Skocz do zawartości

Dywagacje na temat LETNIEGO płynu do spryskiwaczy...


Jan Wronowski

Rekomendowane odpowiedzi

Po bardzo obszernym i treściwym temacie o płynach zimowych, postanowiłem zapytac Was czego uzywacie w sezonie "letnim"?

 

Ja w zeszłym roku używałem koncentratu Sonaxa extreme i jak dla mnie po rozrobieniu to najlepszy płyn jaki kiedykolwiek miałem... Może jest jeszcze coś lepszego?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za bezkonkurencyjny uważam koncentrat do szyb Wurth (aukcja nr 1475806505 )

 

- ekonomiczny - z 25ml robie ok 25litrów gotowego płynu do szyb.

- nie marze po szybach i nie zostawia smug

- neutralny dla uszczelek

- świetnie domywa ślady po insektach

 

zawsze rozrabiam z wodą demineralizowaną

 

Sonax Extreme u mnie zostawiał niestety smugi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po bardzo obszernym i treściwym temacie o płynach zimowych, postanowiłem zapytac Was czego uzywacie w sezonie "letnim"?
Zawsze używałem płynu zimowego przez cały rok, ale teraz kupiłem 303 Washer Tablets 5 pack - płyn do spryskiwaczy w tabletkach. Jedna tabletka na 3-4 litry płynu. Na sezon letni starczą mi góra 2 tabletki. Tak więc na 2-3 lata w sezonie letnim mam spokój;-) Rozrobiłem z wodą destylowaną i czeka na wlanie;-) Cena myślę atrakcyjna, jakość zobaczymy;-)

 

[ Dodano: 19 Marzec 2011, 11:01 ]

- ekonomiczny - z 25ml robie ok 25litrów gotowego płynu do szyb.
Wydajność miazga!;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- ekonomiczny - z 25ml robie ok 25litrów gotowego płynu do szyb.
Wydajność miazga!;-)

Tam chyba zabrakło "0" bo w aukcji napisane jest, że z 250ml wychodzi 25l gotowego płynu :)

 

Ja osobiście od dwóch lat używam koncentratów firmowych... zalezy co się trafi... obecnie mam z Mercedesa jeszcze kilka sztuk... wcześniej z Audi. Jedna buteleczka 40ml wystarcza mi na pełne załadowanie (około 4-5l). Szału może nie ma, ale jestem zadowlony... dość tanio wychodzi bo po 4zł płaciłem na allegro za buteleczke. Kilka sprzedałem znajomym po 6zł i zwróciły się koszty przesyłki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz kupiłem 303 Washer Tablets 5 pack - płyn do spryskiwaczy w tabletkach.

 

czekam na recenzje czy warte te tabletki zakupu cena jest bardzo przystepna ale jak z jakością ? oraz najważniejsze czy nie pozostawia plam na lakierze :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od kilku lat tylko i wyłącznie używam Biofix Castrol Premium - zarówno zima jak i lato. Wg mnie zdecydowanie najlepszy, których używałem, a trochę mi przez ręce przeszło: od marketowych, po te ze stacji benzynowych i jakieś inne dziwne wynalazki, po Sonaxy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszłym roku używałem koncentratu Sonaxa extreme
Na lato od dluzszego czasu kupowalem koncentrat Sonaxa, chociaz ten zwykly, bez "xtreme". Po rozcienczeniu wychodzi bardzo fajny plyn, do tego srodek jest bardzo ekonomiczny. Za 20 zl mamy 25l plynu do spryskiwaczy.

Teraz kupilem wersje Xtreme. Jak na razie wiem tylko tyle, ze ladnie pachnie. Z opisu wynika ze ma wiecej srodkow powierzchniowo czynnych (zwykly 5%, Xtreme 15), wiec powinie miec lepsze wlasciwosci czyszczace, chociaz kosztem gorszego wplywu na wosk (np na dachu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rownież uzywam koncentrat z Sonaxa.....dobrze domywa i nawet nieźle pachnie. Ogólnie jeśli chodzi o płyny do szyb to Sonax ma sie czym pochwalic ( w moim mniemaniu oczywisćie). Tylko żeby nie zapoczatkować zaraz burzliwej dyskusji to odrazu nadmienie że na pewno istnieją lepsze płyny od Sonaxa ale jak dla mnie Sonax jest na prawde wystarczający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny zapach, testowany na trasie :)

sonax_do_spryskiwaczy_250ml_jablko_s.jpg

Wysoce skoncentrowany letni płyn do spryskiwaczy szyb i reflektorów samochodowych o przyjemnym, świeżym zapachu. Z 25 ml koncentratu uzyskuje się aż 2,5 litra gotowego do użycia płynu lub jednorazowo, aż 25 L.

 

dalo by sie przerobic to na zapach samochodowy? nasaczyc cos takim kontentratem? robil ktos takie myki :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.