Skocz do zawartości

Dywagacje na temat LETNIEGO płynu do spryskiwaczy...


Jan Wronowski

Rekomendowane odpowiedzi

Sonax Extreme koncentrat jest w komputroniku po 17.80 zł . Ale moim zdaniem lepszy jest wurth, od 3 lat używam tylko wurtha , dodam że wcześniej miałem sonaxa zwykłego i Extreme przez kilka lat do póki nie odkryłem wurtha jest droższy ale warto

 

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Gold_Car napisał:

Sonax Extreme koncentrat jest w komputroniku po 17.80 zł . Ale moim zdaniem lepszy jest wurth, od 3 lat używam tylko wurtha , dodam że wcześniej miałem sonaxa zwykłego i Extreme przez kilka lat do póki nie odkryłem wurtha jest droższy ale warto emoji6.png

 

 

 

 

W bańce Wurth jest dużo tańszy :) Ale co do jego wyższości się nie zgadzam, w najlepszym wypadku są na równi. Sonax Xtreme i tak jest najlepszym ogólnodostępnym płynem jaki miałem, a miałem ich wiele, bo testuję jak niektórzy na forum szampony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
27 minut temu, Pływak napisał:

Pytanie czy jest jakaś różnica w działaniu miedzy sonax extreme rozcieńczonym zwykła twardą kranówą, a wodą demineralizowaną?

kranówka pewnie zostawi water spoty na lakierze i na szybie gdzie nie sięgają wycieraczki,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buteleczka koncentratu 15 zł + 5 baniek wody demineralizowanej 5*2,50 zł = 12,50 zł to razem 27,50 za 25 litrów. Bańka gotowego kosztuje od 5-6 zł w promocji w Auchan do 14 regularnie w Tesco, czyli 25 litrów wychodzi za ~31-87 zł. Z chemicznego punktu widzenia chyba ciężko, żeby koncentrat robił odwróconą osmozę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za kalkulację czyli dla dosłownie kilkunastu groszy różnicy na litrze nie chce mi się bawić z koncentratem i wodą demiralizowaną może gdybym używał ilości hurtowe ale latem to mi baniak na miesiąc albo lepiej starcza. Poza tym nie od dziś istnieją środki chemiczne zmiękczające wodę. Stosowane do prania ciuchów jak i mycia auta nie powodują wytracania się osadów. Nie jest to typowa demineralizacja i nie jest tak skuteczne jak inne metody ale w jakimś stopniu działa. Co widać np. różnych szamponów do auta. No ale na forum detailingowym powinno się o tym widzieć szczególnie Ci co piorą fibry z dodatkiem octu wiedza jak dobrze radzi sobie z osadami twardej wody i nie pozostawia nowych  :D

 

P.S Zepsuła się forumowa blokada użytkowników? Trzeba by zgłosić awarie w administracji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn koncentrat wurth ma ponoć środki zmiekczsjac wodę . Ja nie kupuje wody tylko daje kranówke przefiltrowana przez filtr . A jak już to kupuję wodę destylowaną, nie demineralizowaną za pomocą filtrów, bo do tej ostatniej nie mam zaufania.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pływak napisał:

No ale na forum detailingowym powinno się o tym widzieć szczególnie Ci co piorą fibry z dodatkiem octu wiedza jak dobrze radzi sobie z osadami twardej wody i nie pozostawia nowych  :D

P.S Zepsuła się forumowa blokada użytkowników? Trzeba by zgłosić awarie w administracji :D

Widzę, że nie potrafisz dać sobie na wstrzymanie nawet w odpowiedzi na życzliwą radę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ale Autolandowi nic nie brakuje. Jedynie kiepsko usuwa owady, po prostu nie ma szczególnie dobrej mocy (tutaj Wurth i Sonax biją go na głowę). Jest zupełnie bezpieczny, fajnie pachnie, a roztwór jest prawie przezroczysty. Czasem używam, bo kupiłem trzy buteleczki na wyprzedaży w Kauflandzie po 2,99 zeszłej jesieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, BiałyGTi napisał:

za grosze czyli ile bo moze jednak warto dołożyć kolejne grosze do sprawdzonego sonaxa bądź wurtha

Ja kupiłem w lokalnym sklepie u mnie w mieście , 2.99zł za buteleczkę.

Wziąłem ostatnie 2szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
11 minut temu, StreamHD napisał:

A nikt nigdy się nie zastanawiał nad własną recepturą na tym forum ? 

Żadnych eksperymentów typu dowalić do płynu środek wybitnie dobrze radzący sobie z owadami itp?

To w sumie nie glupia mysl. Nastepnym razem do roztworu doleje 50ml jakiegos na muchy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, StreamHD napisał:

A nikt nigdy się nie zastanawiał nad własną recepturą na tym forum ? 

Żadnych eksperymentów typu dowalić do płynu środek wybitnie dobrze radzący sobie z owadami itp?

Strasznie lubię rozcieńczać chemię, dbając pedantycznie o proporcje roztworów, jakbym był alchemikiem. Ale na to nie wpadłem, z jednego powodu: nie wiem co tam musiałoby się znaleźć, żeby było takie, jak być powinno. Wystarczy, że niektórzy stosują jako płyn do spryskiwaczy wodę z płynem do naczyń i do tego w mojej ocenie takie poszukiwania na własną rękę by się sprowadzały, przynajmniej w początkowej fazie. To już wolę wyłożyć za odpowiednio sformułowany koncentrat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, tak czytam Wasze posty i się dziwie, że wymagacie od płynu zmywania śladów po owadach. Miałem dużo płynów, od najtańszych po Wurtha którego ostatnio używam i moim zdaniem jeżeli chodzi o tego typu zanieczyszczenia to wszystkie są jednakowo nieskuteczne. Nie wiem, może kwestia tego, że nie mam spryskiwaczy mgłowych. Wydaje mi się, że nie ma płynu, który dobrze usunie ślady po owadach, bo zbyt krótko ma on kontakt z nimi, a ponadto wycieraczki nie mają tak dużego nacisku na całej swojej długości, żeby ściągnęło to. Jeżeli już, to musiałaby być to tak mocna chemia, która by przy okazji uszkodziła by uszczelki, lakier i wycieraczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z białym nalotem jak płyn wysycha odkąd kupiłem samochód. Nie wiem co było wlane do spryskiwaczy, wyglądało na wodę. Wykończyłem i wlałem jakiś marketowy płyn zimowy, nie pomogło to wlałem i zużyłem cały orlenowski letni płyn do spryskiwaczy i dalej po nawet krótkim użyciu na bokach szyby i wszędzie tam gdzie nie dochodzi wycieraczka zostają białe zacieki jakbym wodą z kamieniem lał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Sonaxa Extreme. Pieni się mocno i ma lepsze właściwości domywania więc może lepiej zadziała na resztki starego płynu.

A najlepiej kupić koncentrat i zrobić mocny roztwór który załatwi resztki starego.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.