Skocz do zawartości

Czarne plastiki - pielęgnacja, czyszczenie, konserwacja


Rekomendowane odpowiedzi

Odrobinę tak, sam szukam czegoś bardziej pod kątem czasu jaki zostanie niż efektu i do tego aby nie zmienił zbyt tworzywa pod kątem koloru czy połysku. Sklepu albo braki albo środki które bardziej idą w opony i połysk niż w naturalne zabezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kepa416 napisał:

Odrobinę tak, sam szukam czegoś bardziej pod kątem czasu jaki zostanie niż efektu i do tego aby nie zmienił zbyt tworzywa pod kątem koloru czy połysku. Sklepu albo braki albo środki które bardziej idą w opony i połysk niż w naturalne zabezpieczenie.

Jeśli szukasz neutralnego i trwałego zabezpieczenia tworzyw zewnętrznych  to będzie trudno... Większość tych trwałych albo nadaje połysk, albo przyciemnia, albo dodaje obie te cechy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Eidos71 napisał:

Oglądałem wszystkie odcinki - niestety, ale najciekawsze i najtrwalsze dressingi (poza pastą do butów i Solution Finish) są niedostępne w PL...

Jakoś mnie nie dziwi, że popularny CP Perl tak szybko zdechł 🙂

 

Wiesz może czy w PL jest odpowiednik Turtle Wax Trim Restorer?

Z nimi zawsze zamieszanie, bo albo nie ma albo wystąpi pod inną nazwą

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ghost napisał:

Wiesz może czy w PL jest odpowiednik Turtle Wax Trim Restorer?

Z tego, co mi wiadomo, niestety nie ma ani konkretnie tego produktu, ani dorównującego mu od Turtle Wax. Podobna sytuacja jest z zielonym dressingiem do opon od TW - w Polsce niedostępny, a ich dostępny dressing to porażka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, analyzator napisał:

Wow jeżeli chodzi o kiepskie wyniki perla to jestem zdziwiony. That Black stuff O_o może ktoś z dystrybutoròw ściągnie.

U mnie na plastikach też mocna średniawka ze strony PERLA... 1-2 dni deszczu i go nie ma. Na plus efekt po. Krycie defektów i poczarnienie rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, zieloczek100 napisał:

Uniwersalny środek do przyciemnienia i zabezpieczenia na dłuższy czas opon i plastików zewnętrznych, ADBL tire dressing czy K2 Sigma Pro ? 🙂

Adbl nie znam

Sigma pro u mnie na oponach niestety zjeżdża raczej szybko. Ma świetny look ale po 200-300km jej nie ma.

Na oponach perl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zieloczek100 napisał:

Uniwersalny środek do przyciemnienia i zabezpieczenia na dłuższy czas opon i plastików zewnętrznych, ADBL tire dressing czy K2 Sigma Pro ? 🙂

K2 nie znam,

ADBL TD lekko żelowy w konsystencji, zapach spoko choć ze względu na zdrowie lepiej nie wąchać, wydajny.

Zdecydowanie jeden z tych bardziej trwałych. Wygląd ma specyficzny, troche w kierunku żywicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zieloczek100 napisał:

Uniwersalny środek do przyciemnienia i zabezpieczenia na dłuższy czas opon i plastików zewnętrznych, ADBL tire dressing czy K2 Sigma Pro ? 🙂

Używam ADBL Tire dressing i jak na odpowiednio wyczyszczonych oponach trzyma się bardzo długo, tak na plastikach zewnętrznych go nie lubię.

Po pierwszym deszczu pod listwami są tłuste zacieki (nawet po dotarciu produktu). Może kwestia tego, że akurat moje tworzywa tego dressingu nie przyjmują, więc efekt jest iście chwilowy. Do tworzyw zewnętrznych używam Meguair's trim detailer i ten mi zdecydowanie dłużej siedzi i nie zostawia żadnych zacieków. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

Odgrzeje trochę kotleta z zapomnianym SG Jet Black Trim - dalej w formie ;)  

Zarzuciłem na wszystkie plastiki w C3. Zobaczymy ile posiedzi i czy przebije mojego ostatniego faworyta od Fireball

20201025_152437.jpg.da2a539d3105be13c91a119d9f07056b.jpg

20201025_152455.jpg.0ee8aa5d293b14aeac04dfaee9cef88b.jpg

20201025_152505.jpg.dcca57ded7fe8d5de11d96c5a14a4140.jpg

20201025_152523.jpg.798e6e41610af6518726816cc580b3ad.jpg

20201025_152540.jpg.6558a704ccbe3deb136125c8c49526cc.jpg

  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Grzechu23 napisał:

  

Odgrzeje trochę kotleta z zapomnianym SG Jet Black Trim - dalej w formie 😉

Zarzuciłem na wszystkie plastiki w C3. Zobaczymy ile posiedzi i czy przebije mojego ostatniego faworyta od Fireball

20201025_152437.jpg.da2a539d3105be13c91a119d9f07056b.jpg

20201025_152455.jpg.0ee8aa5d293b14aeac04dfaee9cef88b.jpg

20201025_152505.jpg.dcca57ded7fe8d5de11d96c5a14a4140.jpg

20201025_152523.jpg.798e6e41610af6518726816cc580b3ad.jpg

20201025_152540.jpg.6558a704ccbe3deb136125c8c49526cc.jpg

  

u mnie się nie sprawdza, zostawia biały nalot 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@smerf91 a Ty coś więcej powiesz? 😉

Właśnie jestem na etapie poszukiwań dressingu do plastiku, lubię kosmetyki, które są po prostu trwałe, dlatego powinienem zastanowić się na DLUX, ale może jednak ten Jet Black od SG jest dobrym rozwiązaniem. Zastanawiałem się jeszcze nad FW Plastic Fanrastic, u mnie na szczęście nie ma duży tych wyblakłych plastików, bo tylko listwy na dachu i podszybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rudi0018 napisał:

lubię kosmetyki, które są po prostu trwałe,

Jeśli chodzi o trwałość to bierz DLUX.

SG Jet Black fajnie przyciemnia, kropelkuje ale nie jest to demon trwałości.  Początkowo da efekt "łał"  który z każdym kolejnym myciem powoli słabnie. Nigdy nie mierzyłem trwałości  bo aż tak zajechanych plastików u siebie nie miałem, a powyższe zdjęcia to było auto kolegi szykowane na sprzedaż i miałem szybko coś z tym zrobić :)

FW nie miałem więc się nie wypowiem.

Więc jak wspomniałem jak trwałość do DLUX który jak dobrze przygotujesz powierzchnię to  Ci dłuuuugo posiedzi i jest mega łatwy w aplikacji :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.