Skocz do zawartości

Szampon bez wycierania albo Waterless i Rinseless


maciek_

Rekomendowane odpowiedzi

@powerf wygląda jak Work Stuff King ten dwustronny. Używałem Ech2O tylko z fluffym. Nie testowałem z ręcznikiem w technologii Twisted Pile. Do osuszania przy standardowym myciu jest świetny, nic się nie mazało przy rinselessie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sezonie póki będę miał wodę z zbiorniku na deszczówkę, będę mył tradycyjnie. Lubię pianę, wiaderka itd. 😄 Mam gdzie i jak, więc korzystam. Dla mnie rinseless to wyjście awaryjne w sytuacji braku wody latem lub sezonu zimowego. Nie znaczy to, że jest zły. To tylko moje osobiste preferencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, przyznam, że już nie pamiętam kiedy myłem auto inaczej niż rinslessem

A widzisz a pamietam jak się kiedyś przed tym broniłeś ja 90% myć to rinseless

Tak BTW kolejna obserwacja po wczorajszym myciu Wolfgangiem niebieskim z sio2 - na aucie zostaje Jakby szary osad szczególnie to widać koło uszczelek okien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotujcie sobie roztwór do mycia rinseless w taki sposób: na litr wody daj 5ml ECH2O i 15ml BSD. Powiedzcie co myślicie o śliskości którą otrzymaliście. 

Ale to do mycia samymi mikrofibrami nie? 1l do gąbki jak ktoś myje mało :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ale to do mycia samymi mikrofibrami nie? 1l do gąbki jak ktoś myje mało :/

Taki bardziej waterless niż rinseless


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do bardziej obcykanych kolegów pytanko. Czy coś lepszego niż Wolfgang różowy znajdę? Mycie na fibry. Prio na miłą bezpieczną pracę, śliskość. Wolfgang robi dobrze. Ciekawość skłania do czegoś nowego i pytania czy coś robi jeszcze lepiej.

Myję tak 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do bardziej obcykanych kolegów pytanko. Czy coś lepszego niż Wolfgang różowy znajdę? Mycie na fibry. Prio na miłą bezpieczną pracę, śliskość. Wolfgang robi dobrze. Ciekawość skłania do czegoś nowego i pytania czy coś robi jeszcze lepiej.
Myję tak 
 

Griots nastawiony w zamyśle producenta na mycie mf, subiektywnie najlepsza śliskość spośród wszystkich RW jakich używałem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator Jeśli masz trochę ech2o i bsd to wypróbuj mixa o którym pisałem powyżej - jak dla mnie jego śliskość jest lepsza niż samego ech2o, ADR RW, o ONRrze nie wspominam, bo to oczywista oczywistość.

Nie myłem Wolfgangiem, ale myślę że może śmiało rywalizować:)

 

Do tego super łatwo i szybko się wyciera jeśli używasz ręcznika LE Black hole - żadnych smug, idealne wykończenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@powerf mix jako prespray a w wiadro ech2o? zakładam, że domieszka sonaxa zrobi hydro i trwałość ale o to mi nie chodzi. Auto będzie w lecie w letnim wosku trzeba się nim cieszyć 🙂 lato będzie z zymolem. Poza śliskością chciałbym, żeby mój rinsless nic nie dawał 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@powerf ktoś już testował?

@zeea nie chcę istotnego wpływu - żeby zostawiał istotne zabezpieczenie. Każdy ma jakieś polimerki. Tak to zdaje się działa, że się sieciują między brudem a lakierem i dookoła brudu. Po griotsie look się zmienia? ma swoje hydro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ad.am napisał(a):

Miałem go jakieś 2 lata temu w swoich łapskach i bez większego żalu sprzedałem. Sam szampon produkowany jest już od co najmniej kilku ładnych lat i niczym szczególnym się według mnie nie wyróżniał.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.