Skocz do zawartości

Czarne plastiki - pielęgnacja, czyszczenie, konserwacja


Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie na plastikach zewnątrz od ponad tygodnia siedzi u mnie RRC PC, na listwach efekt jest ok natomiast na progach powychodziły jakieś takie białe mazy...

Dylemat mam nad SG Jet Black oraz Owatrolem, - wiem, że dwa różne produkty i inne działanie jeśli chodzi o trwałość/aplikację, tylko teraz dylemat: Czy lepiej na razie przeczyścić te plastiki APC i zaaplikować sobie Jet Blacka by pokrył te ślady - gdyby APC nie wyczyścił do zera tylko powiedzmy zebrał większość / odczyścił powierzchnię to można położyć? Czy jednak czeka mnie całkowite wyszorowanie tego cuda do zera i wtedy w zależności od efektu/trwałości jaki chcę uzyskać nałożyć sobie albo SG albo Owatrola?

Inne środki typu Q2 Trim, Dlux odpadają, bo i tak za kilka miesięcy auto będę zmieniał, więc wolałbym zainwestować w coś budżetowego 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MlodyKoguT właśnie wiem..., przejrzałem już chyba większość rzeczy na temat tego środku na forum, no ale jak to mówią mądry Polak po szkodzie... 😉

Tego właśnie chciałbym uniknąć na tą chwilę, zwłaszcza, że urlop się kończy i będzie dużo mniej czasu, by na spokojnie przysiąść i porządnie to zrobić a przecież trzeba jeszcze zadbać o inne rzeczy w aucie w wolnej chwili. Generalnie skłaniałbym się bardziej Owatrolowi ze względu na trwałość i że nie trzeba będzie co jakiś czas tego znowu poprawiać jak w przypadku Jet Blacka, jednak pytanie czy po nałożeniu na ten syf też będzie on tak samo trwały jak na dobrze przygotowanym plastiku bez żadnych powłok, dressingów, odżywek. Poza tym odstrasza mnie trochę podobna konsystencja tego produktu, Jet jest fajny bo jest w formie takiego żelu , na pewno się łatwiej aplikuje i nawet jak się tam lekko zabrudzi lakier wokół plastiku to można bez problemu to zetrzeć i nic się nie stanie.

Na razie mam taki plan, żeby jeszcze sobie tam odczekać z 2 tygodnie obserwować sytuację z tymi listwami, zakupić jeta i z każdym nałożeniem czyścić te plastiki, aż w końcu osłabi się ten PC, bo ktoś też napisał, że mimo szorowania przez długi czas to i tak nie zeszło od razu tylko dopiero po jakimś tam czasie, myciach itd. A najwyżej jeśli zdążę w obecnym aucie to na wiosnę jak już wróci wszystko do normy to położyć sobie ze sztuką Owatrola czy może jakąś inną powłokę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@rudi0018 Ciężko powiedzieć bo kiedy mam tylko możliwość to smaruje ale co zauważyłem to już po pierwszym myciu ciut blednie za to ładne krople utrzymują się znacznie dłużej ale nigdy nie zapisywalem kiedy aplikowalem itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rudi0018 napisał:

Właśnie zastanawia mnie, który dressing jest najbardziej trwały, jeszcze myślałem nad ValetPro Black to future, jak go ocenicie?

A Wy jakich dressingów używacie i który Waszym zdaniem jest najtrwalszy? 

KochChemie Nano Magic Plast Care, potem ValetPro Trim Glitz. Podobno Polytop też trwały jak Koch NMPC. Miałem Black to the Future i marnie, SG słabszy od Kocha zdecydowanie. Lepiej kupić od kogoś trochę Kocha albo Polytop'a albo iść w DLUX'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Funky Witch napisał:

@Funky Witch Właśnie w końcu muszę ją kupić i spróbować;) Zobaczymy jaki Shine daje na Stilo plastikach 😛

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 godzinę temu, Qlimaxss napisał:

@Funky Witch Właśnie w końcu muszę ją kupić i spróbować;) Zobaczymy jaki Shine daje na Stilo plastikach 😛

Wrażenia dodaj do dedykowanego tematu z testem 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey, poczyniłem malutkie testy porównawcze z uwagi na to ze kolega @menior miał mała rozkminę na temat czy Tire dressingi są wytrzymałe na plastikach 😛 .Więc podjąłem rękawice i przy ostatnim ogarnianiu położyłem na swoje plastiki do boju stanęły . Ciasteczka Adbla , i najnowszy Black2Black Polimer  , a dla porównania położyłem Jet Black od SG. Przebieg spisany a że już od położenia ich na auto pękło 260 km a było to w poprzedni czwartek wieczorkiem  to coś wrzucę 😛 .

Więc tak na prawym boku siedzi przód 

SG<-> ADBL 

IMG-20191128-073402.jpg

a tu lewy bok 

SG B2BP <->SG JB

IMG-20191128-073426.jpg

tył 

SG B2BP <->SG JB

IMG-20191128-073439.jpg

IMG-20191128-073447.jpg

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@menior  Wiem niestety 😐 taka pora roku ze ciężko o dobre światło ;( . A tym bardziej ze foto z telefonu . Więc tak po aplikacji Ciasteczka mega połyskujące na plastikach , z kolei Shiny taki wręcz matowe wykończenie , Ale jak widać trochę na tych słabych fotach to po nocy wyrównały się i teraz ciężko powiedzieć gdzie co leży ;( Ale obserwuje i będę upy robił zobaczymy jak z trwałością. 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który z dostępnych w PL produktów do odnawiania mocno wypłowiałych plastików coś al'a Solution Finish Black Plastic polecicie. Miałem kiedyś od kuzyna Adam's Black Trim i był rewelacja. Ale w pl już go nikt nie ma. Więc co w zamian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.