Skocz do zawartości

Czarne plastiki - pielęgnacja, czyszczenie, konserwacja


Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Ziółas napisał:

Lubię wracać do SG Jet Black ale chyba was przebijam bo mam jeszcze w starej butli ale jeszcze w kolorze czerwonym czyli teoretycznie wersja przed 2015r Nadal działa i ma się dobrze. 

Ja tak samo mam jeszcze w tej pierwszej wersji, ale nie na wszystkie plastiki się sprawdza, przykładowo w Astrze G nie spełnia swojego zadania. 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zakupiłem soft99 nano hard plastic, przyznam ze dopiero dostrzegłem ze za tę cenę otrzymałem 8ml...... nie wiem czy na same elementy zderzaka to starczy?!

czy możecie polecić jakąś dobrą, trwałą powłokę/preparat na czarne zderzaki?

 

SOFT99-Nano-Hard-Plastic-Coat-powloka-na-plastiki.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, kM3 napisał:

Panowie zakupiłem soft99 nano hard plastic, przyznam ze dopiero dostrzegłem ze za tę cenę otrzymałem 8ml...... nie wiem czy na same elementy zderzaka to starczy?!

czy możecie polecić jakąś dobrą, trwałą powłokę/preparat na czarne zderzaki?

 

 

Starczy spokojnie, bardzo wydajny jest. Coś innego? Dlux od CarPro.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Który z produktów najdłużej posiedzi na plastikach (ile czasu realnie):

Koch PSS, 

Funky Witch Plastic Fantastic, 

Owatrol Polytrol,

Shiny Garage Jet Black,

Carpro perl coat,

K2 Sigma PRO ?

Czy któryś z powyższych poza K2 pozostawia połysk? 

 

Czy do czyszczenia zewnętrznych plastików wystarczy APC Good stuff 1:10 czyszczone pędzelkiem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam tylko Sg jet black ale z tego co sledze forum i tego co napisałeś to zdecydowanie ovatrol. On konsystencja przypomina zywiece a nie dresing 

 

Chyba że znajdziesz wycofanego juz "czarnego kruka" od rrc bo to jest plastico fantastico który trwałością przewyższy nawet rurę chromoniklowa w samochodzie używanym weekendowo 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MlodyKoguT piszesz o rrc, a później będzie że na forum kosmetyka aut polecają takie g*wno. Sam nic nie używałem z tej firmy, wystarcza mi zdjęcia z forum/fb. Pc może i trwały był, ale jakie rzeczy wychodziły po czasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, MlodyKoguT napisał:

Chyba że znajdziesz wycofanego juz "czarnego kruka" od rrc bo to jest plastico fantastico który trwałością przewyższy nawet rurę chromoniklowa w samochodzie używanym weekendowo 👍

Jeżeli ktoś chce uzyskać białe prawie nieusuwalne mazy na tworzywach to rzeczywiscie produkt warty polecenia 😅

Jedyna rzecz jaką od RRC kupiłem i narobiła mi biedy, jak czytałem z resztą nie tylko mi, ale słyszałem że byli też zadowoleni użytkownicy tego specyfiku. Tym niemniej nic już od RRC nie kupię, bo to nie jest rodzaj zawodu, że oczekiwałem więcej, a dostałem mniej, tylko po prostu oczekiwałem jakiegokolwiek efektu, a zaznałem krzywdy, więc jestem zrażony. Postępowanie wobec klientów i słynny marketing to już inna para kaloszy, ale tym bardziej utwierdza mnie w przekonaniu. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2020 o 09:10, KapselK napisał:

Ja tak samo mam jeszcze w tej pierwszej wersji, ale nie na wszystkie plastiki się sprawdza, przykładowo w Astrze G nie spełnia swojego zadania. 😉 

Na astrę G działa tylko owatrol. Wszystko inne spływa szybko. Jakiś wyjątkowo perfidny plastik 😀

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
  • 2 miesiące temu...

Dobry, mam do ogarniecia plastiki zew. w civicu ufo (dokladnie chodzi o te na dole auta, przy progach etc) - zrobiły sie strasznie szare i wyblakłe - probował ktoś to kiedys ratować? Myślałem na przelecenia ich opalarka lub perlem - tylko nie mam pojecia jakie stężenie perla użyc - 1:3, 1:4? - ew. jakiś inny preparat. Głownie zalezy mi żeby je przyciemnić i zmatowić (i tutaj jest problem, bo perl to jednak satyna - napewno na oponach) no i oczywiscie żeby to coś poleżało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, Marcin1992 said:

@Skav lakieru strukturalny

Własnie widze ze duzo osob pisze zeby to na nowo polakierować - tylko problem jest taki że chciałbym tego uniknac v: auto ciagle w ruchu albo czeka w pogotowiu, wiec lakieorwnie + uziemienie go na 1-2 dni (bo pewnie bym demontowal te plastiki + wyschniecie) troche u mnie awykonalne. Jezeli efekt mialby sie nawet tylko 2-3 miesiace utrzymac to juz byloby git, jestme w stanie raz na jakis czas te plastiki przeleciec dopóki nie znajdzie sie czas na polakierowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Skav Perl w stężeniu 1:3 robi piękną robotę. Na plastkich zewnętrznych zostawia satyne. Jak dasz 1:2 to będzie zdecydowanie bardziej wybłyszczone. Jak długo poleży? U mnie nawet po dobrym czyszczeniu apc siedzi dalej. Zostawia fajne przyciemnienie i elegancko kropelkuje. Pod maską też fajnie to wygląda..psikasz na wszystko, docierasz gdzie się da mikrofibra i tyle. Nic nie spływa i nie zostawia brzydkich zacieków. To jest zdecydowanie mój numer jeden. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.