Skocz do zawartości

Czarne plastiki - pielęgnacja, czyszczenie, konserwacja


Rekomendowane odpowiedzi

Zamówiłem próbki 50ml. Zobaczymy. Jako jedyni macie chyba nie podkręcone terminy żywotności, leżenia dresingów. Wiem, że papier jest cierpliwy. Ale czasem opisane, że coś siedzi 2 miesiące a w realu 3 tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
23 godziny temu, V1RU$ napisał:

Zamówiłem próbki 50ml. Zobaczymy. Jako jedyni macie chyba nie podkręcone terminy żywotności, leżenia dresingów. Wiem, że papier jest cierpliwy. Ale czasem opisane, że coś siedzi 2 miesiące a w realu 3 tyg.

mamy nadzieję że produkty się spodobają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie na błyszczące czarne plastiki wewnątrz? Da rade zwykły matowy dressing np. funky witch, czy lepiej do tych błyszczących kupić specjalnie coś innego? Przed nałożeniem błyszczące plastiki też wyczyści apc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PIO1405 napisał:

Przed nałożeniem błyszczące plastiki też wyczyści apc?

Każda powierzchnia, niezależnie od faktury/połysku, musi zostać oczyszczona przed aplikacją zabezpieczenia.

 

Godzinę temu, PIO1405 napisał:

Co polecacie na błyszczące czarne plastiki wewnątrz?

Chodzi Ci o dekory z piano, czy o zwykłe tworzywa ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Eidos71 napisał:

Każda powierzchnia, niezależnie od faktury/połysku, musi zostać oczyszczona przed aplikacją zabezpieczenia.

 

Chodzi Ci o dekory z piano, czy o zwykłe tworzywa ? 

Chodzi mi o te czarne błyszczące listwy. (Wnętrze insignia 2009 r) 

7ADC97CB-03EB-46FD-9BA4-EB20D3681424.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, PIO1405 napisał:

Chodzi mi o te czarne błyszczące listwy. (Wnętrze insignia 2009 r)

Czyli dekory piano. Zamiast zwykłego dressingu lepiej użyć dedykowanego, chwalonego na forum, rodzimego MF Interior Finish HD, lub Zymol Detail Wax. Możesz też śmiało użyć tańszej opcji: Meguiars Synthetic X-Press Spray Wax (jego cywilna wersja w mniejszej butelce to Ultimate Quik Wax). Generalnie ja traktuję wstawki piano bardziej tak, jak lakier, niż jak typowe, wewnętrzne (lub zewnętrzne) tworzywo sztuczne - poza tym tworzywa piano możesz polerować tak, jak lakier, co nie jest możliwe przy typowych, wewnętrznych elementach kokpitu z tworzywa.  

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dekory piano. Zamiast zwykłego dressingu

A tak na prawdę wszystko co jest naturalnym woskiem super siada na pianki w środku. Czy to nattys czy Purple haze czy sv onyx. MW jagodowa tez jest super - bezproblemowe docieranie, super zapach. Produkt do którego chce się wracać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam. Planuje nałożyć coś na te dolny listwy oraz hokeje w Audi A3:

image.png.b052f29d7f40f10c5258b5c4eba79e0e.png

Mam do wyboru:
Car Pro dlux plastic oraz plastic conditioner od rrc customs. Produkt od rrc pomimo, że tańszy daje bardziej głębszy czarny kolor na czym najbardziej mi zależy.
Który polecacie ? Czy jeszcze coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 minutę temu, paperson napisał:

@Dejmian właściwa odpowiedź jest jedna: CP Dlux. Na min. rok będziesz miał spokój. Resztę powłoki zużyjesz na kilka kompletów felg.

Ewentualnie UNCr albo Solution FInish

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, pojawiły się inne wydatki i mówiac wprost nie mam aż 160 do wydania na tego dluxa i teraz mam dwie tańsze opcje w postaci :
carpro perl coat VS  Shiny Garage Jet Black Exterior Trim Restorer
Zależy mi na długo utrzymującej się głębokiej czerni.
A z tych który?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koch NanoMagicPlastCare ale nie PSS bo mnie zawiódł , krople jakieś takie rozlazłe mam nadzieje że nie będzie zjeżdżał zbyt szybko (czekam do pierwszego deszczu) . Połasiłem się na większe opakowanie i zostaje na opony. 

Skołuj sobie GKV od kocha


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie, mam problem z zewnętrznymi, nielakierowanymi plastikami na których długo leżało błoto. W wyniku tego powstały brązowawe przebarwienia podobne do tych które można zaobserwować na zaniedbanych oponach. Jeszcze tego nie ruszałem, natomiast nie czyściłem jeszcze takiego przypadku i prosiłbym o podpowiedzi jak ten brud bezpiecznie usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.