Skocz do zawartości

Szampon bez wycierania albo Waterless i Rinseless


maciek_

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, analyzator napisał(a):Po griotsie look się zmienia? ma swoje hydro?

Mooooże odrobinkę połysku, ale może to wpływ tego, że auto po prostu było czystsze😄 większej zmiany hydro nie zauważyłem. A co do szamponu, który całkiem nic nie zmienia, chyba jedynie mckee’s, jako że w ogólnie nie zawiera polimerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mooooże odrobinkę połysku, ale może to wpływ tego, że auto po prostu było czystsze większej zmiany hydro nie zauważyłem. A co do szamponu, który całkiem nic nie zmienia, chyba jedynie mckee’s, jako że w ogólnie nie zawiera polimerów.

Jeszcze jest z czystych faynlab i meguiers rinse free espress wash(chodź on już oficjalnie niedostępny)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używał ktoś ADS na plastikach w środku? Mam wrażenie, że nawet Funky Witch tak nie zmatowił powierzchni, ale musiałbym porównać oba obok siebie. Berlingo 2021, bardzo błyszczące plastiki. Teraz nawet w dotyku są mega szorstkie, ADS kompletnie je wyjałowił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@imola33 Dla mnie to dziwny produkt, nie do końca potrafię go wyczuć - po myciu rinseless potrafi zostawić tępą powierzchnię, która przy przetarciu mikrofibrą, powoduje że zostawia ona włoski. Jedyne wyjście to suszyć ręcznikiem twisted pile, przejechać raz i zostawić, pod żadnym pozorem nie próbować go zwykłą mikrofibrą "docierać".

Nie dziwi mnie więc, jeśli potrafi wyjałowić powierzchnie wewnętrzne. 

 

Bardzo chętnie zobaczyłbym kartę tego produktu, w internecie na próżno szukać jakichkolwiek informacji o tym, jak dla mnie jest to niedorzeczne aby sprzedawać produkt, o którego składzie chemicznym nic nie wiadomo, a an stronie firmy ADS w ogóle nie ma o nim wzmianki.

Przy okazji może zapytamy @CAR CRAZY jako jedynego sprzedawcę tego specyfiku, czy może podzielić się z nami kartą charakterystyki produktu?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@powerf przetarłem dla pewności środek apc - robi się śliski i błyszczący, nabiera trochę czarnego koloru. Ponowna aplikacja ads i znowu jałowa powierzchnia. Lakier u mnie zawsze ma fajny poślizg po tym szamponie, ale za każdym razem mam wrzucony na auto wosk albo chociaż qd, więc się nie wypowiem w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@powerf to u mnie podczas suszenia jest ok. Ale używam wspomnianego przez ciebie twisted pile'a, więc też się nie wypowiem. Zwykłego fluffy'ego używam tylko do suszenia felg, ale mam na nich powłokę, więc to też pewnie zmienia postać rzeczy. Ale wydaje mi się, że jak chciałem kiedyś umyć ads'em szyby od środka, to mf waflowa stawała w miejscu i mazała po szybie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Podeślijcie adres mail na PW, jak będę przy swoim kompie to wyśle MSDS.

Zastanawia mnie ten efekt jałowej tępej powierzchni po Rinslessie.

W domu przecieram tym produktem praktycznie wszystkie powierzchnie (w różnych rozcieńczeniach):

- po myciu auta zbieram główną wodę twisted pile i kilka lekkich ruchów ręcznikiem fluffy (znika mgiełka i zostaje w dotyku lekko śliska powierzchnia)

-kokpit i inne tworzywa sztuczne wizualnie sa matowe ale lekko śliskie

- fronty meblowe lakierowane przecierane fibrą klasyczną z jednej strony gładka z drugiej lekko puszysta : rozprowadzenie i zebranie brudu gładką i ostateczne przetarcie puszystą , front zostaje z wyczuwalnie lekkim poślizgiem

- szyba,lustro także po wymyciu czuć lekki poślizg

Być może na efekt,  wpływ ma woda z jaką rozcieńczamy produkt hmm..., ewentualnie co to było wcześniej na czyszczonej powierzchni no i rozcieńczenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

ja rozcienczam z demi i 1:10 bardzo fajnie zbiera brud na plastikach, 1:30 jest fajny qd do wnętrza jak i lakieru, dla mnie osobiscie jeden z fajniejszych rinslessów jakie stosowałem, mega wszechstronny i aktualnie uzywam go najwiecej 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy rinseless jest chyba tak samo wszechstronny. Ale z pewnością mogę mówić o ONR, Wolfgangu różowym i Griotsie. Do mycia auta jednak Wolfgang mój ulubiony jak na razie ale cena trochę zaporowa. 
ONR w kwestii frajdy z mycia wypada z nich najgorzej. 
kolejny będzie ten od liczby 37

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CAR CRAZY U mnie takie suszenie ręcznikiem typu fluffy lub np ADBL Puffy towel by nie do końca przeszło - może raz by się dało machnąć, ale kolejne by były tak "tępe", że fibra stawałaby, zostawiała by włoski (żeby nie było, puffy był już prany wiele razy, jak docieram nim rinseless z ECH2O to pięknie się ślizga aż do całkowitego odparowania produktu, nie zostawia włosków ani nic. 

Dlatego jeśli myję ADS RW to do suszenia u mnie jedynie LE  Black Hole wchodzi w grę.

No ale to może taka specyfika mojego lakieru, z drugiej jednak strony na aucie żony mam podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jak jest z przysychaniem McKees’a?

Przy obecnych temperaturach Griotsem nie mam szans umyć np dachu i jednego  boku bo zaczyna przysychać. Trzeba 1 max 2 elementy przemyć i od razu suszyć.  Drażni mnie to. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jak jest z przysychaniem McKees’a?
Przy obecnych temperaturach Griotsem nie mam szans umyć np dachu i jednego  boku bo zaczyna przysychać. Trzeba 1 max 2 elementy przemyć i od razu suszyć.  Drażni mnie to. 

Za jakąś myśle godzinę będe szedł na halę garażową zrobić mycie właśnie N914 (wczoraj umyty resetem, ale ten pył i soki mnie wykończą…🥲) to dam znać na obecne warunki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strus Troche się przeciągnęło bo latorośl nie chciała współpracować (fakt, że długo jest jasno zdecydowanie w tym aspekcie nie był pomocny 🥲)

Ale do meritum

Otóż nie ma tragedii z przysychaniem N914 - oprysk na całe auto a potem umyłem całe na raz. Dach od strony kierowcy gdzie zaczynałem nie wykazywał śladów przysychania:

3cc146c2add74d3d28db58b20dbf0a18.jpg

Z drugiej strony również
c26b8be6fca64d11a49addcb8535f3a1.jpg

Na szybach to samo:

bfd7787fe9981252790c3f046da29346.jpg

Pod sam koniec wycierania zauważyłem delikatnie, że pojawiają się jakieś wyschnięte kropki, ale jako, że ręcznik już trochę RW wypił to znikały bez najmniejszego oporu. Przy wycieraniu wspomagałem się Gyeon Ceramic QD.

Wilgotności nie podam, ale temperatura na hali jak na obrazku

5a5982816b3825c07f4c625c6ec586fd.jpg


Także dramatu nie ma


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.