Skocz do zawartości

Szampon bez wycierania albo Waterless i Rinseless


maciek_

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie ONR praktycznie cały czas siedzi w opryskiwaczu ADBL w rozcieńczeniu 1:256 - 1:128. 

Pomijając oczywiste zastosowanie do Rinselessa, to służy do mycia szyb, plastików, mebli, telefonu, różnego rodzaju urządzeń w domu. W sumie do wszystkiego.

Przy aucie fajnie daje radę przy myciu (przetarciu) felg, ostatnio zrobił mega robotę przy wymywaniu Sonax-a EX 04-06 przy czarnym UNI. 

Ktoś z was kojarzy który sklep ma ONR w okolicy 240-250zł / galon ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na wodę po umyciu lekko zabrudzonego auto wydaje mi się że w przypadku N914 wypadało by gąbkę płukać w drugim wiadrze , w przypadku Wolfganga , ONR , Dodo i Ech20 , woda nigdy nie była aż tak zabrudzona. Najczystszy roztwór zawsze pozostawał po ONR 

IMG_20220425_185634.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, AudiBlask napisał:

Najczystszy roztwór zawsze pozostawał po ONR 

Tak to prawda, jestem w szoku jak potrafi być „czysta” woda w wiadrze przy myciu ONR, a próbowałeś po myciu umyć gąbkę w jakimś apc albo płynie do naczyń? Niesamowity syf wypływa a w przypadku użycia normalnych rękawic np. szenilowej jest jeszcze gorzej. 
 

Pytanie dlaczego tak brud się kumuluje w narzędziu a nie oddaje do wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gardor Tak to prawda , po kilku myciach ONR umyłem gąbkę Green Starem , wyleciało z niej masę brudu. Sam już w sumie nie wiem co lepsze , czy kumulowanie brudu w gąbce czy nabieranie w czystą gąbkę brudnego roztworu 😅 

Chociaż jak przed chwilą zobaczyłem film na kanale Apex , to chyba moje przemyślenia są przerostem formy nad treścią 🤣

Osobiście bym się tak nie odważył , te skrobanie pazurami i szczota do felg na lakierze... Latarka inspekcyjna to pokazuje mniej niż LED z telefonu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Godzinę temu, CAR CRAZY napisał:

Szanujesz kogoś oglądając jego "x" filmów i zawsze pojawia się nagranie takie po którym zadajesz sobie pytanie : co oni odje...i ?

 

 

Dokładnie to samo sobie pomyślałem, takiego syfu dawno nie widziałem. A Ivan jeździ tym swoim busem po całej ameryce i promuje ten styl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak Ivan kiedy pracował dla optimum nakładał u Pan the organizer powłokę optimum na bmw i przed nałożeniem jechał cale auto power cleanem szczotką i pozniej nie dotykali auta maszyną (przynajmniej na wizji). No jak gość fajnie przekazuje wiedzę tak czasami przegina... No ale samo mycie rinseless w sumie od niego poznałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.04.2022 o 21:55, Krzychu_JDM napisał:

Pamiętam jak Ivan kiedy pracował dla optimum nakładał u Pan the organizer powłokę optimum na bmw i przed nałożeniem jechał cale auto power cleanem szczotką i pozniej nie dotykali auta maszyną (przynajmniej na wizji). No jak gość fajnie przekazuje wiedzę tak czasami przegina... No ale samo mycie rinseless w sumie od niego poznałem

Powerclean był jako prewash. Potem używał ONR. Jechali maszyną na wizji.

Oglądałeś w ogóle ten film czy przewijałeś? Tak się właśnie tworzą fałszywe informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jak czyścicie po myciu auta gąbki (BRS, BBS czy GBS) ?
Softy wrzucałem po myciu auta do pralki a co z tymi ?

APC i ręcznie wygniatam




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem 38 stron tematu przez ostatnie 3 dni 😄

Mam pytanie odnośnie BRS i BBS: Według cardna BBS to nowa, lepsza wersja BRS. Gdzieś tu się przewijało w temacie, że oryginał od OPT jest tylko jeden - BRS. 

Jeśli to prawda to BBS jest jakimś zamiennikiem ze strony dystrybutora? Pytam tu, bo pan Marcin Sz. jest dla mnie delikatnie mówiąc mało wiarygodny

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, paki112 napisał:

Przeczytałem 38 stron tematu przez ostatnie 3 dni 😄

Mam pytanie odnośnie BRS i BBS: Według cardna BBS to nowa, lepsza wersja BRS. Gdzieś tu się przewijało w temacie, że oryginał od OPT jest tylko jeden - BRS. 

Jeśli to prawda to BBS jest jakimś zamiennikiem ze strony dystrybutora? Pytam tu, bo pan Marcin Sz. jest dla mnie delikatnie mówiąc mało wiarygodny

Jest oryginał czarny od Optimum, a to co sprzedaje cardna to ich zamiennik

W dniu 11.05.2022 o 16:26, Strus napisał:

Jak czyścicie po myciu auta gąbki (BRS, BBS czy GBS) ?

Softy wrzucałem po myciu auta do pralki a co z tymi ?

A mi dobrze się czyści szarym mydłem w kostce, apc też się sprawdza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.