Skocz do zawartości

Dywagacje na temat LETNIEGO płynu do spryskiwaczy...


Jan Wronowski

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
8 godzin temu, W1Michal napisał:

ktoś testował płyn z Orlenu Nano w zółtej bańce ?

Używam Nano Orlen, koloru butelki nie pamiętam, natomiast dobrze radzi sobie z owadami rozbryzganymi na szybie.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec ostatnio wziął taki na Flotę i używa do mycia okien w domu przy użyciu myjki Karcher. :P Podpieprzę mu go i sprawdzę. Zapach ciekawy, jak woda toaletowa. :D Przypuszczam, że będzie skuteczniejszy niż zwykły Orlen, który jest raczej słaby (wymięka przy owadach - skuteczność na poziomie Autolandu - obecny płyn na BP, produkowany przez importera Sonaxa, jest dużo lepszy), ale za to świetnie pachnie (moja dziewczyna twierdzi, że to drzewo sandałowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Czy istnieje jakiś płyn z przeznaczeniem do spryskiwaczy reflektorów ?  Mam wrażenie że te najtańsze płyny po kilka złotych niszczą powierzchnie plastikową kloszy....może wyprowadzicie mnie z ew.błędu ?

Wiadomo słońce robi swoje ale tak czytam ten temat i szczerze zawsze używałem b. tanich letnich płynów - i może to był błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paperson wyprzedziłeś mnie bo miałem dopisać że przy okazji niewidzialnej wycieraczki też mnie interesuje....dzięki.

Czyli jednak temat przeznaczenia do tworzyw sztucznych też odgrywa tu rolę....zobaczymy tego Sonaxa pewnie w przyszłym tygodniu kupię ale coś zimę zapowiadają na najbliższe dni wiec spokojnie trzeba jeszcze zimowy zużyć...a też używam najtańszego...:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, maskun napisał:

Spokojnie trzeba jeszcze zimowy zużyć...a też używam najtańszego...:-(

Przesiądź się na ww sonaxa z serii xtreme. Żaden płyn nie ma podejścia a przy okazji masz pewność że nie zostawi zacieków na lakierze, elementach plastikowych czy nie uszkodzi "plastikowych" lamp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SONAX Xtreme letni koncentrat do spryskiwaczy, jest taki sam jak fioletowy gotowy do użycia? Naprawdę z 50ml mamy 5 l gotowego roztworu? Dużo osób go poleca, chyba na lato kupię i mam nadzieję że nie będzie zostawiał białych śladów

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S3ci0r napisał:

szukaj takich płynów które mają certyfikat dekry, np adixol premium, przynajmniej w teorii powinny być bezpieczne

Uwaga: koncentrat marki własnej Kauflandu też ma taki certyfikat. ;) Tego czeskiej produkcji jeszcze nie sprawdzałem, ale ten niemieckiej jest bardzo podobny do Wurtha - zacząłem się nawet zastanawiać, czy to nie to samo. Bardzo podobnie się pieni, dobrze domywa i identycznie pachnie oraz wygląda. Za 1,50 zł za 250 ml, które dałem za niego (oczywiście kupiłem od razu wszystko, co zastałem :D) - rozbój w biały dzień.

3 godziny temu, kusiu napisał:

SONAX Xtreme letni koncentrat do spryskiwaczy, jest taki sam jak fioletowy gotowy do użycia? Naprawdę z 50ml mamy 5 l gotowego roztworu? Dużo osób go poleca, chyba na lato kupię i mam nadzieję że nie będzie zostawiał białych śladów emoji6.png

Jest identyczny, różni się tylko barwnikiem.

2 godziny temu, kusiu napisał:

Muszę poszukać w sklepach stacjonarnych u siebie bo zamawiać średnio się opłaca, dzięki emoji6.png

Auchan (14 zł/250 ml).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś duże różnice między letnim Sonaxem Xtreme a zwykłym Sonaxem ?  zamawiam akurat oleje i filtry i akurat jest bańka zwykłego za 9,99 zł i myśle że na lato to chyba byłby ok, Xtreme nigdzie u mnie w okolicy nie ma 

 

https://oil-land.pl/pl/p/Sonax-plyn-do-spryskiwaczy-4L/1035

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie jakie teraz ceny są płynu letniego SONAX EXTREME-fioletowy w Tesco i tym podobnym marketach ? Zamawiać chce właśnie oleje i sklep w którym zamawiam mają go w sprzedaży za 11.09zł brutto. To dobra cena? Czy lepiej podjechać do Tesco?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.