Skocz do zawartości

Dywagacje na temat LETNIEGO płynu do spryskiwaczy...


Jan Wronowski

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 14.03.2021 o 12:28, arlid napisał:

@daniel87 Używałem i mam szczerze mówiąc jeszcze zapas z lata - całkiem dobry płyn. Cenowo w porównaniu do jakości jeden z lepszych, jakie można dostać. 

Również go mam i uważam, że bez rewelacji. Dlatego tu przyszedłem, żeby zobaczyć, czy coś ciekawszego nie ma. Niestety robali z szyby mimo NW nie domywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Używałem już kilku letnich płynów do spryskiwaczy i podzielę się swoją opinią.

1. Autoland letni o zapachu zielonej herbaty. Bardzo dobry płyn o fajnym ale nienachalnym zapachu jakby litpona. Bardzo dobrze radzi sobie z brudem i kurzem, ale owady niestety słabo zmywa. Nie zostawia zacieków i jest obojętny dla lakieru bo już z 10 baniaczków mi poszło.

2. Płyn w5 z Lidla letni o zapachu zielonego jabłuszka. Producent o dziwo znienawidzony chemipack Łowicz. Średni płyn, wodnisty, słabo domywający wszelkie zabrudzenia, słabo się pieni. Zapach to mistrzostwo świata nie trzeba wozić zapachów w aucie a wystarczy delikatnie prysnąć na szybę i już piękny zapach mamy w całej kabinie.

3. Płyn z orlenu w żółtej butelce. Bardzo dobry płyn, bezbarwny i ładnie pachnie, ale tutaj nie wiem czym chyba kwiatami. Domywa super, radzi sobie ze świeżo rozjechanymi owadami, ale za to zostawia po wyschnięciu biały osad. Osad nie jest szkodliwy bo bardzo łatwo się usuwa, ale przy czarnym samochodzie psuje estetykę gdy po myciu pryśniemy by umyć szybę. No i cena jest jakby nie patrzeć duża bo kosztuje około 25 zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
W dniu 19.04.2023 o 20:32, Tomek1419 napisał(a):

Używał ktoś z Was koncentratu w5 z Lidla cytrynowego i ma np porównanie do koncentratu sonaxa? Bardzo proszę o opinie. 

Domywanie podobne, ale w5 zawsze stawał się gęsty po jakimś czasie (czasem w 2 tygodnie, czasem w miesiąc), jako booster do zimowego polecam, ale połączenie koncentratu z wodą demi zawsze po jakimś czasie powodowało kisiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Będąc dzisiaj w Lidlu spojrzałem na letni płyn do spryskiwaczy a tam mocne zdziwienie. Płyn był zawsze produkcji hemipack a teraz Lidl zmienił producenta płynów i jest Parys czyli ten sam co przelewa sonaxa. Wziąłem bańkę do testów i nie mogę się doczekać aż wleje do auta 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po 500km trasie przyszła pora na opinie płynu z Lidla. Niby już mało co kwitnie na polach a jak się jedzie po ekspresówce to pełno robali zabitych na szybie.

Płyn fajny, z fajnym zapachem i nawet się troszkę pieni patrząc pod słońce. Pasażerce się zapach bardzo spodobał bo to taki nienachalny grapefruit. Te świeżo trafione owady  zmywa ładnie nie pozostawiając smug. Gorzej z tymi co się chwilę poczeka by nie pryskać co parę minut, wtedy już pomoże tylko zjazd na mop i manualne mycie szyby. Jak na swoją cenę czyli 5.99 to polecam bo mamy 5 litrów spoko płynu. Nie wiem jak działa na lakier i karoserię, ale raczej nie powinien robić szkody 

  • Lubię to 2
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@Hubcio i ja dołożę swoje 5 groszy. Dwa lata temu kupiłem ten płyn z przymusu, a od 2 sezonów jest u mnie numerem 1 - głównie ze względu na stosunek cena/jakość, Ze względu na charakter pracy jedno takie opakowanie często wystarcza mi na 2-3 dni.

Wcześniej kombinowałem z koncentratami i innymi wynalazkami i nigdy nie udało mi się w pełni oczyścić szyby. Nawet mocno stężony koncentrat Sonax z dystrybucji niemieckiej (w tym śmiesznym okrągłym opakowaniu) nie dawał rady z owadami. Koszty pominę.

Jak wszyscy wiemy, przy mocno zaowadzonej szybie nawet myjka na stacji sobie nie da rady. Ja wożę ze sobą atomizer z APC i przy okazji tankowania albo postoju po prostu spryskuję szybę i w 90% przypadków bez użycia jakiejkolwiek szczotki czy "myjki" wszelkie robactwo schodzi - czas i wycieraczki zrobią robotę.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Denek

Tylko, że Lidl w tym roku zmienił dostawcę letniego płynu bo wcześniej producentem był chemipack a o tym płynie już się w tym temacie wypowiadałem.

Teraz dostawca to Parys i tamten stary płyn nie dorasta do pięt jakości tego płynu który jest teraz. W sezonie letnim i w sumie nadal go mam zalanego w aucie poszło mi 3 bańki czyli 15 litrów i jestem bardzo zadowolony z jakości tego płynu i jego ceny. Ceny płynów na stacji tak poszybowały do góry że w Lidlu mam 5 butelek a na stacji jeden 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hubcio @drufi Nie przelewa, a produkuje.

Ten produkowany dla Lidla to prędzej coś pokroju Summer Sprint / Winter Sprint - czyli marka własna Parysa. Reszta (Plak, SONAX i Prestone) jest produkowana na licencji

Z tego co kojarzę, to dla kilku stacji benzynowych też produkują płyny - łatwo rozpoznać po charakterystycznym baniaku (który też robią na miejscu)

https://www.parys.pl/produkcja/

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tak poważnie robicie dywagacje 18 stron na temat letniego płynu do spryskiwaczy?

W domu 2 auta razem robiące jakieś 30 tys km rocznie, od wiosny w obydwu dodałem wody do zimowego, nawet nie mam pojęcia jakiego, w ciągu roku raz dolewałem u żony jakieś 1 l płynu reszta wody, u siebie 2 razy bo mam spryskiwacze i trochę więcej idzie choć zbiornik 5l jest ale tak wchodzi 1,5-2 l płynu i reszta wody...teraz wleje pewnie trochę więcej płynu niż wody i tak przejeżdzimy bo mrozów raczej mało...

Mam 3 banki 5l od 2 lat i jeszcze pewnie rok tym obije...naprawdę spuszczanie się tak nad płynem letnim?

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.