Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

58 minut temu, biedrona32 napisał(a):

A ten Poorboys Professional Polish to jak najlepiej nakladac?

Najkorzystniej aplikować go maszynowo - traktujesz produkt jak pastę finiszową. Nie możesz przesadzić z ilością, gdyż wtedy rzeczywiście zaczynają się problemy z wytarciem resztek. Musisz też wypracować ten produkt praktycznie do zniknięcia, wtedy wytarcie resztek jest łatwe. Poza tym - z uwagi na to, że PP zawiera ścierniwo zmniejszające się w trakcie pracy, efekt uzyskasz po dokładnym wypracowaniu produktu. Dlatego prostsza i wygodniejsza jest praca maszynowa - ręcznie się wymęczysz fizycznie i czasowo. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Dokładnie tak jak napisał @Eidos71 lepiej maszynowo, miękki pad i fajnie można podziałać, jak chcesz ręcznie to bym polecił pad tricolor i do tego valet pro purpple Passion który fajnie sprawdza się przy pracy ręcznej 😁

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Streat @Eidos71
Dzięki Panowie:)

Spróbuję z tym Poorboys maszynowo.
Czy postępowanie takie jak z pasta polerską? Rozłożenie na wolnych obrotach i później na szybszych wypracowanie?

Pady czarne NAT(Gładki czy karbowany?)się nadadzą?


Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, biedrona32 napisał(a):

Czy postępowanie takie jak z pasta polerską? Rozłożenie na wolnych obrotach i później na szybszych wypracowanie?

Pady czarne NAT(Gładki czy karbowany?)się nadadzą?

Będziesz pracował rotacją ? Jeśli tak, to rozkładasz na 1 biegu, pracujesz na 2-3 biegu. Czarny NAT będzie ok przy nowym lakierze Mazdy (ja wybrałbym gładki pad).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz pracował rotacją ? Jeśli tak, to rozkładasz na 1 biegu, pracujesz na 2-3 biegu. Czarny NAT będzie ok przy nowym lakierze Mazdy (ja wybrałbym gładki pad).
Oki, dzięki wielkie:)

Jeszcze jedno pytanko, czy pada z cleanerem (PB PP) też po każdym przejeździe trzeba czyścić?





Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kupiłem Duragloss Squeaky Clean Surface Prep i będę go używać pierwszy raz. Czy można pracować nim na maszynie rotacyjnej? Jeśli tak to czy nada się do tego biały onestepowy pad LC (dość agresywny a nie chciałbym hologramów)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robak - jeśli będziesz pracował na najniższych obrotach i bez nacisku (tylko ciężar maszyny), to nie powinieneś narobić żadnych szkód. Aczkolwiek osobiście wolałbym zakupić jakiś pad finiszowy / średniomiękki. DG SCSP to cleaner nieścierny i (moim zdaniem) dosyć "suchy", a więc biały pad LC może okazać się zbyt agresywny i sam po sobie zostawi jakieś niespodzianki na lakierze... Ale spróbuj na niewielkim elemencie - szkód nie narobisz, a sam się przekonasz, czy taki pad dogaduje się z tym cleanerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nada się czerwony NAT slash? Zawsze go używam na DA i do tego jest przeznaczony ale w związku z tym że przybieram się do odświeżenia swojego auta wolę użyć rotacji bo przyjemniej mi się nią pracuje. Jeśli nie to jaki konkretnie pad kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Amber bym chyba nie klasyfikował jako cleaner skoro wymaga wymycia. Taki trochę wydaje się być bez sensu. Jak mam wymywać to wole pastę one step z miekkim padem albo jakiś finish. Także odpada

Dodo

Angelwax

Colli

Patrząc pod kątem łatwości pracy, bardziej zdolności do wycięcia małych rysek niż zamaskowania, i właściwości wizualnych - w jakiej kolejności byście je ustawili?

 

EDIT - wygląda na to, że Angelwax też jest do wymycia......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Czytałem już na forum, że dość szybko LSP z niego zjeżdża. Poza tym Neoxal mi nie leży kompletnie jako brand. Nie mam zaufania bo zmiana goni zmianę i sam si Grzegorz czasem gubi w zeznaniach. No nie. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strus Rupes Uno Pure. Jak narazie Cancoat na nim siedzi piąty miesiąc, oczywiście bez wymywania.

Drobnice zdejmuje , dociera się bezproblemowo. Na czarnym uni z żółtym padem Rupesa zrobił przyzwoitą robotę.

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strus nie idzie tj przejeździłem zimę z neoxalem na pół maski i HDC na pół maski. Na nim Zymol Atlantique i liczyłem że szybko będzie wynik. To się przeliczyłem - siedzi dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@7777777 wrzucałem na niego fusso, finisa, dsw i coś tam jeszcze. Siedziało lepiej niż się spodziewałem. Z takimi zupełnie naturalkami niestety nie sprawdzałem. Jak potrzebujesz cleanera który oszuka to mój numer jeden. Kombo z DSW robiło robotę na metaliku. Zircon to nie jest fajny wosk. Olej.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@7777777 - BH Cleanser Polish to cleaner lekko ścierny, ale ma też wypełniacze żywiczne i polimery (to bardziej taki angielski Prima Amigo, niż książkowy cleaner). Jeśli dasz mu trochę czasu po zakończeniu nim pracy, tzn. dasz mu odpocząć przynajmniej godzinę, możesz śmiało kłaść na niego HOW Zircon. Nie posiadam tego wosku i nie znam go, ale wydaje mi się, że nie powinien mocno syracić na trwałości na BH. Ewentualnie wymyj / odtłuść BH roztworem IPA po 15-20 minutach - poprawisz trochę przyczepnosć powierzchni, nie tracąc wszystkich korzyści, jakie daje do wyglądu lakieru cleaner BH.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator @Eidos71 dzięki za odpowiedzi 🙂 totalnie nie zależy mi na trwałości, zbliża się sezon, więc nowe woski i tak będą wlatywać zanim stare przestaną działać 😉 bardziej chodzi mi o efekt wizualny, przyjemność pracy i bezproblemowe docieranie. BTW. Prima Amigo to mój ulubiony letni cleaner, jeszcze nie miałem problemu z żadnym woskiem na tym cleanerze, a samo podbicie wyglądu bardzo przyjemne (za to na DJ LP niektóre woski słabiej mi sie docierały). 

@analyzator co nie tak z Zirconem? Po premierze miał fajne opinie z tego co pamiętam i skusiłem się na małe pudełeczko. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.