Jump to content

Czarne plastiki - pielęgnacja, czyszczenie, konserwacja


Recommended Posts

Czego używacie jakie macie z tym doświadczenia ?

 

kryteria takie jak

 

łatwość aplikacji

 

efekt po nałożeniu

 

trwałość

 

konfrontacja z wodą

 

i...

Link to comment
Share on other sites

ja ostatnio jestem pod wielkim wrażeniem mega taniego, marketowego środka BAMP firmy Autoland. mimo, ze staram sie kupować produkty jak najlepsze, to lubie czasem wywalic parę dyszek w markecie, choćby po to, żeby móc z czystym sumieniem wydawać 3 razy tyle na produkt do tego samego w zymolu czy megsie.

postaram się niedługo wrzucić zdjęcia 50/50 z tym środkiem.

Link to comment
Share on other sites

julian wydaje mi się że kupiłem ten środek i jest kiepski, ale zaraz sprawdzę, czy to aby napewno ten co polecałeś ;)

 

Sprawdziłem, mam go, w pierwszych testach nie wypadł najlepiej, ale na plastiku typowo zderzakowym go jeszcze nie testowałem. W każdym bądź razie mój egzemplarz zostawia smugi a nakładam oczywiście gąbką od producenta.

Link to comment
Share on other sites

to wywal ten kawałek gąbki, weź większą, ta ichnia jest faktycznie masakryczna. może to kwestia nakładania środka, ja go delikatnie wcieram i nie ma żadnych smug...

 

edit: są zdjęcia.

IMG_8486.JPG.67e0f77d9266317cfccb09fd4b2f65b4.JPG

IMG_8485.JPG.0fd76c5488ed9e32c629fc97e7e52a0f.JPG

Link to comment
Share on other sites

zależy od tworzywa. z tego co mogłem sam zaobserwować to około miesiąca przy normalnym użytkowaniu, czasem krócej. marnie reaguje na szampon, co jest dużym minusem, dobrze znosi wodę, spływa jak z wosku.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

To ja odpowiem bo ja winien za tą aukcje jestem .

 

Chodzi oto że black wow do środek do "surowych" plastików zewnętrznych jak skapnie na lakier żadnych szkód nie wyrządzi jedynie zrobi tłustą plamę którą trzeba będzie zmyć :)

Link to comment
Share on other sites

nOx, czy wydajność black wow jest faktycznie tak genialna? jest coś, co może równać sie z tym środkiem? ja już od dawno poszukuje czgos na prawdę dobrego do plastików, na DW zbiera świetne recenzje, ale zdaje się, że wymaga rozcieńczenia/bardzo niewielkiej ilości przy aplikacji?

Link to comment
Share on other sites

bardzo niewielkiej ilości przy aplikacji?

 

To przede wszystkim ja go aplikuje za pomocą piankowego aplikatora dosłownie 1-2 krople i wcieram tak długo aż nie będziemy widzieć efektu środek naprawdę baaaardzo wydajny .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

CarPlan Black Trim Wax - do starych, szarych, zmatowiałych plastików, myślę że się sprawdzi. Ożywi, przyczerni.

Natomiast do nowych raczej nie...mam jakiś zaciek/odbarwienie na plastiku i nic nie pomogło. Rysy na lusterkach pokrył w średnim stopniu.

 

Ogólnie przyczernia, ożywia. Do starych aut/plastików tak, do nowych nie. Trzeba uważać przy aplikacji, bo brudzi lakier, ale bez problemu daje się zmyć.

Link to comment
Share on other sites

Ja używam i mogę polecić do elementów plastikowych AG Plastic Conditioner. Jest to produkt w formie dressingu, utrzymuje się na aucie spokojnie około miesiąca myjąc auto raz w tygodniu szamponem o neutralnym pH. Pewnie i dłużej będzie na aucie, ale co drugie mycie korci mnie żeby plastiki odświeżyć ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

marctwain, pewnie to też kwestia plastiku. Ja używałem tego na plastikach w land roverze disco 3 mojego wuja(tam też jest ich mnóstwo) i wyszło super na początku, ale po tygodniu niestety się wchłonęło/splynęlo...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.