Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, mwleszek napisał:

zaczynam powoli zabawę z woskowaniem ..

  pod wosk HOW SAPHIRE mam zamiar kupić jakiś cleaner.. , nie chcę jakiegoś najdroższego bo nie wiem czy będę go często używał ,  pomyślałem o Valet Pro Purple Passion .  pytanie - czy nie jest za bardzo ścierny i czy dam rade go nałożyć ręcznie bez problemów ..

a jeśli nie ten to jaki na początek będzie ok ?

Cleanery mają mniej ścierniwa niż pasty finiszowe (o ile wogole mają) a pasty finiszowe nie mają prawie nic także odpowiadając na pierwsze pytanie napewno nie jest za bardzo ścierny a ręcznie też dasz radę go położyć (jak Ci się chce) bo mnie osobiście ni chu... by się nie chciało 😛poza tym jak masz maszynę no to raczej lepiej oczyścisz ten lakier bo nie wykonasz tyłu ruchów ręcznie. Odpowiadając na 3 pytanie to będzie na początek ok jak najbardziej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, mwleszek napisał:

zaczynam powoli zabawę z woskowaniem ..

  pod wosk HOW SAPHIRE mam zamiar kupić jakiś cleaner.. , nie chcę jakiegoś najdroższego bo nie wiem czy będę go często używał ,  pomyślałem o Valet Pro Purple Passion .  pytanie - czy nie jest za bardzo ścierny i czy dam rade go nałożyć ręcznie bez problemów ..

a jeśli nie ten to jaki na początek będzie ok ?

Najlepiej dedykowany od HoW Amber.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jakoś mam obawy że narobię hologramów czy coś..

wiem że pewnie macie rację ale jednak na początek wolał bym coś mniej ingerencujacego w lakier..

ręka już stara , niepewna..😉

no i prosił bym jeszcze o jakąś wskazówkę co do tych padów,,  , gdzieś wyczytałem że do cleanara jakiś tricolor czy coś w tym rodzaju..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ari napisał:

Najlepiej dedykowany od HoW Amber.

Dedykowane zestawy to zawsze dobry pomysł.

Ambera akurat nie mam, ale niepokojąca jest wzmianka w opisie żeby go wymyć odtłuszczaczem. 

To sugeruje, że nie będzie kompatybilny bez tego kroku z większością wosków na rynku, a nawet w ramach HOW.

 

Purple passion i Squeaky Clean były kompatybilne z każdym woskiem na rynku jaki testowałem. Oczywiście bez wymywania.

Różnica między nimi jest taka, że Squeaky oczyszcza, a Purple oczyszcza i odżywia powierzchnię (jak hdc) ale nie skraca dramatycznie trwałości jak typowy glaze.

 

22 minuty temu, mwleszek napisał:

no jakoś mam obawy że narobię hologramów czy coś..

wiem że pewnie macie rację ale jednak na początek wolał bym coś mniej ingerencujacego w lakier..

ręcznie hologramy cleanerem... ktoś Ci głupot naopowiadał, poczytaj jak powstają.

Ręcznie prędzej je usuniesz/zamaskujesz tricolorem i prewaxcleanerem niż zrobisz.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ghost napisał:

ale niepokojąca jest wzmianka w opisie żeby go wymyć odtłuszczaczem. 

też zwróciłem na to uwagę..

 

6 minut temu, ghost napisał:

Purple passion i Squeaky Clean były kompatybilne z każdym woskiem na rynku jaki testowałem. Oczywiście bez wymywania.

no i następne dwie propozycje... , nie ułatwiacie ..😉

co do hologramów to sam wymyśliłem ta teorię..

 

czy to jest ten tricolor  ? bo rozumiem że jest ok do cleanerów ..

https://allegro.pl/oferta/chemical-guys-aplikator-tri-color-super-2w1-8818120968?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_opony_pla_opony_i_felgi&ev_adgr=Narzędzia+i+sprzęt+warsztatowy+-+Blacharstwo+i+lakiernictwo&gclid=Cj0KCQjwo-aCBhC-ARIsAAkNQivUcElu0iRa6Sy-tLzfLZvbnJduBzUb-Uxq7nqGaS_pQPxKQK6tATMaAtVREALw_wcB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, ghost napisał:

Ambera akurat nie mam, ale niepokojąca jest wzmianka w opisie żeby go wymyć odtłuszczaczem. 

Ten sam temat poruszyłem z moim lokalnym dystrybutorem. Skąd ten zapis? Czy to odpowiedź na polską modę wymywania? 

Jak zaczynałem kładłem wszystko na Clearkote VHG i uwielbiałem go za to, że bez korekty tuszował wiele na lakierze. 

Godzinę temu, mwleszek napisał:

no jakoś mam obawy że narobię hologramów czy coś..

wiem że pewnie macie rację ale jednak na początek wolał bym coś mniej ingerencujacego w lakier..

Spokojnie, każdy kiedyś zaczynał i od cleanera się przygoda zaczyna. Potem kupujesz lepsze światła inspekcyjne i dochodzisz do wniosku "po co mi ten cleaner jak prawie nic nie zbiera??".  Potem trafiasz do działu z maszynkami polerskimi i historia znów zaczyna się od nowa. "Jaką maszynkę wybrać, aby nie narobić bałaganu a wyciąć?" Tak po kroku coraz mocniej zagłębiasz się w temat, po roku stwierdzasz, że jednak 9mm to nie to i kończysz na 21 i rotacji szukając przedłużek. Im więcej zaczynasz widzieć niedociągnięć na lakierze tym bardziej Cię irytują i uwierz tak będzie z cleanerem. Szybko zostawisz go w kącie, żeby po kilku latach przypominał Ci jak zaczęła się Twoja przygoda.
Później jest coraz gorzej. Choroba się pogłębia, widzisz swirle na lodówce, telefonie i frontach kuchennych. 

Trafiłeś tu po radę, więc daj sobie pomóc, niczego się nie bój i zaufaj tym, którzy mają już to za sobą 😄

 

  • Lubię to 1
  • Super 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Ari..

no z tym czasem w dłuższej perspektywie może być u mnie gorzej.. , trochę chory jestem .. 😉

w sumie to nawet od kilku lat gdzieś leży  nowa w zasadzie nieużywana maszyna syna ..nie wiem tylko co to za model i co ona jest warta..

może jakoś mi się ją uda namierzyć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ari napisał:

Ten sam temat poruszyłem z moim lokalnym dystrybutorem. Skąd ten zapis? Czy to odpowiedź na polską modę wymywania?

Skoro opis jest we wszystkich sklepach, trzeba zapytać producenta.

Pamiętam jak zawsze negatywnie reagowałeś na wymywanie.

Nie wiem skąd moda bo zawsze  na prewaxy wrzucało sie wosk, od dawnych lat DG 6xx, DJ, SV, Zymol, AG, PBW, VP, Wolfgang...

Chyba, że mowa o wyjątkach od reguły, np nowy Gyeon q2 wax. Na opakowaniu jest wzmianka, żeby odtłuścić prepem. Prawdopodobnie dlatego, że ten ma korzenie w powłokach. Jest w podobnej technologii fluorowej co Q2 booster.

Jak znam życie jakiś kolejny zdolny talent zacznie wyjątek stosować do wszystkiego i jeszcze to propagować. Oby nie 😂

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiatm..))

szukałem filmów i info ale nie znalazłem tego co chciałem więc prosił bym o pomoc....

powoli przymierzam się do użycia ValetPRO Purple Passion . będę to robił ręcznie poniewaz nie posiadam maszyny ..w zasadzie to posiadam einhella bt po1100 ale nie miałem go nigdy w ręku i nie wiem jak używać.

mam pady z gąbek różne , mam i też tricolora z flexipads. co używać do aplikacji i w jaki sposób to robić ręcznie ponieważ nie znalazłem takich filmów , wszystko jest o maszynowym kładzeniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, mwleszek napisał:

ValetPRO Purple Passion

Jeśli chcesz go użyć ręcznie, wykorzystujesz gąbkę/aplikator gąbkowy średnio-twardy (polishowy), czyli możesz wykorzystać twardzszą stronę Tricolor-a. Pracujesz jak typowym cleanerem, lub finiszową pastą polerską do wypracowania, a resztki ścierasz MF. Nie ma tu żadnej filozofii, tylko trochę fizycznej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mwleszek napisał:

Twardsza to ta zółta ? 

Tak.

Teraz, mwleszek napisał:

nie porysuję lakieru oczywiście ?

Nieumiejętnie postępując to i ptasim piórem porysujesz lakier. Nie jestem w stanie zagwarantować, że Tricolorem tego nie zrobisz, ale myślę, że sobie poradzisz i wyjdzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mwleszek podstawa to czystość. Jak wpadnie piasek to i qd porysuje. Umyj dobrze auto, wypedzelkuj zakamarki starannie, wypłukuj dłużej niż ci się wydaje że potrzeba. Gąbka i cleaner nic od sobie nie porysuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Planuję w niedługim czasie zrobić małą poprawę lakieru, mycie+glinka a potem Poorboy's SSR1 i pytanie co polecicie (w sensie jaki cleaner) po SSR1 ?

Potem planuję nałożyć Poorboy's Black Hole i wosk Collinite 476s

Czy cleaner przed Black Hole to dobry pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Rynek napisał:

mycie+glinka a potem Poorboy's SSR1 i pytanie co polecicie (w sensie jaki cleaner) po SSR1 ?

A co chcesz oczyszczać cleanerem po lekkiej paście polerskiej?

  

37 minut temu, Rynek napisał:

Potem planuję nałożyć Poorboy's Black Hole i wosk Collinite 476s

I po co ten glaze?

Co Cie skłoniło do takiego toku rozumowania? w sensie polerka, cleaner, glaze

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory używałem Black Hole + Collinite i mam wrażenie że black ładnie wypełniał rysy. Chciałem dodać coś żeby usunąć większe zarysowania a z tego co czytałem SSR1 zostawia trochę tłusty osad, pewnie dobrze by było go oczyścić przed woskiem....

Ogólnie jestem bardzo początkujący dlatego pytam o radę 😉 Proponujecie lepiej SSR1 + cleaner + wosk ?

 

PS. w tym poście: 

 są właśnie takie odpowiedzi: "W skrócie to jest tak: Mycie - glinka - mycie - korekta - cleaner - glaze - wosk - Banan na twarzy " czyli korekta SSR1 , cleaner i BlackHole jako glaze... czy coś źle rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jaki możecie polecić "najbardziej uniwersalny" cleaner pod woski?

Zauważam u soebie objawy choroby detailerskiej i pewnie będę kupował i smarował samochód różnymi siuwaksami. Nie ukrywam, że nie widzi mi się kupować do każdego wosku, dedykowany cleaner.

Swoje "daily jeździdło" pewnie zabezpieczę "Fuso 12 m-cy" i do niego kuipę cleaner od Soft99, ale do pozostałej zabawy chciałbym coś unwersalnego, "dobrego" i taniego.

 

PS

Nie czytałem wątku, bo 141 stron to dość dużo.

Powoli nadrabiam zaległości ... 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.