Skocz do zawartości

Dywagacje na temat LETNIEGO płynu do spryskiwaczy...


Jan Wronowski

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe wyniki testu https://www.auto-motor-und-sport.de/test/sommer-scheibenreiniger/ ...

Jeden z najtańszych płynów jakim jest koncentrat K-classik z Kaufland'a wypadł lepiej niż koncentrat Sonax'a i niewiele mniej dostał punktów niż Sonax Extreme.

Ktoś używał tego K-classik z Kaufland'a? Czy nie narobi bałaganu na lakierze i reflektorach?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem, ale tego starszego (wyprodukowanego w Niemczech, ten jest wyprodukowany w Czechach), jako dodatek do płynu zimowego. Bardzo fajne pienienie, duża poprawa domywania i silny, akurat brzoskwiniowy zapach. Zarówno niemiecki, jak i czeski mają certyfikat Dekry, więc byłbym spokojny o reflektory. Dobry płyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem, ze ciekawe. Cale poprzednie lato przejeździłem na płynie od Wurtha, i nie spotkałem się z takim problemem, zawsze ładnie pachniało brzoskiwiniami. Co prawda rozrabiałem na chwile przed wlaniem, ale to chyba bez różnicy czy leży w butelce czy w zbiorniku (chyba, ze butelka z lipnego plastiku). Od tego sezonu używam Sonaxa, ale tylko z chęci przyeksperymentowania czegoś innego. Co do zapachu, wg mnie zapach a zwłaszcza jego natężenie jest istotne, może nie w przypadku letniego (bo nie spotkałem się jeszcze, żeby jakiś letni cuchnął), ale w przypadku zimowego tak. 3 lata temu jak skorzystałem z zimowego płynu z Lidla musiałem przez godzine jezdzić z otwartymi szybami, bo nie szło wytrzymać. Następnego dnia jeszcze było czuć. Od tamtej pory zwracam na to uwagę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu kupiłem płyn do spryskiwaczy Wurth-a 5L za 100 zł z wysyłką na Allegro. Z tego można rozrobić 500L płynu. Z tego wychodzi, że cena 4L płynu do spryskiwaczy to cena wody  + 80 gr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam.
Jestem przed kupnem płynu do spryskiwaczy, nowe auto, kolor czarny, wcześniej nie brałem pod uwagę jakoś płynu do spryskiwaczy, ale znajomy zniszczył sobie lakier wlewając jakieś pomyje. 
Co byście polecali aby można spokojnie używać tego na czarnym lakierze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kerlik, w życiu 😉 Autoland jest bezpieczny, ale mało skuteczny.

Niejako z kronikarskiego obowiązku: płyn zostawiający niemożebnie niewielkie ślady jest na Orlenie. Zapach super. Skuteczność w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michal126 sam mi kiedyś poleciłeś Autoland jako alternatywę dla Sonax'a. Od tamtego czasu używam i sobie chwalę :-)

Zainspirowany tym jak zmywa robale na reflektorach przy użyciu spryskiwaczy używam Autoland jako płynu na robale przed myciem na bezdotyku - nakładam atomizerem, sprawdza się przy regularnym myciu:-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, kerlik napisał:

Autoland - zostawia mniej widoczne zacieki na ciemnym lakierze niż Sonax, przyjemny zapach zielonej herbaty, zmywa robale na poziomie Sonax'a

Sonax? Zacieki? :shock: Mówisz o serii extreme? Może koncentrat ze zwykłą wodą rozrabiany i to kamień z wody zacieki robi. Używam tylko sonaxa i nie miałem nigdy zacieków nawet w słoneczne dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.