Jump to content

adek1983

Użytkownik
 • Content Count

  231
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutralna

About adek1983

Informacje

 • Imię
  Adrian
 • Auto
  Audi A4 B5 1996
  Audi A6 C5 2004
 • Lokalizacja
  Zielona Góra
 • Województwo
  Lubuskie

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ja używam koncentratu od VW rozrabianego w stężeniu 2:3. Zamarzająca szyba bo spryskaniu i wytarciu to wina dwóch czynników: 1. Woda w gotowym płynie. Gdybyś spryskał samym koncentratem to takiego efektu nie będzie. 2. Zużyte pióra wycieraczek. Nie zbierają wody do sucha i zostaje cienka tafla wody na szybie, która szybko zamarza.
 2. Używam płynu VAG od dwóch lat i sobie chwalę. Rozrabiam w stężeniu 1:2. Ładnie pachnie i całkiem dobrze myje szyby i lampy.
 3. adek1983

  Lubuskie ?

  Na ul. Dekoracyjnej jest Magic Shine.
 4. Jestem amatorem w tej dziedzinie, ale podzielę się z tobą swoimi doświadzczeniami. Odkurzacz. Używam George-a. Super sprawa, jak dla mnie odkurzacz do zadań specjalnych. Mogę nim odkurzyć w mieszkaniu, wyprać tapicerkę w domu, samochodzie, odkurzać w garażu. Jest drogi, ale wytrzymały i z serwisem nie ma problemu (ja jeszcze go nie musiałem naprawiać, mam go 3 lata). Jeśli chodzi o prespray to oprócz wymienionych przez ciebie używam Nielsen NAP Low Foam i Extra Foam oraz Shiny Garage Carpet cleaner. Ekstrakcja jak pisałeś. Szczotki na wiertarkę jak najbardziej, używam ich do odkurzania i prania wykładziny. Obroty zdecydowanie niskie. Jeśli chodzi o suszenie, to pranie staram się zorganizować w ciepły słoneczny dzień, po ekstrakcji materiał jest lekko wilgotni. Po godzinie na słońcu jest sucho. Jak pogoda nie dopisuje, to można się posiłkować w zamkniętym pomieszczeniu wentylatorem.
 5. Sugerujesz, że zimowy Sonax-a jest taki sobie?
 6. Tak sobie ostatnio kalkulowałem i wychodzi mi, że kompletnie się nie opłaca kupować koncentratu zimowego płynu do spryskiwaczy. Gotowy płyn -20*C 4L kosztuje na Allegro 18 zł. Przy cenie 1L koncentratu 10,40 zł. Producent podaje rozcieńczenie 1:1 by uzyskać -20*C. Więc by uzyskać 4L gotowego płynu potrzeba 2L koncentratu i 2L wody demineralizowanej. Co daje nam 2 x 10,40 zł + 2 x 1 zł. W sumie wychodzi ok 22,80 zł. Przy założeniu, że mamy na Allegro smarta i kupujemy większe ilości płynów.
 7. Ja robiłem to tak, że wkładałem małe kawałki szmatki z mikrofibry do środka, zalewałem rozrobionym APC i tak mieszałem. Następnie płukałem zwykłą wodą. Potem jedno płukanie wodą destylowaną i na koniec płukanie IPĄ.
 8. Jak dla mnie zacząłeś od zbyt niskiej gradacji. Wystarczyło by zacząć od 800. Następnie zbyt duży przeskok z 1200 na 2000. Po drodze spokojnie można było ogarnąć 1500, 2000, 2500, 3000. Wtedy dopiero traktować powierzchnię pastą medium, lub nawet finisch. Do tego pamiętać należy, by przechodząc w wyższą gradację szlifować prostopadle do prac wykonanych niższą gradacją. Przed przejściem na niższą gradacją wysuszyć powierzchnię i kontrolować, czy już rysy z niższej gradacji są zeszlifowane.
 9. Birkhof, AreK dzięki za wyjaśnienie, poszukałem w sieci i chyba już wiem jaka jest różnica. Dzięki za poważne potraktowanie moich wątpliwości.
 10. Ja nie odróżniam, dla mnie to to samo. Jeśli jest różnica to chętnie się dokształcę.
 11. Przy usuwaniu smug z szyb ważną rolę pełni czystość szmatki. Jak zapuszczę u siebie szyby to w pierwszej kolejności zwykła MF + APC 1:9. Następnie płyn do szyb Shiny Garage Perfect Glass Cleaner. Najczęściej po takim zabiegu jest ok, ale czasami trzeba poprawić IPA. I teraz najważniejsze, jak myję szyby płynem do szyb lub ipą to przy zmianie preparatu/szyby zmieniam też szmatkę.
 12. Ja po użytkowaniu przez ponad 3 lata Nielsen Brillance przesiadłem się na ShinyGarage Back2Black Polymer. Jestem mega zadowolony. Aplikacja jest łatwa i przyjemna (zapach coli). Po przejechaniu 1000 km /2 tyg - dressing trzyma się naprawdę nieźle i faktycznie nic się do niego nie klei.
 13. Taka skórka pomarańczy na lakierze to efekt wadliwego lakierowania. Niestety dzisiaj nowe auta z salonu mają taką powłokę lakierniczą. Jeśli Twoje auto jest kilkuletnie - możliwe, że dany element był już lakierowany i wcale nie musi to świadczyć o wypadkowej przeszłości auta.
 14. To tutaj muszą się wypowiedzieć użytkownicy Perl-a. Z tego co tutaj czytałem, też jest zachwalany.

Sponsor serwisu

Pogotowie Zamkowe Gdynia

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.