Skocz do zawartości

Szampon bez wycierania albo Waterless i Rinseless


maciek_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy istnieje szampo którego nie trzeba wycierać i nie postają waterspoty? Niestety mam możliwość tylko mycia na bezdotyku i mam na to 10 minut. Oszuszanie ręcznikiem raczej nie wchodzi w gre

Z tego co kojarze to istnieje Optimum No Rinse i Duragloss Rinseless, ale obydwa wymiagają wytarcia (jedynie spłukiwanie można pominąć, a spłukiwanie mi akurat nie przeszkadza)

Jest jeszcze jakiś magicznie środek od Sonaxa, pamiętam że kiedyś znajomy go używał i było całkiem ok "SONAX XTREME Shampoo wash & dry"

Fajnie gdyby ten środek miał w sobie jeszcze hydrowosk

 

Woda na bezdotykach w mojej okolicy raczej nie jest zdemineralizowana. Mogę brać własne wiadro na wodę z szamponem

Oczywiście wiem że efekt nie będzie taki jak po porządnym myciu + QD + suszenie + wosk, szukam po prostu najlepszej możliwej opcji która sprawdzi się w moich warunkach 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie mógłbym wycierać, tylko że dopiero po przejechaniu ok 1-2km, wieć troche kurzu na samochodzie by osiadło. Wydaje mi sie że wycieranie wtedy mogło by zrobić więcej złego niż dobrego, czy źle mówię? 

 

Właściwie jeśli niema prostego rozwiązania, to może znajdę gdzieś bezdotyk gdzie mogę wytrzeć na stacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Tommy Lee napisał:

@maciek_ ValetPro Advanced Poseidon Car Wash 

hmm,ten szampon zostawia mi zacieki nawet jak sie zbytnio ociagam z osuszaniem 

20 minut temu, maciek_ napisał:

W sumie mógłbym wycierać, tylko że dopiero po przejechaniu ok 1-2km, wieć troche kurzu na samochodzie by osiadło. Wydaje mi sie że wycieranie wtedy mogło by zrobić więcej złego niż dobrego, czy źle mówię? 

 

Właściwie jeśli niema prostego rozwiązania, to może znajdę gdzieś bezdotyk gdzie mogę wytrzeć na stacji

W sumie na kazdym bezdotyku jest obok miejsce z odkurzaczem gdzie odjechac i osuszyc 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://superiorproducts.com/product/formula-4-spray-wax/

Złoty środek na brak water spotów i zacieków po myciu, nawet na czarnym lakierze. Niestety produkt dostępny tylko w Stanach.

Trzeba by było zapoznać się co w sobie zawiera i skopiować coś takiego na naszym rynku 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

ValetPro Advanced Poseidon Car Wash

Ten szampon jest porażka.

Chwalony na forum ale meguilars gold class o wiele lepszy.

 

Poseidon ma nawet etykietę przez pl dystrybutora byle jak zrobiona z błędem w nazwie nawet.

Wysycha za szybko (podczas mycia), zostawia smugi.

Look przeciętny.

 

Poślizg dobry, wydajność bardzo dobra, cena dobra.

 

Oceniam go na 3/5.

Czekam na szampon od chemical guys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonax 2w1 sprawdza się do mycia bez osuszania tylko musisz mieć jakieś wiaderko z wodą czy konewkę aby polać auto wodą z tym sonaxem po myciu. Kiedyś to był u mnie numer 1. Z tego co pamiętam na wiadro wody dodaje się pół nakrętki albo całą szamponu a następnie oblewasz tym auto. Zacieków brak. Sprawdzone na czarnym.

 

Poseidona nie testowałem pod kątem osuszania, ale mało zostaje wody na aucie po myciu tym szamponem więc osuszenie to banał. Ja bardzo lubię ten szampon i zawsze jest "na stanie".

0_0_productGfx_cf499eeccd38b4f3e0d02aee2c87b76a.jpg

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam sprawdzić też ten szampon: Funky Witch Wash & Posh PH Neutral. Myłem nim wczoraj, w słońcu i zero zacieków pozostawił, a osuszanie to była lekka formalność. Do tego poślizg i piana na wysokim poziomie 😉

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, lukasz_byd napisał:

Ten szampon jest porażka.

Chwalony na forum ale meguilars gold class o wiele lepszy.

To tak jakby porównywać sportowy supersamochód z SUVem. Oba mają kierownicę, 4 koła i jeżdżą.

To całkiem odmienne  szampony.

14 godzin temu, lukasz_byd napisał:

Wysycha za szybko (podczas mycia), zostawia smugi.

Kupić szampon, którego główną cechą jest przyspieszenie osuszania i narzekać na tą cechę, to tak jak kupić Ferrari żeby przewozić fortepian 🙄

To nie produkt, który jest do pracy w słońcu. On ma szybko osuszyć, bardzo mało wody zostaje na powierzchni i szybko trzeba wytrzeć, małym nakładem pracy.

 

Jak nie podoba Ci się cecha szybkiego osuszania to kupujesz Concentrated Car Wash jeżeli z tej samej firmy. Lub np.  coś właśnie z Chemical guys, jednak ten ostatni zmienia napięcie powierzchniowe, tymczasowo osłabia hydro na rzecz utrzymania się wody na powierzchni karoserii.

14 godzin temu, lukasz_byd napisał:

Poseidon ma nawet etykietę przez pl dystrybutora byle jak zrobiona z błędem w nazwie nawet.

Look przeciętny.

....

Czekam na szampon od chemical guys.

Co do etykiety się nie wypowiem, bo miałem oryginalne brytyjskie.

Co do looku, to nie spotkałem żadnego innego szamponu, który tak mocno nafaszerowany by był substancjami podkręcającymi połysk. A uwierz mi testowałem wiele: DG, DJ, ADBL, WS, Surf City, VP, Sonaxy, Zymole, SV, Megsy, wszelkie Chemical guys i pewnie jeszcze dziesiątki innych... W kwestii połysku CG Glossworkz nie ma startu do Advanced Poseidona, mimo, że jest jednym z moich ulubionych szamponów do pracy w słońcu, tym bardziej że lubię zapach arbuza.

 

Wiele QD ma mniej dodatków połyskowych niż ten szampon. Podpowiedź: same syntetyczne składniki do podbijania połysku nie działają gdy lakier jest zmęczony, zmatowiony lub ze swirlami. Wtedy lepiej sprawdzają się dodatki woskowe.

W dniu 31.03.2019 o 00:56, Tommy Lee napisał:

@maciek_ ValetPro Advanced Poseidon Car Wash 

Ułatwia osuszanie, ale konieczne jest wytarcie. Dlatego nie polecam autorowi. Temat miał być bez wycierania

 

W dniu 29.03.2019 o 22:14, maciek_ napisał:

Woda na bezdotykach w mojej okolicy raczej nie jest zdemineralizowana. Mogę brać własne wiadro na wodę z szamponem
 

Spłukaj wstępnie grubszy brud. Do wiaderka przelej wodę i szampon z baniaka. Umyj ręcznie. Spłucz ostatnim programem. Nawet jak nie jest woda demineralizowana to osusz ręcznikiem.

Po spłukaniu po prostu zaparkuj 10 metrów dalej żeby nie blokować stanowiska, wysuszyć i tyle.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba przetestuje tego Sonaxa, znajomy ktory w ogole nie interesuje sie detailingiem kupil go kiedys przypadkiem i wygladalo to na prawde ok (ale bylo to jakis czas temu, nie pamietam czy byly jakies minimalne watermarki czy doslownie nic)

Niezlosliwe pytanie, zawsze dobrze sie czegos nowego dowiedziec: skoro Sonax 2w1 zostawia samochod bez smug, to jaki sens ma uzywanie innego szamponu, nawet majac mozliwosci osuszenia? Wydaje mi sie ze osuszenie w innych warunkach niz sterylne studia detailingowe zawsze bedzie minimalnie inwazyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maciek-drummer napisał:

@david2888 dobrze się wypłukiwał, nie zapychał hydro?

Wiesz co u mnie już LSP martwe, więc ciężko ocenić, ale według mnie wypłukiwanie jest spoko. Nawet zauważyłem efekt jakby samoosuszania się lakieru. Ręcznik naprawdę nie miał za dużo roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maciek_ napisał:

Niezlosliwe pytanie, zawsze dobrze sie czegos nowego dowiedziec: skoro Sonax 2w1 zostawia samochod bez smug, to jaki sens ma uzywanie innego szamponu, nawet majac mozliwosci osuszenia? Wydaje mi sie ze osuszenie w innych warunkach niz sterylne studia detailingowe zawsze bedzie minimalnie inwazyjne.

W Twoim przypadku wychodzi na to że nie ma sensu kupowania innych. Jak chcesz mieć tylko spokój z osuszaniem to kup tego Sonaxa i tyle. Tylko nie mieszaj mocno wody do której wlejesz szampon do opłukiwania auta. Wystarczy że ten szampon będzie w tej wodzie. Jak zamieszasz za mocno to będziesz miał/miała pianę na aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, ghost napisał:

To tak jakby porównywać sportowy supersamochód z SUVem. Oba mają kierownicę, 4 koła i jeżdżą.

To całkiem odmienne  szampony.

Kupić szampon, którego główną cechą jest przyspieszenie osuszania i narzekać na tą cechę, to tak jak kupić Ferrari żeby przewozić fortepian 🙄

To nie produkt, który jest do pracy w słońcu. On ma szybko osuszyć, bardzo mało wody zostaje na powierzchni i szybko trzeba wytrzeć, małym nakładem pracy.

 

Jak nie podoba Ci się cecha szybkiego osuszania to kupujesz Concentrated Car Wash jeżeli z tej samej firmy. Lub np.  coś właśnie z Chemical guys, jednak ten ostatni zmienia napięcie powierzchniowe, tymczasowo osłabia hydro na rzecz utrzymania się wody na powierzchni karoserii.

Co do etykiety się nie wypowiem, bo miałem oryginalne brytyjskie.

Co do looku, to nie spotkałem żadnego innego szamponu, który tak mocno nafaszerowany by był substancjami podkręcającymi połysk. A uwierz mi testowałem wiele: DG, DJ, ADBL, WS, Surf City, VP, Sonaxy, Zymole, SV, Megsy, wszelkie Chemical guys i pewnie jeszcze dziesiątki innych... W kwestii połysku CG Glossworkz nie ma startu do Advanced Poseidona, mimo, że jest jednym z moich ulubionych szamponów do pracy w słońcu, tym bardziej że lubię zapach arbuza.

 

Wiele QD ma mniej dodatków połyskowych niż ten szampon. Podpowiedź: same syntetyczne składniki do podbijania połysku nie działają gdy lakier jest zmęczony, zmatowiony lub ze swirlami. Wtedy lepiej sprawdzają się dodatki woskowe.

Ułatwia osuszanie, ale konieczne jest wytarcie. Dlatego nie polecam autorowi. Temat miał być bez wycierania

 

Spłukaj wstępnie grubszy brud. Do wiaderka przelej wodę i szampon z baniaka. Umyj ręcznie. Spłucz ostatnim programem. Nawet jak nie jest woda demineralizowana to osusz ręcznikiem.

Po spłukaniu po prostu zaparkuj 10 metrów dalej żeby nie blokować stanowiska, wysuszyć i tyle.

 

Kupiłem aby sprawdzić bo na forum nikt nie odpowiedział na moje dwa zapytania.

Opisałem, porównałem i tyle. To tylko moja opinia i odczucia.

 

Nie narzekam, tylko opisuję, a Ty się spinasz jak byś je sprzedawał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lukasz_byd napisał:

Kupiłem aby sprawdzić bo na forum nikt nie odpowiedział na moje dwa zapytania.

Opisałem, porównałem i tyle. To tylko moja opinia i odczucia.

 

Nie narzekam, tylko opisuję, a Ty się spinasz jak byś je sprzedawał.

@Tomas22 odpowiedział Ci.

 

Bardzo bym chciał żeby większość sprzedawców potrafiło tak merytorycznie porównywać produkty. Zaznaczać do czego zostały stworzone i w jakich warunkach działają 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ignoruje wypowiedzi:
"ja bym został", "ja bym zrobił".

Gdyż nie pytam kogoś co by zrobił, tylko co ja powinienem zrobić bądź wybrać.

Pomijając to opinia jednej osoby to za mało no i brak jakiegokolwiek uzasadnienia takiego a nie innego wyboru.

 

Tak więc - kupiłem, spróbowałem i się wypowiadam. Może komuś się przyda taka odpowiedź w porównaniu do golda

 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszystkie porady
Na razie idzie do mnie Sonax 2w1, jako ze ma w sobie wosk i nie wymaga suszenia. Samochod ma sporo swifli, wiec pewnie szampon duzej roznicy nie zrobi, w takim razie stawiam na to co najprosciej uzywac. Postaram sie zdac krotka relacje ze zdjeciami
W razie czego mam jeszcze Duraglossa 932. Moze tez to dobra opcja jesli mialbym gdzie wycierac, pamietam ze ma w sobie calkiem fajny wosk jak na szampony 2w1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 3.04.2019 o 09:50, Tomas22 napisał:

@lukasz_byd zapamiętam login i przy następnym pytaniu się poprawie.

To teraz uświadom mnie na jaki szampon wkoncu się zdecydowałeś i jaki wosk ? 😁

Wiem że po czasie ale.

Nie chodzi o poprawę. Po prostu nie znam Was jeszcze na tyle żeby wiedzieć kto jest master, a kto pierwszy raz coś użył po K2. Oczywiście wiedza i odpowiedź jakiegoś guru może być krótka i zwięzła, ale ja nie wiem ze gość jest guru 🙂 Może napisał to ktoś kto nie ma porównania. Teraz może lepiej mnie zrozumiesz  🙂

 

Szampon, teraz mam trzy.

Golda, Glassworkz i Adv. Posseidon (chyba tak to się pisze?).

 

Golda używałem wiele razy, Poseidon (a może tak to się pisze?) rzeczywiście dodał chyba troche looku.

 

Trzeci raz od tamtego momentu nie myłem,spróbuje jeszcze użyć Glassworkza ale będę używał wszystkie trzy aż skończe - żaden z nich nie jest zły na tyle by go nie używać, wszak to bardzo cenione, bardzo dobre szampony. 

 

Tak jak ktoś też pisał, to trzy zupełnie róźne produkty, choć do mycia samochodu każdy.... trzeba wybrać jakiś z tych trzech i dalej go kupować.

 

 

EDIT:

A i jeszcze wosk.

Wosku na razie nie kupiłem. Mam cała puszkę Soft99 Authentique - o którym jest chyba bardzo mało opinii - ciekawi mnie jego aplikacja i look, ale na tą chwilę dla mnie no 1. jest nattys paste wax. Zastanawia mnie nieco manufaktura wosku ale... muszę doczytać co w nich dobrego jest i jak się mają do mojego obecnie ulubionego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 1.04.2019 o 14:24, PROPER napisał:

Tylko nie mieszaj mocno wody do której wlejesz szampon do opłukiwania auta. Wystarczy że ten szampon będzie w tej wodzie. Jak zamieszasz za mocno to będziesz miał/miała pianę na aucie.

Ja wlewam do wiadra, a potem z tego wiadra spłukuje mniejszym pojemnikiem około litrowym, tak jest wydajniej i dokładniej.

 

W dniu 3.04.2019 o 11:18, maciek_ napisał:

Na razie idzie do mnie Sonax 2w1, jako ze ma w sobie wosk i nie wymaga suszenia.

A gdzie wyczytałeś, że w nim jest wosk?

 

Jeszcze Tenzi ma szampon do osuszania https://tenzi.sklep.pl/tenzi-shampo-dry-1-l-p-503.html

Ale nie piszą nic o zaciekach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

To ja odbije trochę od tematu.

Czy na rynku polskim jest może jakiś podobny produkt ?

AMMO Frothe

Pianujemy wycieramy i jedziemy.

 

Pytam bo raczej bałbym się zrobić podobnie z naszymi rodzimymi pianami w obawie, że mimo wytarcia jakiś filtr detergentów lub innych składników zostanie na lakierze (mimo, że w przypadku AMMO tez nie mamy o tym pewności ale ufamy ze zostało to przetestowane) 😉

jak to jest z waszymi pianami ? @ADBL @Good Stuff @CarPro @cleantechco @tenzi @Funky Witch @4Detailer @Soft99 @SONAX PROFILINE trzeba obowiązkowo wypłukiwać wodą ?

Czy można stosować je podobnie jak Ammo Frothe ? 🙂

nothing stick around GIF by Originals

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
11 godzin temu, Domel napisał:

To ja odbije trochę od tematu.

Czy na rynku polskim jest może jakiś podobny produkt ?

AMMO Frothe

Pianujemy wycieramy i jedziemy.

 

Pytam bo raczej bałbym się zrobić podobnie z naszymi rodzimymi pianami w obawie, że mimo wytarcia jakiś filtr detergentów lub innych składników zostanie na lakierze (mimo, że w przypadku AMMO tez nie mamy o tym pewności ale ufamy ze zostało to przetestowane) 😉

jak to jest z waszymi pianami ? @ADBL @Good Stuff @CarPro @cleantechco @tenzi @Funky Witch @4Detailer @Soft99 @SONAX PROFILINE trzeba obowiązkowo wypłukiwać wodą ?

Czy można stosować je podobnie jak Ammo Frothe ? 🙂

nothing stick around GIF by Originals

Naszej Citrus Foam nie ale nie jest problemem zrobienie takiego produktu tylko po co? Po pierwsze rysujesz lakier jeśli pomijasz ściągnięcie pierwszego brudu, po drugie dzięki temu że mamy opłukać auto wodą po pianie, w samej pianie mozemy zawrzeć więcej substancji czyszczących. Są produkty na rynku tzw waterless ale piana waterless to w moim odczuciu wymysł stricte pod marketing niż pod uzasadnioną praktyczność bo i tak musisz mieć pianownice  😛 A tak bierzesz produkt waterless i pryskasz i czyścisz  😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.