Skocz do zawartości

Szampon bez wycierania albo Waterless i Rinseless


maciek_

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę się dokopać do tematu „jak wyglądają gąbki po jakimś czasie” dlatego pytam - czy Wasze McKees’y też są raczej buro-zielone niż żółte? 
Moja już kompletnie nie ma swojego koloru. 
Tu jest co prawda mokra ale kolor widać

image.jpg.12cb811c590af778e4160aac0674b729.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
31 minut temu, Strus napisał(a):

Nie mogę się dokopać do tematu „jak wyglądają gąbki po jakimś czasie” dlatego pytam - czy Wasze McKees’y też są raczej buro-zielone niż żółte? 
Moja już kompletnie nie ma swojego koloru. 
Tu jest co prawda mokra ale kolor widać

Ja po każdym użyciu myją ją APC więć żadna z nich nie traci koloru 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Absolute czy 37? 
i dlaczego?

Absoluta nie używałem ale domyślam się po opiniach z yt, ze poza śliskościa jest podobny do ONR czyli polimerowy - tez szukałem absoluta ale na chwile obecna odpuściłem temat

Natomiast 37 nie jest polimerowy ( chyba surfaktanty?), i lepiej czyści i nie zostawia nic po sobie, do tego dobry poślizg i zapach.
Polecam spróbować, nie powinienes żałować


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Strus napisał(a):

Absolute czy 37? 
i dlaczego?

Dwa różne szampony. Co do Absolute - jako szampon lepszy (moim zdaniem) od ONR (silniejsza moc czyszcząca), ale nie taki wielozadaniowy. Gdybym miał wybierać między Absolute, a 37 - wybrałbym 37 z uwagi na efekt finalny.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RAZERS napisał(a):

Co sądzicie o gąbce od softa99 do rinseless? Nadaje się? 

Było o tym już pisane… nawet całkiem niedawno. Wg. mnie lepsza niż jakiś noname, ale dla mnie trochę zbyt miękka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
10 godzin temu, RAZERS napisał(a):

Co sądzicie o gąbce od softa99 do rinseless? Nadaje się? 

Tak. Po latach używania dla mnie to jakość premium.

Te bardziej zużyte katuje na kołach i ciaglę chłoną w siebie brud.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc zapoznałem się z P&S Absolute i zrobił na mnie ogromne wrażenie. Jak już wspomniałem w innym temacie - wśród polimerowych rinselessów, dla mnie ABSOLUTNIE numer 1 (pun intended ).

Poślizg - nie wiem czy cokolwiek lepiej mi jeżdziło, miazga.
Domywanie - nie mogę jeszcze wiele powiedzieć, ale na ten moment poradził sobie wyśmienicie. auto było lekko brudne, zakurzone, z 200-250 km po mieście jedna delikatna mżawka. Za to mocno opalcowane na słupkach piano i przy klamkach. Bez zastrzeżeń.
Oddawanie brudu z medium - niestety zapomniałem zrobić zdjęć, ale jest KOZAK, jak zwykle do kontroli specjalnie wziąłem żółtą i gąbka wygląda prawie jak po N914.

Wspomagacz osuszania Gyeon Ceramic QD - męczę go ostatnio i bardzo (i coraz bardziej) mi się podoba. Ale połączenie polimerów z absoluta i tego QD oderwało mi jaja z korzeniami. Takiego lustra jak do tej pory nie dało mi nic. No zrobiło mnie to combo niemiłosiernie. Zdjęcia tego nie oddadzą, ale niejedno mycie na tym miejscu i przy tym oświetlenie zostało popełnione i jak stanąłem jak zwykle po robocie popodziwiać zanim się wybrudzi to trochę mnie zszokował widok

514946c6a3df27490d34ff1f589eec7d.jpg
0395822f56b3cc35133069420521183e.jpg
c58b80c704109170f4b1fb1e4bc278b7.jpg
eb01b47dc04e0a06e5c97b0f05664895.jpg


P.S. Przedni zderzak ze strony pasażera jest wytarty, odbijają się tam krople z posadzki po przybliżeniu zdjęcia poleciałem tam z ręcznikiem i strzeliłem karpika



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adrian89 używałeś może Wolfganga? Dla mnie również robi niesamowitą robote

Mój pierwszy rinseless mam sentyment, ale moim zdaniem absolut wyrywa go z japonek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ktoś ma doświadczenia z hyper sealem w połączeniu z onr ? Obecnie używam opti seal, ale niebawem mam urodziny i żona podpytuje co bym chciał dostać 😃 a tak patrząc na stosunek pojemność/cena to wygląda to dobrze w porównaniu z opti sealem, hyper seal jest sporo droższy, ale jest go też o wiele więcej. Jeśli ktoś z was robił przeskok z opti na hypera lub miał do czynienia z hyper sealem to napiszcie czy wart tej ceny 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem butelkę od dystrybutora na próbę. Moim zdaniem absolutnie nie jest warty takich pieniędzy. Zasadniczo nawet 100zł bym za niego nie dał. Niczym się nie wyróżnia. Ale o Opti mam takie samo zdanie. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ktoś ma doświadczenia z hyper sealem w połączeniu z onr ? Obecnie używam opti seal, ale niebawem mam urodziny i żona podpytuje co bym chciał dostać a tak patrząc na stosunek pojemność/cena to wygląda to dobrze w porównaniu z opti sealem, hyper seal jest sporo droższy, ale jest go też o wiele więcej. Jeśli ktoś z was robił przeskok z opti na hypera lub miał do czynienia z hyper sealem to napiszcie czy wart tej ceny


Nie miałem styczności ale sądząc po filmikach na yt, absolutnie nie warty…

Miałem butelkę od dystrybutora na próbę. Moim zdaniem absolutnie nie jest warty takich pieniędzy. Zasadniczo nawet 100zł bym za niego nie dał. Niczym się nie wyróżnia. Ale o Opti mam takie samo zdanie. 


Dokładnie, nie są to jakieś złe produkty na te co miałem okazję skorzystać, ale wyróżniają się w zasadzie tylko ceną i to nie pozytywnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko o rinsless megsa. Jest u @CAR CRAZY.

W opisie jest notka że bezpieczny dla zakładów lakierniczych. Czy to znaczy że nic po sobie nie zostawia czy tylko że jest wolny od silikonu?

Definicja

Body Shop Safe

Describes a chemical which will not interfere with the process of painting a car (i.e. cause fisheyes, adhesion problems, or other unwanted side effects).

To by wskazywało że rzeczywiście na lakierze nie zostanie nic co przeszkodzi w lakierowaniu tym bardziej jakieś woski czy polimery.

Ktoś coś więcej o praktycznym aspekcie produktu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, analyzator napisał(a):

Jest u @CAR CRAZY

Jeśli chodzi Ci o Meguiar’s Rinse Free Express Wash, to jest niedostępny. Ale rzeczywiście - jest wolny od wszelkich dodatków, które pozostawiałyby coś na lakierze po procesie mycia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.