Skocz do zawartości

Szampon bez wycierania albo Waterless i Rinseless


maciek_

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
21 godzin temu, Guzikos napisał(a):

I jak tam, uzywales? Bo chce zamowic a nikt nie wypowiedział sie jak wypada przy big sponge 

Raz uzyłem dopiero tak porządnie - więc raczej za wcześnie na konkretne wnioski ale jakies tam uwagi już mam 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po 5 myciach no rinse gąbką booskiego. Według mnie dobrze trzyma brud w środku, woda w wiadrze po wcześniejszym prewashu auta jest praktycznie czysta. Myje mi się też fajnie jest całkiem poręczna aczkolewiek nie mam porównania do innych gąbek tego typu więc czekam na porównanie

@Domel

Panowie kładziecie qd po no rinse + opti seal ?

Zastanawiam się nad cc water gold lub fireball pirouette, ale obawiam się osłabienia działania tych qdków po myciu no rinse. Jest sens kanapkować to na opti seal ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po 5 myciach no rinse gąbką booskiego. Według mnie dobrze trzyma brud w środku, woda w wiadrze po wcześniejszym prewashu auta jest praktycznie czysta. Myje mi się też fajnie jest całkiem poręczna aczkolewiek nie mam porównania do innych gąbek tego typu więc czekam na porównanie
@Domel
Panowie kładziecie qd po no rinse + opti seal ?
Zastanawiam się nad cc water gold lub fireball pirouette, ale obawiam się osłabienia działania tych qdków po myciu no rinse. Jest sens kanapkować to na opti seal ?

To nie gąbka tylko ONR dobrze trzyma brud w medium

jeśli chcesz po myciu użyć watergolda to użyj go zamiast optiseal CCWG bardzo fajnie działa jako osuszacz


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Śmigol a czytałeś instrukcję od ONR? Przecież os sam może służyć jako QD, Opti Seal jest kolejnym QD, po co chcesz kłaść coś jeszcze??? Bez urazy, ale po Twoich zapytaniach wnioskuję, że wyłapujesz marki produktów, ale nie do końca wiesz co robią i do czego służą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AndrewZS napisał(a):

@Śmigol a czytałeś instrukcję od ONR? Przecież os sam może służyć jako QD, Opti Seal jest kolejnym QD, po co chcesz kłaść coś jeszcze??? Bez urazy, ale po Twoich zapytaniach wnioskuję, że wyłapujesz marki produktów, ale nie do końca wiesz co robią i do czego służą.

Po opti sealu czy onr jest dość cienkie hydro i myślę na co zmienić żeby je poprawić. Jeśli pytania są dziwne to przepraszam, jestem jeszcze w tych tematach cienki 😶

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Śmigol nie są dziwne, tylko cały czas starasz się dokładać czegoś więcej do systemu, który jest jaki jest. Jak chcesz mieć dobre hydro to nie po rinselesie, tylko umyj zwykłym szamponem, zrób dekontaminację, glinkowanie i połóż wosk.  :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację ale... Jako blokersowi pozostaje mi jedynie rinseless i bezdotyk i dlatego tak pewnie kombinuję 😉 jednak bym chciał czegoś więcej, ale nie mam gdzie i jak... Jestem bardzo zadowolony z mycia onr+ opti seal, ale nie z hydro po tej metodzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację ale... Jako blokersowi pozostaje mi jedynie rinseless i bezdotyk i dlatego tak pewnie kombinuję jednak bym chciał czegoś więcej, ale nie mam gdzie i jak... Jestem bardzo zadowolony z mycia onr+ opti seal, ale nie z hydro po tej metodzie. 
Normalne mycie na 2 wiadra na bezdotyku i dobre QD z mocnym hydro. Nie wiele więcej czasu zejdzie i będziesz miał to czego potrzebujesz.

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Śmigol poszukaj jakiegoś bezdotyku mało obleganego i pojedź w mało popularnych godzinach, można spokojnie na dwa wiadra sobie umyć nikogo nie blokując i na to dobry QD jak wspomniany wyżej WG, czy Turtle Wax. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Ze względu na warunki chciałbym przygotować auto pod powłokę jednoroczną typu Gyeon CanCoat Evo lub wosk. O ile po umyciu mam dostęp do ocieplonego garażu z grzejnikiem i dobrym oświetleniem, o tyle do mycia pozostaje rinseless przed garażem (bo nawet umycie na bezdotyku na 2 wiadra zwykłym szamponem i powrót później do domu spowoduje że piasek, kurz już znajdzie się na lakierze.

I tutaj najważniejsze. Czy taki schemat będzie dobry

a) Pod powłokę jednoroczną : 1) spłukanie auta 2) mycie na 1 wiadro rinseless np. ONR 3) suszenie MF z QD czy bez? 4) Cleaner 5) IPA 1:5 / Prep 6) Powłoka + ew. 7) kolejna warstwa powłoki

b) Pod wosk typu Soft99 12 Fusso : 1) spłukanie auta 2) mycie na 1 wiadro rinseless np. ONR 3) suszenie MF z QD czy bez? 4) Wosk + ew. 5) kolejna warstwa wosku

 

I druga rzecz - kto myje rinselessem i może pochwalić się długim trzymaniem wosku (ile miesięcy max wytrzymał i jaki ?)

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Popełniłem dziś pierwszy mycie ONR wash &wax przy użyciu gąbki soft'a. Zrobiłem solidny prewash na bezdotyku spłukałem i przystąpiłem do mycia.

Spsikałem lakier roztworem w proporcji 1:200 z opryskiwacza, w wiadrze w proporcji 1:256.

Pierwsze wrażenia całkiem pozytywne domywanie na przyzwoitym poziomie, śliskość w połaczeniu z gąbka softa szału nie robi.

Do osuszani użyłem CC WG.

To co spodobało mi się najbardziej jako blokersowi to możliwość umycia auta na spokojnie bez pospiechu, szampon w wiadrze całkiem przyjemnie pachnie, look po myciu zadziwiająco dobry, myśle że będę korzystał z tej metody przy mniej sprzyjającej pogodzie,  jeśli ktoś się wacha to szczerze polecam sprawdzić ten sposób mycia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@norti Nie wiem, czy rinseless przed woskiem czy powłoką to dobry pomysł. Rinseles zostawia na lakierze powłokę polimerową, a pod wosk czy powłokę trzeba go wyjałowić. Dodatkowo przed nakładaniem należy przeprowadzić dekontaminację, czyli tar& glue, deironizator i glinkowanie. Poza tym powłoka wymaga dobrze przygotowanego lakieru, zaleca się robić one stepową korektę lakieru nawet przy fabrycznie nowych samochodach, tak więc jeśli nie masz na to warunków to polecał bym raczej wosk. Nie znam warunków, ale nie da się normalnie umyć przed garażem? Jeśli nie możesz to ja bym to zrobił tak:

- umyć na bezdotyku na dwa wiadra - poszukać mniej obleganego i pojechać w mało uczęszczanych godzinach, tak aby spokojnie sobie to zrobić nie preszkadzając nikomu

- przeprowadzić dekontaminację

- osuszyć i wrócić do garażu

- na drugi dzień umyć w garażu samą wodą i osuszyć aby zmyć ten brud co wyłapiesz wracając z myjni

- zrobić prepa i położyć wosk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.03.2023 o 20:37, norti napisał(a):

a) Pod powłokę jednoroczną : 1) spłukanie auta 2) mycie na 1 wiadro rinseless np. ONR 3) suszenie MF z QD czy bez? 4) Cleaner 5) IPA 1:5 / Prep 6) Powłoka + ew. 7) kolejna warstwa powłoki

1) spłukanie auta 2) dekontaminacja deironem, spłukanie, suszenie, dekontaminacja tar&glue, spłukanie,  mycie na 1 wiadro rinseless np. ONR 3) suszenie MF z QD czy bez? 4) Cleaner  5) Maszyna z co najmniej z pastą finishową 5) IPA 1:5 / Prep 6) Powłoka + ew. 7) kolejna warstwa powłoki

 

W dniu 21.03.2023 o 20:37, norti napisał(a):

b) Pod wosk typu Soft99 12 Fusso : 1) spłukanie auta 2) mycie na 1 wiadro rinseless np. ONR 3) suszenie MF z QD czy bez? 4) Wosk + ew. 5) kolejna warstwa wosku

1) spłukanie auta 2) dekontaminacja deironem, spłukanie, suszenie, dekontaminacja tar&glue, spłukanie,  mycie na 1 wiadro rinseless np. ONR 3) suszenie MF z QD czy bez? 4) Cleaner  4) Wosk + ew. 5) kolejna warstwa wosku

 

Godzinę temu, AndrewZS napisał(a):

Rinseles zostawia na lakierze powłokę polimerową

Nie każdy więc nie należy uogólniać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku myciach przy użyciu ADS RW i ECH2O na zmianę, postanowiłem zrobić jeszcze mały eksperyment - pobawiłem się Sonax BSD jako rinseless wash - umyłem połowę auta przy pomocy BSD w rozcieńczeniu 1:50, a drugą połowę ADS Rinseless Wash ~1:200.

Śliskość obu produktów bardzo podobna, siła mycia także, tępota przy próbie dokładnego osuszenia (dopolerowania) jest charakterystyczna dla obu produktów, chyba nawet ADS bardziej tępy.
Natomiast mały plusik dla ADS za to, że lepiej odparowuje.

Jako pomoc w osuszaniu - BSD TAK, ADS NIE - nie wiem czemu ale ADS strasznie tępy przy dokładnym docieraniu. 


A podsumowując: porównując mycie rinseless przy użyciu ONR, ADS, BSD i ECH2O zdecydowanie stwierdzam że mycie i późniejsze suszenie przy użyciu ECH2O jest najprzyjemniejsze - na każdym etapie ta śliskość jest i uczucie, że jest bezpiecznie.
Nie testowałem innych RW poza tymi powyżej, ale wątpię że którykolwiek wprowadzi jakąś wyraźną różnicę na plus, więc chyba jednak pozostanę przy moim ulubionym ECH2O a ADS chyba pójdzie na sprzedaż 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, AndrewZS napisał(a):

@norti Nie wiem, czy rinseless przed woskiem czy powłoką to dobry pomysł. Rinseles zostawia na lakierze powłokę polimerową, a pod wosk czy powłokę trzeba go wyjałowić. Dodatkowo przed nakładaniem należy przeprowadzić dekontaminację, czyli tar& glue, deironizator i glinkowanie. Poza tym powłoka wymaga dobrze przygotowanego lakieru, zaleca się robić one stepową korektę lakieru nawet przy fabrycznie nowych samochodach, tak więc jeśli nie masz na to warunków to polecał bym raczej wosk. Nie znam warunków, ale nie da się normalnie umyć przed garażem? Jeśli nie możesz to ja bym to zrobił tak:

- umyć na bezdotyku na dwa wiadra - poszukać mniej obleganego i pojechać w mało uczęszczanych godzinach, tak aby spokojnie sobie to zrobić nie preszkadzając nikomu

- przeprowadzić dekontaminację

- osuszyć i wrócić do garażu

- na drugi dzień umyć w garażu samą wodą i osuszyć aby zmyć ten brud co wyłapiesz wracając z myjni

- zrobić prepa i położyć wosk

 

U mnie najgorzej jest z tym, że w okolicach 10 km są tylko takie czynne 7-21 i są oblegane (nawet wczoraj przy deszczu 100% zajętości ;)), a jechać 20 km w jedną stronę trochę mija się z celem (sporo brudu może się nabrać w drodze powrotnej), stąd pomysł na szampony RL. Pewnie raz na jakiś czas i te 20 km zrobię, szczególnie jak po osuszeniu będę jechać dalej w trasę w tym kierunku. Myślę, że prep czy dodatkowo wcześniej cleaner pozostawią jałowy lakier nawet po RL.

35 minut temu, powerf napisał(a):

Po kilku myciach przy użyciu ADS RW i ECH2O na zmianę, postanowiłem zrobić jeszcze mały eksperyment - pobawiłem się Sonax BSD jako rinseless wash - umyłem połowę auta przy pomocy BSD w rozcieńczeniu 1:50, a drugą połowę ADS Rinseless Wash ~1:200.

Śliskość obu produktów bardzo podobna, siła mycia także, tępota przy próbie dokładnego osuszenia (dopolerowania) jest charakterystyczna dla obu produktów, chyba nawet ADS bardziej tępy.
Natomiast mały plusik dla ADS za to, że lepiej odparowuje.

Jako pomoc w osuszaniu - BSD TAK, ADS NIE - nie wiem czemu ale ADS strasznie tępy przy dokładnym docieraniu. 


A podsumowując: porównując mycie rinseless przy użyciu ONR, ADS, BSD i ECH2O zdecydowanie stwierdzam że mycie i późniejsze suszenie przy użyciu ECH2O jest najprzyjemniejsze - na każdym etapie ta śliskość jest i uczucie, że jest bezpiecznie.
Nie testowałem innych RW poza tymi powyżej, ale wątpię że którykolwiek wprowadzi jakąś wyraźną różnicę na plus, więc chyba jednak pozostanę przy moim ulubionym ECH2O a ADS chyba pójdzie na sprzedaż 🙂

A czym myjesz - w sensie jaką gąbką/rękawicą tym ECH20 czy ONR 1:200 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CAR CRAZY Samo wstępne osuszanie, czyli ściąganie wody idzie fajnie, jest poślizg.

Natomiast gdy zostają drobne  resztki szamponu ads i chcesz je suchą mikrofibrą dotrzeć, to pojawia się tępota, aż słychać dźwięk tarcia mikrofibry o lakier. 

Do wycierania i suszenia używałem kilku różnych ręczników, ze splotem "standardowym" np adbl puffy light, k2 moli czy też waxpro premium.

 

No zdecydowanie przy ADS, jak się osusza i chce dopolerować drobne pozostałości szamponu, jest tarcie, poślizg zamienia się w tępotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.