Skocz do zawartości

Czarne plastiki - pielęgnacja, czyszczenie, konserwacja


Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
2 godziny temu, menior napisał:

Czym byscie odswiezyli na dluzej blotniki lekko zmatowiale? Co pezyciemni bez sztucznego polysku i polezy jak najdłużej,Polytrol czy moze jednak zainwestowac i dac C4 ? 

Solution Finish - Black Plastic & Vinyl Restorer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wracajac do tematu (chodzi o bmw x1) dalem c4 i efekt nie do konca mnie zadowala,to znaczy nie jest zle zderzak prezentuje sie zdecydowanie lepiej ale nie jest to efekt glebokiej czerni jaki lubie 😏 chyba moglem postawic na sugerowany solution finish 🙄 pytanie co teraz? Solution finish na c4 to chyba nie.....sciagac c4 by klasc Solution tez raczej nie,pozostaje chyba tylko podbic sobe czasami jakims dressingiem tylko czy na c4 beda lezec ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Moderator
7 godzin temu, DyndaS napisał:

No a co rozumiesz poprzez fajnie i nie fajnie działa?

niekiedy plastik sie odbarwia i pozostaja place ktore wygladaja mega srednio. Bezpieczniejszy jest ovatrol, smarujesz raz i co roku poprawiasz i masz z głowy 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Streat napisał:

niekiedy plastik sie odbarwia i pozostaja place ktore wygladaja mega srednio. Bezpieczniejszy jest ovatrol, smarujesz raz i co roku poprawiasz i masz z głowy 🙂 

 

7 godzin temu, BiałyGTi napisał:

@DyndaS nie raz opalarka wcale nie dziala, innym razem powstają plamy wszystko zależy od plastiku 

 

Czyli pewnie jestem skazany na owatrol. 

Przydałoby się info of kogoś, kto ma doświadczenie z suzuki z tamtych lat jeśli chodzi plastiki i opalarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opalarka to imo zawsze kiepski wybór.
Opalając wypłowiały plastik sprawiamy, że oleje w nim zawarte wychodzą na powierzchnię przywracając mu oryginalny kolor. Problem polega na tym, że z czasem te oleje wyschną i plastik znów wypłowieje ale gorzej niż poprzednio. Za każdym razem będzie suchszy. Lepszym wyjściem jest owatrol lub dedykowana chemia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam
Nie wiem co mam zrobić z plastikami pod maską, mają brązowy nalot wyglądający jak okopcony stary lakier, w niektórych miejscach kruszy się i idzie zdrapać część paznokciem.
Próbowałem magiczną gąbką od ADBL i APC (G101) 1:10 i 1:5 - na plastikach z teksturą nic nie idzie.
Kolega z pracy proponował opalarkę ale boje się że to mi się wtopi w plastik.

Inny powiedział żeby zaplakować albo czarnym sprayem zamalować ale boje się żeby po plaku nie mieć pożaru pod maską.

Mechanik stwierdził że wszystkie stare plastiki w audi tak wyglądają i że w fabryce z zewnątrz nanoszona jest powłoka która z czasem kruszeje.

Efekt jaki chce osiągnąć to czarny jak smoła mat.

image.png.a472b612abb85252400f2fb148c212e8.png

image.png.6eadc7c485faa6611bed91c812f4aed0.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
Godzinę temu, menior napisał:

Solution Finish plus powloka,czy takie combo ma sens? Ktos probowal? 

Może nie powłoka, ale prawie dobę po aplikacji Solution Finish, zaaplikowałem na wierzch Optimum Opti Coat Hyper. Warstwa Solution nie wymyła się, nie powstały żadne plamy. Czy wpłynęło to na trwałość ogólną kanapki - nie wiem, bo od lipca auta nie widziałem. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Planuję zabezpieczyć praktycznie nowe autko (przebieg ok. 100km), w tym plastiki. Z racji pory roku zostaje mi opcja ogarnięcia na bezdotyku, przejazd do garażu i tam dalsza zabawa. Myślicie, że Apc + magiczne gąbki wystarczą do wyczyszczenia plastików.

Iść w owatrola, Dluxa czy coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, mam pytanko. 

Czy Perla jak zmieszam z wodą demineralizowana i zostawię w butelce z atomizerem to po upływie powiedzmy 5miesiecy stanie się coś?  Czy taki gotowy produkt może być tylko przed użyciem dobrze wstrząsnąć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dawno nie śledziłem tematu powłok, co polecicie obecnie do plastików? Miałem Gyeona Trim z którego byłem zadowolony ale niestety źle zamknałem buteleczke i połowa butelki poszła na śmietnik 😞 Może pojawiło się coś lepszego? Szukam ponadprzeciętnej trwałośći.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.