Skocz do zawartości

Dywagacje na temat LETNIEGO płynu do spryskiwaczy...


Jan Wronowski

Rekomendowane odpowiedzi

Jezeli chodzi o farfocle/gluty itp ja znalazlem dla siebie idealne rozwiazanie - do 4l gotowego sonaxa dolewam jeszcze 4l wody destylowanej i 60ml koncentratu (czyli o 10ml wiecej na 4l niz podaje dawka producenta), zmywa absolutnie wszystko co znajdzie sie na szybie, i nie robia sie gluty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Cześć

Sezon się zaczyna i czas zrobić zapasy letniego płynu. W zeszłym roku używałem Aury Nano (wyprodukowanej przez Organikę dla Biedronki, cena 4,99 - nie wiem, czy to ta lepsza, czy gorsza Aura) i było ok, ale nie w każdej biedrze to można dostać, jest kłopot z wystawieniem FV, a w tym momencie samo wyjście do sklepu to problem...

Dlatego chciałbym coś zamówić. Cena oczywiście jak najniższa, fajny zapach (o to chyba nietrudno w letnich płynach), dosyć dobre domywanie OWADÓW i brak trudnych do domycia zacieków - to moje główne kryteria 😄 Podany wyżej plak wydaje się całkiem ok, ale może jest lepsza opcja?

Np. to https://allegro.pl/oferta/k2-nano-sprysk-letni-plyn-do-spryskiwaczy-5l-k525-9071377138?fromVariant=9071503219 - niższa cena, a litr więcej. Używał ktoś? W zimie jeżdżę na K2 Claren i jestem mega zadowolony.

 

edit:
Znalazłem jeszcze coś takiego (chyba też polecana marka): https://allegro.pl/oferta/adixol-letni-plyn-do-spryskiwacza-rain-off-5l-7931774008?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aqueryandcategory&bi_c=OTJlNjBjNjUtMmExNS00MDg2LTkyYTAtZjQ2ZmMzYjg1YmZmAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=7220c8a5-5a90-49a7-8b08-1192cf17c61e

Czy jednak lepiej już dopłacić do Sonaxa Extreme?

Szczególnie jedno auto jest eksploatowane w trasach i przydałby się dobry płyn na owady. Myślę teraz nad kombinacją: jakiś niedrogi, ale dobry płyn do jazdy głównie po mieście + skuteczny płyn do trasy na owady.

Polecicie coś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@Kepacz, kupiłeś coś? Nie ukrywam, że dobrze byłoby odkryć coś nowego i fajnego. Sonax Xtreme jest już znacznie słabiej dostępny w marketach, niż był (zarówno letni, jak i zimowy), też wyraźnie zdrożał. Ja generalnie nie wiedziałem co Ci odpisać, ale uważam, że płyny Sonaxa - nie tylko Xtreme - to taki bezpieczny wybór; miałem wszystkie warianty i szczerze mówiąc, te bez Xtreme nie są mniej skuteczne, a bywają wyraźnie tańsze, więc jeżeli miałbyś na nie dobrą ofertę, to możesz śmiało wziąć. Co do dwóch podanych przez Ciebie - nie miałem, nie wypowiadam się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci się uda dostać, to zajefajniebisty jest Jumbo2000 od Softa, ale w Polsce to biały kruk. Mi ostatnio podpasowały orlenowskie Nano, ale plaga owadów jeszcze przed nami, zobaczymy jak się będą spisywać. Jak będzie kicha to chyba kupię baniak Super Strength od Autoglyma. Tani nie jest, trzeba kupić 25 litrów ale jest uniwersalny temperaturowo (letnio-zimowy) więc na długo starczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś szukałem tego Softa z Twojego polecenia, ale nie ma go u nas i dowiedziałem się od @Soft99, że w dającej się przewidzieć przyszłości nie będzie. Tych płynów z Orlenu przelałem dość dużo (myślę, że pod 100 litrów w sumie) i o ile zimowe są moim zdaniem kiepskie*, to letnie są mega ok, zwłaszcza właśnie nano. W zeszłym roku w środku lata jeździłem dużo po autostradach i muszę powiedzieć, że ten płyn sprzedawany w żółtej bańce świetnie ogarniał. Przy okazji przyjemny zapach, minus to oczywiście cena, więc bez firmowej Floty to żaden biznes.

* - zimowe płyny z Orlenu nie mają podejścia do Autolandu zarówno pod względem skuteczności mycia, jak i zapachu. Co ciekawe, płyn sprzedawany pod marką Sylen skuteczniej zmywa niż ten pod marką Orlen w niebieskiej bańce, ze stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy, zimowe nano mi pasowało, ciekaw jestem letniego. Zgodze się że niebi3ski płyn jest kiepski. Zapachowo i jakosciowo, ale nano jak dla mnie ok. Jumbo ciężko dostać,  czasami ktoś na ale drogo wystawia, ale to rzadkość. Szkoda, że nasz @Soft99 nie sprowadza ani Jumbo ani Pouchy, japońskie płyny są niezłe. Może dlatego że u nich klimat taki że robactwa więcej i dłużej lata 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, alfaJersey napisał:

Zobaczymy, zimowe nano mi pasowało, ciekaw jestem letniego. Zgodze się że niebi3ski płyn jest kiepski. Zapachowo i jakosciowo, ale nano jak dla mnie ok. Jumbo ciężko dostać,  czasami ktoś na ale drogo wystawia, ale to rzadkość. Szkoda, że nasz @Soft99 nie sprowadza ani Jumbo ani Pouchy, japońskie płyny są niezłe. Może dlatego że u nich klimat taki że robactwa więcej i dłużej lata 🙂

Nano rzeczywiście lepiej zmywa (choć w sumie też się mało pieni) i nie czuć tak spirytu w kabinie po spryskaniu - ale akurat tych zimowych z Orlenu używam, bo mam, a letnich używam, bo mam i lubię. 🙂

No to może @Soft99 uraczy nas jakąś partią sprowadzoną do Polski? 😄 Myślę, że zważywszy na renomę marki zainteresowanych będzie więcej, niż nas dwóch. 😉

3 godziny temu, david2888 napisał:

Panowie specjaliści. Co sądzicie o tym? 

1.99 zł w DINO 😎

Sprawdź i sam się wyspecjalizujesz 😉 Też go widziałem w Dino (zimą) i rozważałem jako booster do zimowego, ale potem poszedłem do swojej półki z płynami w garażu, a tu pół litra Würtha, jedna cała buteleczka Sonaxa Xtreme, trzy Autolandu i cztery koncentratu z Kauflandu... więc odpuściłem. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał126 sprawdzę, sprawdzę. Miałem zamawiać koncentrat letniego płynu Sonax, ale to akurat trafilem ten Adixol więc wziąłem. 

Zawsze kupowałem Sonax Xtreme lato, zima i byłem zadowolony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, używał ktoś może? Jakieś opinie, wnioski, spostrzeżenia
https://allegro.pl/oferta/plak-letni-plyn-do-spryskiwaczy-z-powloka-hydro-4l-7365267269
Ja w zeszłym roku korzystałem. Efekt hydrofobowy jest znikomy. Widać że krople nieco inaczej siedzą na szybie niż bez tego płynu, ale jest to bardzo mała zmiana. Woda nie zlatuje od prędkości.

Być może wspomaga to działanie nałożonych niewidzialnych wycieraczek, ale tego nie wiem, stosowałem na szybę bez żadnej powłoki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja niestety dużo używam i ostatnio z braku czasu kupiłem na Orlenie letni ten taki zielony... No coś tam czyści, w miarę pachnie, nie zostawia jakichś strasznych śladów - ale plam większych po owadach świeżych i sokach z drzew to nie zmywa za bardzo...

 

Teraz chcę sobie kupić koncentrat i zastanawiam się nad Wurthem. Spoko on wypada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.