Skocz do zawartości

Dywagacje na temat LETNIEGO płynu do spryskiwaczy...


Jan Wronowski

Rekomendowane odpowiedzi

@Rybik w Machinie, ja bardzo lubię ten płyn z Orlenu 🙂 Moim zdaniem jego moc jest w normie i jest bardzo dobry jakościowo (przezroczysty, nie plami, nic się z niego nie wytrąca).

Dla odmiany nie pałam entuzjazmem do Würtha, jak coraz więcej ludzi na KA, ze względu na wytrącanie się farfocli i "kiśnięcie" po jakimś czasie stania w bańce po rozrobieniu. Myślę, że to wynika z małego stężenia konserwantów, ale to tylko moja idea. Generalnie wolę gotowe płyny i proponuję Ci Sonaxy wszelkiej maści i paści.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mateczek kupiłem tutaj ostatnią butelkę wykupiłem. Nigdzie indziej go nie znalazłem tylko tutaj. Producent ma ma 1.5 l po 40 zł, dużych butelek nie mają i nie wiadomo kiedy będą mieli.

 

https://pokrowceserwisowe.pl/pl/p/ProStaff-KIIRO-BIN-Washer-Water-Repellent-plyn-do-spryskiwaczy-z-efektem-niewidzialnej-wycieraczki/1082

@Streat sęk w tym, że ten płyn od Pro Staff jest całoroczny. Ja zazwyczaj nie jestem w stanie zmarnować ani płynu letniego, ani zimowego i zawsze musiałem wypryskać pozostałości i zalać odpowiedni na sezon. Myślę że ten problem mi teraz odejdzie. Generalnie i tak mało pryskam bo szyby czyste, a auto często myte.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention]b0l5 [/mention]

Gorzej, że płynu wchodzi mi 6L, a czasami przy trasie w cięższych warunkach idzie prawie całość wypsikać na co dzień też auto czyste, więc nie potrzeba pryskać, ale 8 sprysków z przodu i tak przy okazyjnym przemywaniu zużywa chore ilości.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja 😄 Co prawda po lekturze oryginalnej instrukcji się zastanawiam czy mi blach nie zeżre ale wygląda spoko. Można rozcieńczyć 1:2 więc z takiego woreczka będzie 4,5 litra. Dam znać jak ten Prostaff się spisuje. 

 

DSC_0495.JPG

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na alledrogo letni w tabletkach borygo. Z dostawą (nie miałem co szukać u sprzedawcy żeby mieć do smarta) wychodzi 1,89 zł za tabletkę, z tabletki 5 l płynu ma wyjść. 

Jeszcze ich nie sprawdzałem, ale mam w planie zagotować z 2l przefiltrowanej wody, rozpuścić tabletkę, przefiltrować (żeby pozbyć się ewentualnych syfów), rozrzedzić przefiltrowaną i zagotowaną wodą. 

Zagotować wodę, bo filtrowanie też nie pozbędzie się wszystkiego z kranówki. Albo dam szczyptę kwasku cytrynowego. Nic złego nie powinno się stać. 

Myślę też nad kupieniem dysz, które będą waliły mgiełką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plany zawsze można zmienić. Tak czy siak dam filtrowaną wodę. Chociaż to gotowanie to lekka przesada. Plan piękny, ale znając mnie, to nie będzie mi się chciało tyle kombinować. Pewnie wrzucę tylko tabletkę do baniaka i zaleję wodą. A żeby było jeszcze łatwiej, to baniak wrzucę do bagażnika, to się ładnie wytrzęsie podczas jazdy i ładnie rozpuści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2020 o 07:41, david2888 napisał:

Panowie specjaliści. Co sądzicie o tym? 

1.99 zł w DINO 😎

Wytestowałeś już? Jak domywa owady podczas jazdy autostradą?

W dniu 3.05.2020 o 07:41, david2888 napisał:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pany powiedzcie mi bo już na głowę dostaje 😄 

Wasz Sonax Extreme letni też jak głupi przyciągał Mrówki i inne owady do Waszego auta? 

Codziennie mam z 50 skrzydlatych mrówek na aucie i tylko tam gdzie mógł spłynąć płyn (dach,tylna szyba,bagażnik) 😛 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.08.2020 o 18:18, Karbo napisał:

Wasz Sonax Extreme letni też jak głupi przyciągał Mrówki i inne owady do Waszego auta?

Nie, tylko usuwa - te rozpłaszczone na szybie i ewentualnie reflektorach. 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używał ktoś Tenzi letni płyn do spryskiwaczy - 5l (taka czarna bańka) albo K2 NANO SPRYSK/? Cenowo wychodzi za 5L bańkę przyzwoicie, . Pytanie, czy nie zostawia śladów, myje w miarę i jest bezpieczny dla plastiku (reflektory)?
Jak chodzi o K2 w żółtej butli z czymś hydrofobowym na etykiecie to nic specjalnego. Domywa średnio, nocą widzę smugę za nowa wycieraczka Valeo. Zapach nie czuję w aucie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, turzol napisał:

W DE napotkałem takie ciekawe odmiany zapachowe Sonaxa do szyb. Ktoś widział u nas?

Jak nie ma w Sonax Katowice, znaczy, że nie ma wcale. A nie ma, a przynajmniej nie było, jak tam w lipcu byłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.