pastą polerską trzeba się namachać ręcznie żeby coś ruszyć, a cleaner ścierny ma siłę mniejszą nawet niż pasta finishowa.

 

Popatrz na Squeaky Clean, też są małe testery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2021 o 11:45, Osc napisał:

Panowie nie wiecie gdzie można kupić VP Purple passion? Wszędzie braki a jak nie to cena zaporowa bądź nie można nic interesującego mnie dobrać do zestawu. Mam zamiar położyć go ręcznie na stare bmw e39 

Tu masz allegro 10516269464 , Cena 49,99 za 500ml. Sam się skusiłem bo chyba taniej nie widziałem 😉 

  • Dziękuję 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Moniak Lord Masło said:

Tu masz allegro 10516269464 , Cena 49,99 za 500ml. Sam się skusiłem bo chyba taniej nie widziałem 😉 

Dziękuję! O taką promke mi chodziło 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wiosnę chce nałożyć HoW diamond lub saphire. Pytanie do znawców nakładać na cleaner HoW amber, czy wymywać ? Z tego co widziałem to cleaner jest wymywany, ale może ktoś testował i warto nałożyć na cleaner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, mancini napisał:

Na wiosnę chce nałożyć HoW diamond lub saphire. Pytanie do znawców nakładać na cleaner HoW amber, czy wymywać ? Z tego co widziałem to cleaner jest wymywany, ale może ktoś testował i warto nałożyć na cleaner.

No popatrz, a w opisie produktu zazwyczaj są opisane kroki jak postępować, tu również

Skoro nie chcesz postępować wg instrukcji zrób pół tak, pół tak i napisz własne wnioski dla wszystkich

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczynam powoli zabawę z woskowaniem ..

  pod wosk HOW SAPHIRE mam zamiar kupić jakiś cleaner.. , nie chcę jakiegoś najdroższego bo nie wiem czy będę go często używał ,  pomyślałem o Valet Pro Purple Passion .  pytanie - czy nie jest za bardzo ścierny i czy dam rade go nałożyć ręcznie bez problemów ..

a jeśli nie ten to jaki na początek będzie ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.