Skocz do zawartości

Dywagacje na temat LETNIEGO płynu do spryskiwaczy...


Jan Wronowski

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, kerlik napisał:

@Michal126 sam mi kiedyś poleciłeś Autoland jako alternatywę dla Sonax'a. Od tamtego czasu używam i sobie chwalę :-)

Pamiętam 😉 To bardzo porządny płyn i dalej go polecam na prawo i lewo, tylko jego skuteczność jest niższa niż w przypadku Sonaxa. Warto jednak pamiętać, że jak się ma na szybie powłokę hydrofobową, to skuteczność płynu jest zaburzona - oczywiście na plus 🙂

11 godzin temu, Fredi88 napisał:

Sonax? Zacieki? :shock: Mówisz o serii extreme? Może koncentrat ze zwykłą wodą rozrabiany i to kamień z wody zacieki robi. Używam tylko sonaxa i nie miałem nigdy zacieków nawet w słoneczne dni.

U mnie się zdarzają, ale po wielu spryskaniach i przy ogólnie brudnym aucie (od pyłów). Dlatego nie rozdzieram szat, czy to wina płynu. Niemniej bezbarwny płyn z Orlenu takich rzeczy nie robi nigdy. To schodzi samą wodą, więc da się żyć.

Jeśli chodzi o te płyny nie-xtreme, to prawdę mówiąc, ja tu większej różnicy w skuteczności w stosunku do xtreme nie widzę (takoż w zachowaniu - "zacieki" takie same). Rzadziej się trafiają, więc miewam rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę internetów, zanim trafiłem pół roku temu na forum i nikt o extreme nie mówił. Po Waszych dywagacjach poleciałem od razu po 4 bańki w tesco. Jedna już skończona i powiem tyle : Nigdy innego płynu na lato sobie nie wyobrażam 🙂 Za to doceniam to forum, zawsze konkret 😎 Więc i koledze odpowiem jak wcześniej Panowie.

Tylko EXTREME SONAX 🙂 Btw. w tesco do dorwania za 9.50 szt. 😛 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Karbo napisał:

Poczytałem trochę internetów, zanim trafiłem pół roku temu na forum i nikt o extreme nie mówił. Po Waszych dywagacjach poleciałem od razu po 4 bańki w tesco. Jedna już skończona i powiem tyle : Nigdy innego płynu na lato sobie nie wyobrażam 🙂 Za to doceniam to forum, zawsze konkret 😎 Więc i koledze odpowiem jak wcześniej Panowie.

Tylko EXTREME SONAX 🙂 Btw. w tesco do dorwania za 9.50 szt. 😛 

Dokładnie tak👍Przetestowałem już chyba wszystkie płyny dostępne na rynku i Sonax cena/jakość nie ma sobie równych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś o tym wspominałem, ale nie kombinował któryś z was kiedyś samemu zrobić płyn na lato? 

Jakaś mieszanina płynu typu anty-insekty, jakiś dodatek gliceryny, coś domywającego szyby itp? Ktoś coś kiedyś działał w tym kierunku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie z własnej ciekawości i chęci poeksperymentowania.  Ogólnie wiadomo, że po co skoro są gotowce, a szyby i tak zawsze będą po jeździe upierdzielone i żaden płyn nic nie zmieni.  Tak poprostu z ciekawości cz ktoś jakieś mikstury próbował zmajstrować 😛 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czy ktoś stosował taki turtle wax?

sprowadzony najprawdopodobniej z Litwy (sklep aldik) brak polskiej naklejki.

W niby promocji (wcześniej w ogóle nie było za 9.99 )

 

00a40f8a89cf194334b2c25ff98db514.jpg&key=5f33c43b68068c8d4723e10e6007f6eb0ad12f247e1c5d5fe242db31a25988b4

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimowy płyn TW jest bardzo dobry i tani. Łatwo go dostać w Carrefourze (za cca 11 zł), widziałem też w E.Leclerc (ale drogo, bo za chyba 18 zł) i hurtowni z sieci Profi Auto. Ale taki letni widzę pierwszy raz w życiu. W miarę popularny jest taki w kanciastej bańce, są różne zapachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.06.2018 o 20:27, attur napisał:

czy ktoś stosował taki turtle wax?

sprowadzony najprawdopodobniej z Litwy (sklep aldik) brak polskiej naklejki.

W niby promocji (wcześniej w ogóle nie było za 9.99

 

Stosowałem ten płyn z Turtle Waxa i okazał się trochę gorszy od Sonaxa. Niestety w tej cenie nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem ten płyn z Turtle Waxa i okazał się trochę gorszy od Sonaxa. Niestety w tej cenie nie warto.

gorszy od zwykłego czy extreme? kupiłem jakieś 3 godziny temu i już wlałem. jak tylko od extreme to nie będzie czy źle bo miałem zwykły

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Już po zimie, więc można do tematu wrócić 🙂

Czy koncentrat sonaxa https://allegro.pl/oferta/sonax-xtreme-plyn-do-spryskiwaczy-1-100-koncentrat-6865468280 jest tak samo dobry jak gotowy płyn? 🙂

Dobra, przeleciałem wątek 2 strony do tyłu i znalazłem odpowiedź 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KHOT masz na ten temat jakieś badania, czy tylko zaczytane opinie w necie? 🙂 do picia osobno leci przez mineralizator. A nawet jeśli by była bez mineralizatora to sądzę że i tak zdrowsza od zwykłej kranówki - filtr wstępny po 3 miesiącach ma żółto-rdzawy kolor, więc coś z tej wody wyłapuje. Minerały i tak głównie do organizmu dostają się z pożywienia/suplementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.