Skocz do zawartości

Szampon bez wycierania albo Waterless i Rinseless


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.11.2023 o 13:09, CAR CRAZY napisał(a):

SCS Rinseless

Potwierdzam, jest mięciutka. Nawet za bardzo, bo przez to rwie się na środku od ciężaru. I ciężko nią zmyć cokolwiek. Ma problem z umyciem świeżych owadów z auta, chyba że to wina rinselessa, ale raczej obstawiam gąbkę. Raz chciałem odkurzyć auto przed spotem, więc żeby nie wyciągać niepotrzebnie całego sprzętu, to spryskałem auto szamponem i zacząłem mycie (środek lata, auto przykurzone, bez potrzeby atakowania mocnym prewashem). Krew z komarów nie chciała zejść, mimo że nie była mocno zaschnięta. Jeśli dobrze pamiętam, to palcem poszło 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
15 minut temu, Strus napisał(a):

Tzn - jakie? Bo nie wiem jakie to działanie ma Opti Seal. Że wspomaga osuszanie? 

Miedzy innymi. I daje calkiem fajny gloss. Wedlug mnie lepszy niz ceramic detailer z gyeona, ktorego porownywalem z nim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy metodą rinseless myjecie też bardziej zafajdane auta czy nie? Ostatnio sporo jeździłem w deszczu, śniegu i soli. Dzisiaj pojechałem na bezdotyk zarzuciłem pianę potem proszek i płukanie. Soli, błota, piasku się pozbyłem ale karoseria nadal brudna, pozostało sporo takiego "filmu". Czy rinseless się tu sprawdzi? Tak sobie myślę, zrobię mocniejsze stężenie ONR i zrobię oprysk karoserii, fibry namoczę w wiaderku z ONR, fibry do mycia roluję, każdy przejazd jest czystą fibrą, to takie mycie jest chyba porównywalne z myciem na dwa wiadra a może nawet bardziej bezpieczne? Czy się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy metodą rinseless myjecie też bardziej zafajdane auta czy nie? Ostatnio sporo jeździłem w deszczu, śniegu i soli. Dzisiaj pojechałem na bezdotyk zarzuciłem pianę potem proszek i płukanie. Soli, błota, piasku się pozbyłem ale karoseria nadal brudna, pozostało sporo takiego "filmu". Czy rinseless się tu sprawdzi? Tak sobie myślę, zrobię mocniejsze stężenie ONR i zrobię oprysk karoserii, fibry namoczę w wiaderku z ONR, fibry do mycia roluję, każdy przejazd jest czystą fibrą, to takie mycie jest chyba porównywalne z myciem na dwa wiadra a może nawet bardziej bezpieczne? Czy się mylę?

Myłem już „zimowe” auto (oczywiście w granicach rozsądku) nawet bez prewashu i nie zauważyłem nic nadzwyczajnego jeśli chodzi o zarysowania. A w przypadku dobrego prewashu rinseless w 90% przypadków zastąpi klasyczne mycie. Nie w każdym przypadku sprawdzi się przy dekontaminacji i nie sprawdzi się do typowego odtykania powłoki. W Twoim przypadku, aż prosi się o rinseless bo do tego został stworzony co do wyboru szamponu rinseless to kwestia dyskusyjna


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@daniel23584 myję rinselessem na kilka mikrofibr przez cały rok, od dobrych kilku lat. Po prewashu to takiego rinselesa robię z zamkniętymi oczami, max 3 fibry potrzebne.

Jak nie jest mocno usyfione to nawet bez prewasha jadę - czarny lakier, a mimo to - przy zachowaniu zdrowego rozsądku -nic się nie rysuje. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, w takim razie w weekend fura wreszcie nabierze blasku ja używam Optimum No Rinse jakiś czas temu kupiłem dużą butlę, ale tego tak mało wychodzi że nie wiem kiedy ją zużyję sporo osób chwali Wolfganga, może kiedyś przetestuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, tak czytam o tym rinselessie i powoli się zastanawiam czy nie zainwestować w mały zestaw. Na giełdzie ktoś tam sprzedaje kilka produktów do mycia. Przeczytałem sporo tutaj i opinie są podzielone. Wg. MC 914 najlepszy ale też najdroższy. ADS trochę tempawy w myciu. Jak wypada P&S?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, tak czytam o tym rinselessie i powoli się zastanawiam czy nie zainwestować w mały zestaw. Na giełdzie ktoś tam sprzedaje kilka produktów do mycia. Przeczytałem sporo tutaj i opinie są podzielone. Wg. MC 914 najlepszy ale też najdroższy. ADS trochę tempawy w myciu. Jak wypada P&S?
 

Absoluta bardzo lubię - zostawia subiektywnie niesamowity połysk w połączeniu z gyeon ceramic qd. Używałem gyeona w połączeniu z różnymi rinseless ale efekt po absolucie po prostu miażdzy torbę nie zaburzając przy tym hydro jak ma to w zwyczaju ONR/ech2o w moim przypadku. Jednak siła domywania absoluta pozostawia wiele do życzenia, po bardziej wnikliwych testach i popełnieniu iluś już myć. Nie umywa się do N914/DIY. Dopłukiwanie medium wiosna/lato/jesień jest na bardzo dobrym poziomie, ale kiedy film drogowy zmienia się na zimowy w zasadzie tak samo - tylko N914/DIY oddają wszystko do wiadra.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Adrian89 napisał(a):


Absoluta bardzo lubię - zostawia subiektywnie niesamowity połysk w połączeniu z gyeon ceramic qd. Używałem gyeona w połączeniu z różnymi rinseless ale efekt po absolucie po prostu miażdzy torbęemoji1.png nie zaburzając przy tym hydro jak ma to w zwyczaju ONR/ech2o w moim przypadku. Jednak siła domywania absoluta pozostawia wiele do życzenia, po bardziej wnikliwych testach i popełnieniu iluś już myć. Nie umywa się do N914/DIY. Dopłukiwanie medium wiosna/lato/jesień jest na bardzo dobrym poziomie, ale kiedy film drogowy zmienia się na zimowy w zasadzie tak samo - tylko N914/DIY oddają wszystko do wiadra.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ok. Dozowanie to też 30ml na 8/9l wody? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dozowanie to też 30ml na 8/9l wody? 

Oprocz ech2o, wolfganga i griots’a cała reszta z DIY włącznie ma 1:256 (1:250 w zaokrągleniu) czyli 30ml na 8litrów


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch użyciach Absolute'a, podzielam zdanie @Adrian89. Absolute robi różnicę jeśli chodzi o wygląd po - qd jest zupełnie zbędne przy tym produkcie - chyba, że do pomocy przy osuszaniu. Mckee's daje subiektywnie średni poślizg, ale ma wysoką moc czyszczącą i gąbka jest po nim tylko do przepłukania czystą wodą, gdzie przy mocno zabrudzonym aucie, po Absolute trzeba było ją ręcznie przeprać w APC żeby wróciła do pierwotnego stanu.

@Adrian89 mógłbyś opisać wrażenia z pracy z DIY? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch użyciach Absolute'a, podzielam zdanie @Adrian89. Absolute robi różnicę jeśli chodzi o wygląd po - qd jest zupełnie zbędne przy tym produkcie - chyba, że do pomocy przy osuszaniu. Mckee's daje subiektywnie średni poślizg, ale ma wysoką moc czyszczącą i gąbka jest po nim tylko do przepłukania czystą wodą, gdzie przy mocno zabrudzonym aucie, po Absolute trzeba było ją ręcznie przeprać w APC żeby wróciła do pierwotnego stanu.
@Adrian89 mógłbyś opisać wrażenia z pracy z DIY? 

Co do poślizgu mckees ja mam inne zdanie wg. mnie lepszy poślizg ma tylko griots i właśnie absolut chociaż nie jest to niebo a ziemia jak w przypadku onr, który z kolei w mojej opinii a sprawdzałem go wiekokrotnie na 3ciej i 4tej rewizjii (jakoś nie mogę się przemóc żeby zamówić 5tą po poprzednikach ) i wypada najsłabiej z dużym zapasem. Jednak co do domywania zdecydowanie mckees oparty na surfaktantach pokazuje przewagę nad polimerami i nie jest to gadka marketingowa tylko organoleptycznie przetestowana sprawa. W przypadku letniego kurzu w zasadzie nie ma znaczenie jakiego rinselessa użyjemy.

Co do czyszczenia gąbki apc to nawet po myciu mck/diy profilaktycznie daje kilka psiknięć GS i płukam gąbkę po praktycznie każdym myciu

DIY postawiłbym na równi z mckees jeśli chodzi o domywanie, poślizg subiektywnie podobny(może odrobinkę gorszy ale to już dzielenie włosa na cztery) jednak ma przewagę jeśli chodzi o separację brudu w wiadrze, więcej tego drobnego pyłu spada na dno i woda jest trochę bardziej przejrzysta. Ostatnio go używam więcej i coraz bardziej mi się podoba


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, grechut napisał(a):

Wg. MC 914 najlepszy ale też najdroższy. ADS trochę tempawy w myciu.

914 kosztował jeszcze nie tak dawno temu w okolicach ~ 100 zł, teraz 140. Sporo, ale sam jestem ciekaw jak się obroni u mnie w zimie w testach.

Fakt, ADS może nie dorównuje poślizgowi co Wolfgang, ale czy jest tempawy? Hmm.. nie powiedziałbym. Fajny szampon. Możesz od niego zacząć. Mam dwie butle, jedna jeszcze nie otwarta, druga zostało jakieś 3/4. Jak nie chcesz całego litra to mogę Ci odstąpić tą z małym ubytkiem bo idzie tego stosunkowo mało przy dozowaniu, że nie wiem kiedy to zużyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
1 godzinę temu, grechut napisał(a):

... ADS trochę tempawy w myciu....

 

Nie chcę wyjść nieobiektywny, ale tutaj nie mogę się zgodzić. Ostatnio testowaliśmy sporo Rinslessów i w przypadku ADS nie można zarzucić braku poślizgu podczas mycia jak i po myciu.

Poniżej film pokazujący różnice w poślizgu ADS polimerowego  i DIY "czystego" , podczas mycia też wyczuwalne lżejsze przesuwanie gąbki po lakierze.

Podczas osuszania to już kwestia ręcznika jaki użyjemy, jeżeli ręcznik jest bardzo puszysty to szampony czyste mogą wydawać się lżejsze do osuszenia niż polimerowe. Sytuacja podobnie ma się w przypadku używania Quick Detailera na lakier, jak fibra jest za puszysta to mamy efekt przyklejania się fibry do lakieru, dlatego najlepiej jest rozprowadzić QD fibra o krótszym włosiu typu fluffy a dopiero ostateczne wypolerowanie zrobić fibrą BOA.

W przypadku osuszania po myciu Rinseless moim najlepszym sposobem jest zebranie głównej wody ręcznikiem typu Twisted Pile i drugie lekkie przetarcie ręcznikiem typu fluffy.

 

Jak z kimś rozmawiam na temat mycia Rinseless to zawsze podstawą jest ustalenie jak będzie przebiegał proces mycia i czy coś będzie robione po myciu i na tej podstawie dobierany jest szampon, czy będzie polimerowy czy czysty. Każdy ma swoje dobre cechy, nie ma jednego zwycięzcy.

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.